Forum » AROS
[#1] AROS na laptopie
W najbliższym czasie zamierzam zafundować sobie niedrogiego, używanego laptopa. Na co powinienem zwrócić uwagę podczas jego kupna, aby odpalał się na nim AROS i wykorzystywał możliwie jak najwięcej sprzętu?

Z góry dziękuję za pomoc.

[#2] Re: AROS na laptopie

@Kamul, post #1

przede wszystkim by miał wbudowaną stację dyskietek - bez tego nie aros (z płyty) nie ruszy
po drugie możliwość bootowania z cd - mam starą toshibę i za ch... nie wiem jak uruchomić ją z płyty :(

[#3] Re: AROS na laptopie

@tomek, post #2

Dzięki, będę miał na uwadze.

Jak wygląda kwestia dźwięku i/lub sieci? Czy ktoś z Was używał AROSa na laptopie?
[#4] hehe

@Kamul, post #1

http://www.thenostromo.com/blacktroll/lappy.html

Pobudziłeś rynek!!!!!!!!!!!!!! ;)

[#5] Re: hehe

@tomek, post #4

Mmm, niezła rzecz. :) Mamy "oficjalnego" amilaptopa. :)

[#6] Re: hehe

@Kamul, post #5

Kamul poruszył ten temat ze 3 lata temu. Jaki są możliwości (i wymagania) w tej kwestii w dniu dzisiejszym?

[#7] Re: AROS na laptopie

@tomek, post #2

Skonfigurować BIOS odpowiednio.

Jak stara jest to Toshiba (jaki model)?

[#8] Re: AROS na laptopie

@GumBoy, post #7

Bootowanie z płyty to jedno, ale może i tak nie wystartować do końca. Zna ktoś model na którym chodzi na 100% ?

[#9] Re: AROS na laptopie

@kjb, post #8

To zupełnie inna bajka. Mowa była o problemach z bootowaniem laptopa z płyty.

[#10] Re: AROS na laptopie

@GumBoy, post #9

Dla R-Tea chyba nie chodziło o bootowanie płyty cd, tylko o kompatybilność arosa z laptopowym hardware :]

[#11] Re: AROS na laptopie

@arti4-92, post #10

Dokładnie :) Chciałem odgrzać temat, który poruszył Kamul, rozpoczynając ten wątek, bo to było bardzo dawno temu. Jak to wygląda w dniu dzisiejszym?

[#12] Re: AROS na laptopie

@arti4-92, post #10

Ale ja jemu nie odpowiadałem, tylko tomkowi na post nr 2.
Ma problemy z bootowaniem laptopa z płyty.

Ale szczegół, że pytał o to 3 lata temu i raczej nie odpowie :D



Ostatnia modyfikacja: 15.11.2008 19:34:53
[#13] Re: AROS na laptopie

@R-Tea, post #11

Myslę ze nie powinno być problemu z normalnym sprzętem, spróbował bym na swoim b2610, ale chyba nie mam co marzyć o działaniu dotykowego ekranu :].

[#14] Re: AROS na laptopie

@arti4-92, post #13

A co to dokładnie to b2610? No, takie bajery jak dotykowy ekran to z pewnością nie pójdą na AROSie, ale poza tym jestem ciekaw jakie bebechy ma twój lapciok i jak by sobie z nimi poradził AROS.
[#15] Re: AROS na laptopie

@R-Tea, post #14

p3 833mhz, 256mb ramu i zdaje się ze ati rage m 8mb ramu, szczerze nie wiem jak na tym działał by aros.

[#16] Re: AROS na laptopie

@arti4-92, post #15

A możesz sprawdzić ?

[#17] Re: AROS na laptopie

@arti4-92, post #15

Właśnie. Mógłbyś sprawdzić? :)
[#18] Re: AROS na laptopie

@R-Tea, post #17

U mnie na Toshibie x220u Aros bardzo ładnie śmiga, niestety nie rozpoznaje a bardzo mojejgo GeForca 8700 oraz jest problem z dzwiękiem - pozostaje czekać na sterowniki..
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem