Forum » AROS
[#1] Modem ZTE
Do listy obsługiwanych modemów 3G dołączył model ZTE K3565-Z http://aros-exec.org/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=50512#forumpost50512

[#2] Re: Modem ZTE

@tomek, post #1

Jesteście pewni, że ten model dobrze działa z Arosem? Bo mam okazje tanio kupić ale od kiedy padł Aros-exec nigdzie nie mogę zweryfikować tej informacji :/

Na Aros wikibooks też nie ma o tym modelu ani słowa.

[#3] Re: Modem ZTE

@Elder_ppa, post #2

link wkleiłem z AROS-Exec :) Ile to jest tanio?, bo ja mam do sprzedania Huawei e169 sprawdzony z AROS-em

[#4] Re: Modem ZTE

@tomek, post #3

100 i to nówka :)

[#5] Re: Modem ZTE

@Elder_ppa, post #4

faktycznie dobra cena jeśli to nówka nie śmigana :)

[#6] Re: Modem ZTE

@tomek, post #5

Pytanie tylko czy oby na pewno chodzi pod AROSem :/

A ty swoją za ile mógłbyś opchnąć?

[#7] Re: Modem ZTE

@Elder_ppa, post #6

za tyle samo. jak jesteś zainteresowany to pisz na maila

[#8] Re: Modem ZTE

@tomek, post #7

A mam pytanie - co należy ustawić w ustawieniach arosa aby uruchomić połączenie gsm?

[#9] Re: Modem ZTE

@Elder_ppa, post #8

Icaros 1.2.6
Ustawienia sieciowe -> Konfiguracja TCP/IP

przydzielanie adresu ręczne
Brama, dns bez znaczenia (dns ustawią się same po włozeniu modemu, wyjęciu i restarcie arosa)
interfejs ppp0, urządzenie ppp.device, jednostka 0 przydzielanie adresu ręczne

Ustawienia sieciowe -> GSM
urządzenie usbmodem.device jednostka 0

użytkownik erainternet
hasło erainternet

Init4 AT+CGDCONT=1, "IP","erainternet"
Init5 ATDT*99***1#

[#10] Re: Modem ZTE

@tomek, post #9

Mam wrażenie, że to wina ModemManagera. W ogóle nie pojawia się jego okienko. A gdy niby jest włączony przy starcie systemu to często powoduje zwis (np. przy wyciągnięciu modemu)

PS. Łączę się z siecią poprzez iPlusa i modem jak w temacie



Ostatnia modyfikacja: 03.03.2011 10:31:41
[#11] Re: Modem ZTE

@Elder_ppa, post #10

jak wróci aros-exec skontaktuj się z Sam a może ma też konto na arosworld

[#12] Re: Modem ZTE

@tomek, post #11

Sami a nie Sam

[#13] Re: Modem ZTE

@tomek, post #12

Dzięki - teraz tylko czekać aż w końcu Aros-exec znowu ruszy. Strasznie ta awaria się przedłuża :/

[#14] Re: Modem ZTE

@tomek, post #9

Ok - po przerwie znowu do tego tematu wróciłem.

Problemem wydaje się chyba to, że AROS rozpoznaje ten modem jako massstorage.class (czyli zwykła przenośna pamięć) a z tego co się doczytałem to powinien jako cdcacm.class.

Nawet jeśli jakimś cudem za którymś razem ustawi się na cdcacm.class to po resecie znowu wszystko jest po staremu :(

Da się to jakoś ustawić w Posejdonie?

[#15] Re: Modem ZTE

@Elder_ppa, post #14

Problemem wydaje się chyba to, że AROS rozpoznaje ten modem jako massstorage.class (czyli zwykła przenośna pamięć) a z tego co się doczytałem to powinien jako cdcacm.class.

Tak właśnie jest wykrywany mój ZTE MF626

[#16] Re: Modem ZTE

@Elder_ppa, post #14

Napisz o tym w temacie o ZTE na AROS-Exec (link w pierwszym poście) albo wprost PM do użytkownika Sami.
Przyda się debuglog z Sashimi...
Ja miałem identyczne objawy przy moim e122 i Sami dosłownie w dwa dni zaktualizował sterownik tak by zamiast masstorage.class włączało się cdcacm.class
Trochę to jednak dziwne, że ktoś potwierdził na AE działanie tego modemu.
ps.
moje e122 i e169 śmigają aż miło :)

[#17] Re: Modem ZTE

@tomek, post #16

Postaram się coś ulinić ale mój angielski jest dość kiepskawy ;)
Ale zobaczymy - może coś z moich wypocin zrozumie



Ostatnia modyfikacja: 07.03.2011 20:27:54
[#18] Re: Modem ZTE

@Elder_ppa, post #17

Masz answer na AE

[#19] Re: Modem ZTE

@tomek, post #18

Dzięki już przeczytałem ;)

Jutro zabieram się do testowania. Mam tylko jeszcze pytanie do Twojego postu nr:9
Rozumiem, że mam ustawić ręczne przydzielanie adresu zarówno w ustawieniach IPv4 na głównej karcie jak i w ustawieniach sterownika ppp?

[#20] Re: Modem ZTE

@Elder_ppa, post #19

Tak ręczny w obu miejscach. Po pierwszym uruchomieniu modemu ustawią się prawidłowe adresy serwerów dns więc trzeba zrestarować komputer, czasami dwukrotnie.

[#21] Re: Modem ZTE

@tomek, post #20

Mój pierwszy post z AROS'a!!!!! :D

Wielkie dzięki za pomoc! :)

Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem