Forum » AROS
Wątek zamknięty
[#1] Dyskusja na temat założeń AROSA
Witam
Zapraszam do dyskusji na forum Arosa, chłopaki ciężko pracują nad portalem pokażmy im, że warto. OK

http://www.aros.ppa.pl/forum/viewthread.php?forum_id=7&thread_id=100#post_465

Celowo prowadzę dyskusje własnie tam, chetni przyłączcie się.

Pozdrawiam

[#2] Re: Dyskusja na temat założeń AROSA

@Ender, post #1

Ten "system" to jakaś parodia. Co chwilę się zawiesza, pod wirtualną maszyną jest jeszcze gorzej, bo żadna wersja nie chce się zainstalować, mnóstwo błędów i irytujących braków. Po co tracą czas na tworzenie czegoś co nie powinno istnieć. AmigaOS jest jeden i na nim powinny skupiać się wysiłki i tak nielicznej grupy programistów.
No, ale przecież tu jest inna filozofia. Po co tworzyć nowe programy skoro można mieć 3 systemy i bawić się w przenoszenie ikonek i zmian tapet. Super. Gratuluję chłopakom

[#3] Re: Dyskusja na temat założeń AROSA

@cacodemon666, post #2

Po co zbierać komputery: Amiga 1000, A1200, CDTV, CD32, C-64, Atari 65XE, Amstrad CPC 6128, NES, SNES, Nintendo 64, Master System, Master System II, Mega Drive, Mega Drive II, Omega CD, Radofin, Saturn, Philips CD-I, Dreamcast, PSX, PS2, PS3, Jaguar, PC286,PC486 DX4 100 ???

Rozdrabniamy się i nie możemy żadnemu z nich poświęcić wystarczająco dużo czasu. Nie lepiej byłoby skupić się na jednym ?
[#4] Re: Dyskusja na temat założeń AROSA

@zyga64, post #3

Poprzez sentyment zbieram stare kompy i konsole. Każda z tych maszyn to kawałek życia, nabierania doświadczenia, wiedzy czy radości z użytkowania. Zgadzam się, że nie ma sensu się rozdrabniać - jest jeden AmigaOS i na nim powinien skupić się (jak nazwa wskazuje) Polski Portal AMIGOWY. Nie arosowy czy morphosowy, ale AMIGOWY

[#5] Re: Dyskusja na temat założeń AROSA

@cacodemon666, post #2

Parodia to Twoje egzekowe wywody.

[#6] Re: Dyskusja na temat założeń AROSA

@pampers, post #5

Mnie interesuje Amiga, a nie żaden Aros, morphos, sros ani żadna inna karykatura AmigaOS, bo te "dzieła" psują i dzielą i tak już mały amigowy świat.

[#7] Re: Dyskusja na temat założeń AROSA

@cacodemon666, post #6

A nas nie interesuje twój wąski światopogląd.

[#8] Re: Dyskusja na temat założeń AROSA

@cacodemon666, post #6

no os4 jest totalną karykaturą os4, masz w tym całkowitą racje

[#9] Re: Dyskusja na temat założeń AROSA

@cacodemon666, post #6

Gdzie się nie oglądniesz, to widać podróbki. Chiny rulez! ;)

[#10] Re: Dyskusja na temat założeń AROSA

@cacodemon666, post #2

Dziękujemy za bardzo obiektywną opinie!
Ps1.Przytocze słowa twojego GURU(kb)
Biorę AmigaOS takim jaki jest. Do tego jeszcze sprzęt za 10k i jestem szczęśliwym userem aos4.Ja również biorę AROSa takim jaki jest, z tą małą różnicą (jakieś 9,5k) że używam go na sprzęcie który posiadam.
Ps2.W jednym z wątków wspominałeś że zajmujesz się zawodowo składaniem sprętu komputerowego?Skoro faktycznie tak jest to dla mnie jesteś "dupa a nie biznesmmen".Zobacz jaką chłopaki razą sobie w europie (iMica, AresOne).Babraj się dalej w swoich marzeniach, a realna kaska leci ci koło nosa.

[#11] Re: Dyskusja na temat założeń AROSA

@cacodemon666, post #2

Chciałem coś Ci odpisać, ale szkoda czasu na rozmowę z Tobą. Przykro mi sam sobie jesteś winien.

@ wszyscy
Jeżeli macie jakieś zapytania co do Arosa dokąd zmierza, to zapraszam. Sam zadaje pytania, które nasuwają mi się w związku z tym systemem. A może też jesteście czegoś ciekawi. ;)



Ostatnia modyfikacja: 08.08.2010 13:32:14
[#12] Re: Dyskusja na temat założeń AROSA

@cacodemon666, post #2

AROS nie jest parodią. Jest wyjściem alternatywnym. Bardziej parodioicznym jest niestety AOS4. Bo prawnie i pod nazwą Amiga, chce się stać Linuxem. To ma sens. Jak najbardziej, ale z czym do Amigowców?

Jakbym chciał Linuxa, to juz bym dawno używał. Marka "Amiga" jest bardzo ważna. Ale koszty są zbyt wielkie. Coraz więcej ludzi (czynnych Amigowców), już nawet się nie udziela, tylko po cichu i ze smutkiem kpią z takiego stanu rzeczy. A na codzień zajmują się tym co prawdziwe - klasykowaniem lub sprawami związanymi z AROS i MOS.
[#13] Re: Dyskusja na temat założeń AROSA

@cacodemon666, post #4

jest jeden AmigaOS i na nim powinien skupić się (jak nazwa wskazuje) Polski Portal AMIGOWY

Nie.
PPA jest głosem Wszystkich, choć w języku polskim. Na świecie jest wiele ras i wiele światopoglądów.
PPA skupia Wszystkich. I właśnie to jest największą siłą. Fanatykom mówimy nie. Już dość złego zrobili.
[#14] Re: Dyskusja na temat założeń AROSA

@Andrzej Drozd, post #13

Skoro jest taki cool i dla wszystkich to niech zwie się polski portal dla wszystkich, a nie polski portal amigowy. Dziwię się, że korzysta się z amigowego nazewnictwa, a sam temat Amigi(ONE) czy AmigaOS kole w oczy jakby to była jakaś zaraza. Klasyki są święte, przestarzałe na starcie Natami wzbudza pozytywne emocje, MorphOS na Apple wychwalany pod niebiosa, a Amiga, Hyperion A-EON jest be. Hipokryzja ponad wszystko. Brawo.

[#15] Re: Dyskusja na temat założeń AROSA

@cacodemon666, post #14

Klasyki są święte, przestarzałe na starcie Natami wzbudza pozytywne emocje, MorphOS na Apple wychwalany pod niebiosa, a Amiga, Hyperion A-EON jest be. Hipokryzja ponad wszystko. Brawo.

Dla mnie klasyk jest święty,mam swoją cd32, A1200 z 040 i innymi bzdetami i uwielbiam te komputerki. Natami dla mnie to doskonałe rozwiązanie zastępujące coraz trudniej dostępne płyty do np. A1200, o całym kanapkowaniu A1200 slotami PCI, Mediatorami fast-atami i innymi nie wspomne, a tak będzie Natami i kanapka zniknie :P

A co do Hyperiona A1, OS4 itd. A1 to NIE Amiga, tylko Teron z przeflashowanym "Biosem".. też mi amigowość ;) . X1000, to nie amiga ,tylko jakaś płyta główna, na której będzie działał lepiej lub gorzej OS4, tak"Amigować" to ja też potrafię ;). Poza tym co to za system amigowy, który stara się być linuxem , do linuxa wystarczy mi PC za 1000 zł, a nie "Amiga X1000" za 10.000 zł . Zresztą, co to za środowisko "prawdziwych" amigowców, co wszystkich od czci i wiary odżegnują tylko i wyłącznie dlatego że ktoś śmiał powiedzieć, oprócz OS4 lubi inne systemy amigopodobne?

Co do PPA, pisali że zajmują się Amigą, i wszystkim co z nią jest związane i od niej pochodzi - czyli MOS, AROS, oczywiście OS4 i klasyki, jakiś problem z tym masz , dla mnie to całkowicie logiczne .

A wogóle już nie trolluje :D , poniosło mnie trochę :P

[#16] Re: Dyskusja na temat założeń AROSA

@Olo, post #15

Mos i Aros to żerowanie na dziedzictwie i marce Amigi(One), do której prawo ma Hyperion.

[#17] Re: Dyskusja na temat założeń AROSA

@cacodemon666, post #16

linux to żerowanie na marce UNIXa, na pohybel !!!!

[#18] Re: Dyskusja na temat założeń AROSA

@rzookol, post #17

Nazwa Linux informuje także o tym, że nie jest to system Unix: Linux Is Not UNIX.

Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem