Forum » AROS
[#1] polskie czcionki
Czy ktoś używa jakiegoś ładniejszego zestawu polskich czcionek niż ten z Aminetu?
[#2] Re: polskie czcionki

@FOrest, post #1

Ja mam trochę fajnych, o ile format jest ten sam co w AmigaOS 3.x. Używam ich z MorphOS-em i AmigaOS 4... Strona kodowa ISO-8859-2.

[#3] Re: polskie czcionki

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Te działają, więc z innymi kodowanymi w ISO chyba nie powinno być problemów.Gdybyś mógł gdzieś wrzucić swoje czcionk, lub podesłać na maila (jest w profilu) to chętnie sprawdze jak sprawują sie z arosem ;)

[#4] Re: polskie czcionki

@piteq, post #3

Pchnąłem mailem.

[#5] Re: polskie czcionki

@FOrest, post #1

Z pewną taką dozą nieśmiałości ;) wspomnę o czcionkach, które znajdziesz tu: http://www.apc74.ppa.pl/fonty/fonty.html. Oprócz kolorowych, w archiwum jest również kilkadziesiąt zwyczajnych, czarno-białych.



Ostatnia modyfikacja: 09.09.2009 14:18:26
[#6] Re: polskie czcionki

@FOrest, post #1

bitmapowe czcionki mozna sobie zrobic z czcionek ttf.
odpowiedni program jest w pakiecie ttflib (aminet)
[#7] Re: polskie czcionki

@piteq, post #3

I jak? Działają? Mam zawracać głowę Grzegorzowi? :)
[#8] Re: polskie czcionki

@Grzegorz Kraszewski, post #4

Działają barzdo ładnie!System je widzi, ogonki na miejscu ;).

Dzięki.

[#9] Re: polskie czcionki

@APC74, post #5

APC pobrałem archiwum, wypakowałem i mam jedynie katalogi z wielkościami poszczególnych czcionek.Brak jest plików .font :(

[#10] Re: polskie czcionki

@piteq, post #9

Heh. Jakoś tak z głupia frant założyłem, że każdy zna ten "myk", więc nawet nie wspomniałem o nim na stronie...


1. Skopiować, te katalogi do FONTS:
2. Uruchomić program FixFonts (jest w katalogu System na partycji systemowej) i odczekać chwilkę.

Koniec. :D

[#11] Re: polskie czcionki

@APC74, post #10

Działa.Czcionki całkiem fajne.

[#12] Re: polskie czcionki

@Grzegorz Kraszewski, post #4

mógłbyś wysłać także do mnie?
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem