[#1] Przegląd odtwarzaczy wideo dla AmigaOS 4
Zainteresowanych zapraszam do lektury, dosyć długiego tekstu, w którym pokusiłem się o opisanie aktualnej sytuacji na polu odtwarzaczy wideo dla Amigi NG. Do tematu podszedłem dwutorowo, czyli zarówno z pozycji użytkownika komputera bez wsparcia UVD, jak również konfiguracji, która z tej technologii potrafi skorzystać.
3
[#2] Re: Przegląd odtwarzaczy wideo dla AmigaOS 4

@MUFA-amigaone-pl, post #1

No, ciekawy temat ok, racja
Bawię się w oglądanie różnych materiałów VIDEO na Amidze pod Workbenchem 3.9 i WarpOSem na Ragnarok G3 800mhz i jet sporo mocy jak na klasyka i PPC, ale brakuje softu do odtwarzania.
Nie ma MPlayera, FFPlay jest tylko pod 68k
Najsensowniej radzą sobie FroggerNG (mpeg1, stare DviXy) i AMP2 (3Vix, DVD, mpeg1, mpeg2), z czego ten drugi z obsługą OVERLAY jest najszybszy ok, racja
[#3] Re: Przegląd odtwarzaczy wideo dla AmigaOS 4

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Czy ja dobrze przeczytałem, że na X1000 nie ma UVD bo cośtam?
[#4] Re: Przegląd odtwarzaczy wideo dla AmigaOS 4

@michal_zukowski, post #3

No nie ma, bo nie działają Radeony RX ze względu na to że zarządza tym U-Boot, tylko skopane CFE. Tak więc albo poprawią firmware X1000 tak by można używać Polarisów, albo trzeba poczekać na UVD dla Radeona HD 7xxxx, ktore na razie jest tylko w testach.
[#5] Re: Przegląd odtwarzaczy wideo dla AmigaOS 4

@BULI, post #2

No jest jeszcze Soft Cinema. Ja wiem że Frogger na pewnym etapie wchłonął ten program i stały się jednością, niemniej w starych czasach, gdy używałem Blizzarda PPC w A1200, zawsze wydawało mi się że Soft Cinema była nieco szybsza od Froggera, choć to może tylko taki złudzenie. Nie pamiętam już czy robiłem wtedy jakiekolwiek testy.

Pamiętam za to do dziś że jedynym fabularnym filmem pełnometrażowym z tych co chodziły wtedy po ludziach na płytach w DixX, a którego dałem radę obejrzeć na Amidze 1200 był Shreek. No ale musiałem włączyć greyscale, w kolorze już coś przycinało Ech takie to były poświęcenia by udowodnić że na Amidze się da.

Teraz to pewnie na Twoim Ragnarok G3 800mhz, filmy o parametrach z początku XXi wieku śmiegają bez żadnych kompromisów.
[#6] Re: Przegląd odtwarzaczy wideo dla AmigaOS 4

@MUFA-amigaone-pl, post #5

Z tym Shrekiem, to jakbym czytał o sobie szeroki uśmiech Tak go właśnie obejrzałem.
[#7] Re: Przegląd odtwarzaczy wideo dla AmigaOS 4

@_arti, post #6

Ja najwięcej katowałem Matrixa na mpeg chyba, video cd 2 dyskowe.
Pierwsza frazę..
" Leutenant you were given the specific orders
....
no leutenant your people are already dead!"

to mam wyrytą w mózgu... przez testowanie froggera/moovida i zawieszanie się różnych pokazywaczek milion razy :)) Wtedy jeszcze Amiga 1200 z ppc.
Tak, to były czasy. Video-cd śmigało w sumie. Tylko filmy nie mieściły się na 1 płycie w dobrej jakości.
Xvid był później i zanim pojawiły się porządne kodeki i przystosowany frogger to dużo wody upłynęło w rzece.

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2021 02:45:58 przez pawelini
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem