Forum » AROS
[#1] MOSemu
Tak sobie bujam w obłokach i wpadłem na taki pomysł: Czy trudne byłoby stworzenie na AROSa mosowego odpowiednika os4emu. tzn czegoś co pozwoliłoby na AROSie PPC uruchamiać programy dla MorphOSa?
To mogłoby być ciekawe chyba...
[#2] Re: MOSemu

@FOrest, post #1

Hmm.Może by sie i dało takie coś zrobic lecz według mnie nie ma to większego sensu.Po co emulowac system skoro można go zainstalowac natywnie?

[#3] Re: MOSemu

@piter144, post #2

W tym pozornie bezsensownym pomyśle można doszukać się sensu jeśli weźmiemy pod uwagę kilka spraw.
1. MorphOS się nie rozwija AROS tak
2. Może się zdażyć, że AROS zrówna się możliwościami z MorphOSem i stanie się podstawowym systemem na pegasosie. Wiem, że ta hipoteza jest mocno ryzykowna ale... ;)
3. Używając AROSa jako głównego systemu możemy chcieć uruchomić program, którego nie ma na AROSa a jest na MorphOSa

Przede wszystkim jednak taki dostęp do oprogramowania MOSowego zwiększyłby zdecydowanie atrakcyjność samego AROSa dla potencjalnych użytkowników. Puśćmy wodze fantazji: AmiGG, KHTML, ShowGirls...

Jest jeszcze jeden aspekt: Jeśli (odpukać) na Pegasosie3 MOS nie ruszy to nie ma przeciwskazań, by portować nań AROSa, który ma otwarte źródła. MOSemu byłby JEDYNĄ możliwością uruchomienia na tej nowej maszynie MOSowego softu.

A teraz wyobraź sobie taką sytuację, że po 1 lipca w związku z dyrektywą UE Peg3 zastępuje Pegasosa2. Na nowym komputerze nie działa MOS. Bez MOSemu nie ma także zainteresowania portem AROSa bo po co. Ten sam soft można przecież uruchomić na x86...
W efekcie mamy amigową platformę bez amigowego systemu :(



Ostatnia modyfikacja: 14.01.06 15:41
[#4] Re: MOSemu

@FOrest, post #3

Pisząc poprzednią odpowiedż miałem na myśli teraźniejszośc a Ty wybiegasz myślami daleko w przyszłośc.
Odnośnie oprogramowania jakie wymieniłeś to kto wie może doczekamy sie natywnych wersji bez podpierania emulatorem.

Pozwole sobie zacytowac posta MinisterQ z forum aros-exec

Dajcie mi AROSa z kompilatorem (gcc najchętniej) i driverem do radeona, a zrobie wam AmiGG w tydzień.


[#5] Re: MOSemu

@piter144, post #4

Dajcie mi AROSa z kompilatorem
Czy aby AfaOS nie załatwia czasem sprawy?
[#6] Re: MOSemu

@FOrest, post #5

Kompilator jest, ale ze względu na brak sterownika do Radeona, AROS nie uruchamia sie na mojej grzybni.

[#7] Re: MOSemu

@MinisterQ, post #6

Czyli czekasz na to:

http://thenostromo.com/teamaros/bounty_details_34.html

?
[#8] Re: MOSemu

@FOrest, post #7

Czekam, jak czekam. Będzie, to sie zrobi. ;)

[#9] Re: MOSemu

@MinisterQ, post #8

rozumiem, że nie masz możliwości uruchomienia AROSa pod qemu (czyt: brak Windowsa)?
[#10] Re: MOSemu

@FOrest, post #9

Nie interesują mnie takie nakładki.

[#11] Re: MOSemu

@FOrest, post #1

hmmm.. Nie tylko ja wpadłem na ten pomysł
http://thenostromo.com/teamaros/bounty_details_31.html

[#12] Re: MOSemu

@MinisterQ, post #6

Hmm.Jest już sterownik dla radków :)Czy w związku z tym można sobie robić jakieś nadzieje na AmiGG dla AROSa

[#13] Re: MOSemu

@piter144, post #12

Nie naciskajmy zanadto :) Myślę, że "jak się zrobi, to będzie" :)
[#14] Re: MOSemu

@piter144, post #12

Nadzieje zawsze są.

[#15] Re: MOSemu

@MinisterQ, post #14

nadzieja matką... ...amigowców ;)
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem