Forum » AROS
[#1] Pytanie ??
Czy AROS-a da się zainstalować na a1200. sorry że zadaje głupie pytanie ale nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

[#2] Re: Pytanie ??

@A1200_FAN, post #1

Była taka pre pre pre alfa, nie wiem jak jest teraz.
[#3] Re: Pytanie ??

@A1200_FAN, post #1

Ale nie chodzi mi o "gołą" Amige m68k moja amisia ma karte turbo z prockiem 040 kooprocesorem i 32 mb ramu na pokładzie. Jest w niej szybki twardziel WD 2,5GB i cd-rom 24x . A i jak by ktoś pytał to rom mam w wersji 3.1. I właśnie rozglądam się za oprogramowaniem do niej. Jeśli nie Aros to co.

[#4] Re: Pytanie ??

@A1200_FAN, post #3

A czego teraz używasz? AOS3.1? Podaj jakich patchów, dodatków, programików używasz z nim, bo można niego spokojnie używać. AOS3.9 lepszy, chociaż też trzeba zainstalować kilka niezbędnych rzeczy :), ale tak jest z każdym systemem :D



Ostatnia modyfikacja: 31.07.06 16:27
[#5] Re: Pytanie ??

@A1200_FAN, post #3

Jeśli nie Aros to co

A nie wpadles na pomysl, ze na klasycznej Amidze mozna zainstalowac AmigaOS? :D

AROS nie byl, nie jest i nie bedzie uzywalny jeszcze przez dlugie lata.
[#6] Re: Pytanie ??

@MDW, post #5

MorphOs power-up to "używalny" program ?




Ostatnia modyfikacja: 31.07.06 17:28



Ostatnia modyfikacja: 31.07.06 17:28
[#7] Re: Pytanie ??

@A1200_FAN, post #1

używam AmigaOs 3.1 znudziło mi sie. Wiec szukam innych perspektyw chciałbym 3.5 albo 3.9 ale sa ta programy komercyjne a mnie na nie niestać

[#8] Re: Pytanie ??

@A1200_FAN, post #6

MorphOS da się używać tak jak da się używać AmigaOS. W stosunku do niego ma kilka plusów i ma kilka minusów. Jednak średnia jest bardzo dobra i na pewno można spokojnie używać tego systemu operacyjnego. Jednak do tego będziesz potrzebował sprzętu znacznie droższego niż AmigaOS 3.9. :) Można się pomęczyć na Amidze Classic z kartą PowerPC, sensowną ilością pamięci i kartą graficzną ale najlepiej mieć Pegasosa. Dopiero wtedy to tak naprawdę ma sens, bo ten system powstał głównie z myślą o Pegasosie. Z tego co widzę nie masz ani jednego, ani drugiego ani trzeciego więc nie ma szans na MorphOSa. :(



Ostatnia modyfikacja: 31.07.06 17:37
[#9] Re: Pytanie ??

@A1200_FAN, post #1

AROS na A1200? A po co?
[#10] Re: Pytanie ??

@mailman, post #9

Napiał po co - AmigaOS znudził mu się. :)

Chciałem wyjaśnić, że system operacyjny nie jest od tego żeby się człowiekowi nie nudziło tylko od tego żeby można było na komputerze uruchamiać programy dzięki którym robi się coś co się chce. Ale dałem sobie spokój... W końcu co ja wiem o tych sprawach - przez ostatnie 31 lat nie nudziło mi się nawet przez minutę. :)

[#11] Re: Pytanie ??

@A1200_FAN, post #7

W sumie są to zestawy łatek....

Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem