Forum » AROS
[#1] AROS -instalacja
Postanowiłem zainstalować AROSa na swoich lapku(ASUS K50I), obok WIN7, wiadomo oddzielna partycja, wypaliłem na płytce AROSa dla x86-64bit. No więc odpalam, ustawiłem w BIOSie bootowanie z płyty, wywala ekran z doborem rozdzielczości, potem komunikat 'welcome to GRUB', potem jakieś ciągi znaków i staje cały proces. Co robię źle?
[#2] Re: AROS -instalacja

@Dart_Mage2, post #1

W jakim trybie działa kontroler SATA ? Jeśli nie jest to Legacy IDE (lub coś w tym stylu) to d... blada.

[#3] Re: AROS -instalacja

@Dart_Mage2, post #1

Na jakich napisach staje proces rozruchu?

[#4] Re: AROS -instalacja

@TomcioPaluszek, post #2

Możesz jakoś jaśniej, nie jestem za dobrym informatykiem.

A co do napisów to takie ciężko opisać cyfry i literki w kolumnach- z mojego punktu widzenia to raczej nic nie znaczą(takie białe na czarnym tle- coś jak MS-DOS-jeśli o wygląd chodzi, tyle ,że jak już zatrzyma się to się wiesza, żadnej kontroli tzn. nic nie mogę wpisać etc.)
[#5] Re: AROS -instalacja

@TomcioPaluszek, post #2

Gosc uruchamia to pierwszy raz, a Ty sie go "pytasz" o tryby SATA. Gdybys jeszcze rozwinal temat i napisal co zrobic , aby "d... nie byla blada" to byloby fajnie. A na 99% moim zdaniem zamrozenie powoduje grafika w tym lapku. Tylko tak naparwde nie wiadomo co to za grafika, bo modeli ASUS K50I jest kilka i jedne sa na gForce GT310M , jakies inne intele4500M ( biore info z pierwszej lepszej strony). Probowales odpalac cd z arosem w trybie VESA ? Ktora to wogole wersja arosa. Napisz cos wiecej o konfiguracji. ( No i podstawa tak jak pisal kolega wyzej - przy czym zatrzymal sie start ?)

[#6] Re: AROS -instalacja

@Dart_Mage2, post #1

Nie polecam wersji 64bitowej, u mnie nigdy nie zadziałała. Spróbuj skorzystać z Icaros Desktop.

Edit: Cactoos: jeżeli kolega nie kuma co to tryb, w którym działa sata to odradzam Arosa. To nie Windows, że wszystko bangla z kopyta tylko fochliwy amigowy system, nad którym czasem trzeba pokumać ;)



Ostatnia modyfikacja: 17.03.2011 22:28:21
[#7] Re: AROS -instalacja

@Dart_Mage2, post #1

Też zaczynałem z Arosem boje, od pytań co to, na co to itd.
Mi bardzo pomogli na PPA. Więc i ja Tobie pomogę (w tym co już wiem).
Najpierw odwiedź mój wątek .
Potem odwiedź strony poświęcone hardware'owi który jest obsługiwany przez Arosa:
kompatbilny sprzęt
kompatybilne lapki, ale jeśli chodzi o Asusa (mam F5SL), to Cię od razu rozczaruję; Icaros 1.2.5 ruszył mi, ale nie obsługiwał poprawnie kontrolera twardego dysku, a także chipsetu płyty głównej, o mobilnej Ati Radeon nie wspominając (zresztą przeważająca większość dedykowanych laptopowych kart graficznych nie jest obsługiwana). Tak więc miałem ekran w trybie Vesa, bez dźwięku (mimo sterów dla HD Audio). Wersja 1.2.6 w ogóle odpadła.

Po wielkich bojach z maszynami wirtualnymi, ostało się na Qemu Manager 6 (Qemu 0.10.2), do pobrania z tąd. Niestety Virtual Box odpadła (gdyż mój procek w lapku nie ma wsparcia dla sprzętowej wirtualizacji, bez czego VBox wlecze się jak żółw).
Qemu radzi sobie nieźle, ale to jest jeszcze nie to. Tak więc, postanowiłem dokupić jakiegoś stacjonarnego kompa, z którym Aros sobie poradzi (właśnie do mnie jedzie).

Jeśli myślisz o Arosie poważnie, też tak zrób. jeśli troszkę mniej zastosuj maszynę wirtualną (sprawdź na Wikipedii czy twój procek ma wsparcie dla sprzętowej wirtualizacji, wtedy polecam Virtual Boxa 3.x, jeśli nie ma to Qemu).

[#8] Re: AROS -instalacja

@cactoos, post #5

Laptop ma taką konfigurację; Intel Core 2 Duo 2,66GHz, nVIDIA GT320M 1GB, 4GB RAMu. Dla AROSa przygotowałem partycję ok20GB

A co do systemu to chciałem wypróbować coś innego niż WINDOWS(linux mi się nie podoba), a innych alternatyw chyba nie ma.

A AROSa stąd ściągnąłem http://aros.sourceforge.net/download.php
[#9] Re: AROS -instalacja

@pampers, post #6

I zgadzam się z Pampersem, Icaros Desktop, 32 bitowy.
Tu masz polską stronę o Icarosie. Znajdziesz tam linki także do pobrania.

[#10] Re: AROS -instalacja

@Dart_Mage2, post #4

Tak jak i moi poprzednicy nie męczyłem wersji x64 bit. Wolałem x32. Tzw wersja mocniejsza jest lekko niedograna.
icaros-pc-i386.iso <--- z tej ja korzystałem.

Co zaś się tyczy napisów.
Chodzi mi o to na jakiej treści się proces zatrzymuje.

[#11] Re: AROS -instalacja

@don_rafito, post #7

Don: sam sobie poskładałeś kompa czy kupiłeś jakiegoś Arosowego "gotowca" ? Daj znać jak zabangla, czy wszystko będzie dobrze obsługiwane.

[#12] Re: AROS -instalacja

@pampers, post #11

Na Allegro znalazłem. Pisałem o tym w moim wątku .

[#13] Re: AROS -instalacja

@don_rafito, post #12

Aa, takie pudełko. Nie mój target niestety, chce zastąpić lapka czymś mocnym co pociągnie win7 i będzie kompatybilne z Arosem.

[#14] Re: AROS -instalacja

@pampers, post #13

Leszczowi poszedł na HP Pavilion dv6625ew. zresztą zobacz sam (u nas na CA też jest wątek o Arosie):
http://ca-fan.pl/forum/amiga/emulacja/przenosna-emulowana-amisia/strona-2#3253

Co do mojego, też na początku chciałem jakiegoś taniego i w miarę dobrego lapka pod Arosa, ale cenowo raczej odpadło. A ten DELL to i tak mało (gabarytowo) jak na stacjonarkę.



Ostatnia modyfikacja: 18.03.2011 12:14:31
[#15] Re: AROS -instalacja

@don_rafito, post #14

Ja chyba jednak skuszę się na AresOne, tylko muszę swojego jednego lapka sprzedać.

[#16] Re: AROS -instalacja

@pampers, post #15

nie ma to jak mój Acer One... Jak mawiają nasi sąsiedzi: kleine aber ho ho

Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem