Forum » AROS
[#1] Instalacja AROS_a na HD. Prośba o pomoc
Pytanie laika. Pomimo ustawień zgodnych z opisami na ppa.pl po wyjściu z HDToolbox AROS_a nie widać na pulpicie ikony dysku DH0. Proszę osoby które faktycznie zainstalowały ten system na HD o dokładny opis, instalacji AROS_a na HD. ( Dysk ma zaledwie 2.5 GB). Pozdrawiam i dziekuje za pomoc :). ***

[#2] Re: Instalacja AROS_a na HD. Prośba o pomoc

@***, post #1

Ikona dysku bćdzie widoczna dopiero po formacie.

format drive dh0: name (nazwa partycji)

Jeśli masz dysk wiekszy jak 4GB musisz użyć programu format64.Składnia polecenia taka sama.



Ostatnia modyfikacja: 06.08.05 19:49
[#3] Re: Instalacja AROS_a na HD. Prośba o pomoc

@piter144, post #2

Dziekuje już jest OK :). Niestety nie wiem dlaczego nie moge nic skopiować na HD. Nie moge też zainstalować systemu. Pewnie robie coś nie tak :(. Jeśli nie sprawi kłopotu to prosze o dokładny opis instalacji systemu na HD. Pozdrawiam.

[#4] Re: Instalacja AROS_a na HD. Prośba o pomoc

@***, post #3

Już jest OK :)

[#5] Re: Instalacja AROS_a na HD. Prośba o pomoc

@***, post #4

Skoro wszystko jest ok to może Ty byś się pokusił o opis instalacji? :)
Przymierzam się do opisu dla http://www.aros.gaa.pl ale najpierw muszę skombinować dysk, bo nie chcę kasować tego na którym arosa już mam a Ty masz wiedzę na świeżo :) Jeśli miałbyś chęć wspomożenia arosowego portalu swym artykułem z góry dziękuję w imieniu jego twórcy :)

[#6] Re: Instalacja AROS_a na HD. Prośba o pomoc

@tomek, post #5

Ja też miałem sobie napisać ściągę z mojej instalacji Aroska . Ale nie zrobiłem tego od razu ( błąd ! ) i powiem szczerze , nie pamiętam szczegółów . A instalować jeszcze raz od początku ? :) :) :) No , nie wiem ...
[#7] Re: Instalacja AROS_a na HD. Prośba o pomoc

@ems, post #6

ech z najnowszym aros-min 043 to nie jest takie trudne... tylko trzeba z tego zrobić notatkę i powiesić na arosowym portaliku, żeby się ewentualni "nowi" tego tak nie bali ;)

[#8] A u mnie nie działa :(

@***, post #1

Na dysku założyłem sobie drugą partycję podstawową. Zainstalowałem na dysku mbr-pc a partycję ustawiłem jako aros-rdb (czy jakoś tak). Na całej partycji utworzyłem "dysk" dh0: (z flagami automount + boot). Restarcik.. i nic. Aros nie widzi DH0: i nie mam co formatować..
Gdzie zrobiłem błąd ?

Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem