Forum » AROS
[#1] Jeest !!! Instalacja Arosa zakończona !
No , myślałem że to pójdzie szybciej . Ale jest . Po paru dniach ciężkich bojów Aros- max 0.2.2 jest na dysku .
Zainstalowałem "onecore", "oneextras" i "install_grub". Wszystko ładnie się odpala . Tak jak powinno :)

Ale ten "install_grub" to dopiero jaja ! . Tyle czasu kręciłem się w kółko o pół kroku od celu ! A wystarczyło przypomnieć sobie trochę z linuksa ! :)

No to spadam na kociaka ! :)
[#2] Re: Jeest !!! Instalacja Arosa zakończona !

@ems, post #1

No to podziel sić wiedzą jak zainstalowałeś tego gruba. rozumiem, że bootujesz z HD? U mnie niby grub sić zainstalował a z dysku ruszyć nie chce. Jakie masz partycje i tablice partycji?

[#3] Re: Jeest !!! Instalacja Arosa zakończona !

@ems, post #1

No to podziel sić wiedzą jak zainstalowałeś tego gruba. rozumiem, że bootujesz z HD? U mnie niby grub sić zainstalował a z dysku ruszyć nie chce. Jakie masz partycje i tablice partycji?

[#4] Re: Jeest !!! Instalacja Arosa zakończona !

@tomek, post #3

Musze zacząć od tego , że ponieważ nigdy nie miałem Amigi Classic to pewne rzeczy dla Was oczywiste dla mnie są nieznane .
Robiłem to tak :
Uworzyłem jedną partycję na dysku 3.2G programem HDToolbox .
Następnie:
W Work/extras/docs/Aros-Max/S uruchamiałem po kolei :
execute onecore
execute oneextras
I było ok . Ale execute install_grub wypisywał komunikaty , że nie widzi dysku . Z tym że tworzył pusty katalog /boot na mojej partycji . No to wyświetliłem sobie zawartość tego scryptu . I doszedłem do wniosku , że trzeba skopiować ten plik na twardziela ! :) (ja do /boot) i dopiero go uruchomić ! :) :)

W pc-cie mam kieszeń na dyski , więc jeden ze swoich dysków przeznaczyłem w całości na Arosa .

[#5] Re: Jeest !!! Instalacja Arosa zakończona !

@ems, post #4

czy ta partycja na której masz gruba jest ffs? tablica partycji rdb?

[#6] Re: Jeest !!! Instalacja Arosa zakończona !

@tomek, post #5

Tak .
A dokładnie ustawiłem wszystko tak:

DH0

Partition Table : RDB
Partitions : 0
Partition Type : Fast Filesystem
Active : Nie
Bootable : Tak
Automount : Tak

A w Partition0 pozycja Active : Tak

[#7] Re: Jeest !!! Instalacja Arosa zakończona !

@ems, post #6

Nareszcie!!! AROS odpala sić z dysku twardego! :D Okazało sić, że dysk musi być primary master! Skrypt w AROSMIN nie wymaga już wtedy żadnych przeróbek.

[#8] Re: Jeest !!! Instalacja Arosa zakończona !

@tomek, post #7

No to machnij sobie 040 !:)
[#9] Re: Jeest !!! Instalacja Arosa zakończona !

@ems, post #8

Już mam :)

[#10] Re: Jeest !!! Instalacja Arosa zakończona !

@tomek, post #9

A ja ciągle nie mam czasu sie "pobawic" :o( Ale miło było przeczytać,ze wszystko działa! :o) jak tylko bedzie chwilka... A tymczasem pozostaje cd boot. Pozdrawiam!

[#11] Re: Jeest !!! Instalacja Arosa zakończona !

@JaCoP, post #10

Właśnie ten czas...Dzisiaj go troche znalazłem i AROS siedzi na twardzielu.Krótko mówiąc warto bo z płytki to nie to samo.
[#12] Re: Jeest !!! Instalacja Arosa zakończona !

@piter144, post #11

Moje gratulacje ! :) Masz dżwięk ? Jak tak to napisz jaki masz codec bo niestety muszę kupić nową plytę główną , więc byłoby dobrze wiedzieć . :)

[#13] Re: Jeest !!! Instalacja Arosa zakończona !

@ems, post #1

Niestety ale tu sprawa nie wygląda już tak różowo :(.Pomimo że mam dwie karty dżwiekowe (SB128 czy jakoś tak i SoundMax na realteku,zintegrowana z płytą) to AROS jest niemy choć podobno z niektórymi realtekami "gada" bezproblemowo.Za to sieciówke mi ładnie rozpoznaje :)
[#14] Re: Jeest !!! Instalacja Arosa zakończona !

@ems, post #1

Ustaw AHI.
Bez niczego działa głośniczek (z niektórymi programami)
Fajny bajer przy starcie systemu.
Np: Cześć tu AROS, odpalę się zaros.
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem