Forum » AROS
  kategoria: Icaros Desktop
[#1] Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz


http://vmwaros.blogspot.com/2014/08/introducing-icaros-desktop-20.html

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2014 21:51:13 przez deadwood
[#2] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@deadwood, post #1

Ja już się cieszę.OK
[#3] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@waldiamiga, post #2

Hehe, ja juz uzywam ;)
[#4] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@deadwood, post #3

A co trzeba zrobić, żeby móc już używać?
[#5] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@glichtanski, post #4

Ja pomagam autorowi w przygotowaniu dystrybucji i racji tego mam dostep do wersji Beta.
[#6] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@deadwood, post #5

a możesz uchylić rąbka tajemnicy o jakichś zmianach typu obsługa sprzętu?
[#7] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@deadwood, post #1

ten Dock to nędzna kopia z Mac OS X
[#8] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@XoR, post #6

[#9] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@deadwood, post #8

Wygląda bardzo ładnie :D
Czy będzie można pobrać gdzieś obraz zainstalowanego systemu dla Virtualbox?
[#10] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@Mruk, post #9

Nic mi nie wiadomo o gotowym obrazie dla VirtualBox - być może jakiś użytkownik się o to pokusi. ;)

Instalacja w VirtualBox nie jest problem - trwa może z 15 minut - sam w taki sposób pracuję w tej chwili.
[#11] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@deadwood, post #10

Juz szykuje partycje!(linuxie 2.6, spadaj, mam juz 3.0)
[#12] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@deadwood, post #1

A ja zadam takie pytania:

Kiedy orientacyjnie wersja 2.0 będzie dostępna?

Z jakim sprzętem poprawnie będzie działała?

Mi tu nie chodzi o instalację na pod VirtualBox, tylko na normalnym komputerze.
[#13] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@gilban, post #12

Premiera już chyba w najbliższy weekend, miała się odbyć na jakiejś imprezie, po której mają się pojawić pliki w sieci.

Jak dobrze pamietam najlepiej używać sprzętu intela. Do grafiki 3d rowniez intel (zintegrowany) lub nvidia. Do grafiki 2D dowolna karta zgodna z VESA. Do dźwięku dowolna karta zgodna z AC97. Do sieci rtl139. Obsługiwane są również jakieś kart wifi. Więcej informacji o zgodym sprzęcie znajdziesz w dokumentacji.
Icarosa uruchamiałem również na na starym laptopie, działał dosyć dobrze.

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 23:35:00 przez tygrysekHD
[#14] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@tygrysekHD, post #13

Dzięki.

A w takim razie jam mam netbooka ASUS 1000H czy będzie to działało?

Na pokładzie jest Intel Atom N270 a karta graficzna intel 945/950.

Jednakże karta sieciowa jest to Atheros AR8121/AR8113 w standardzie PCI-E, a karta muzyczna Realtek dwukanałowy jednak w wersji HD. Karta WiFi firmy Ralink.

Dlatego też się zapytałem o wersję 2.0 - może już obsługuje większą bazę sprzętu.

Dysk twardy oczywiście jest w wersji SATA. A system instalujemy przez USB - np z zewnętrznego napędu USB. Mam taki.
[#15] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@gilban, post #14

2.0 bardziej odnosi się do zmian na pulpicie - tj. zamiany czegoś co przypominało standardowy workbench przez Direktory Opus - w oparciu o który będzie działał nowy pulpit.

Informacje o obsługiwanych podzespołach znajdziesz na stronie arosa. Wydaje mi się, że na Twoim laptopie większość potrzebnych rzeczy powinna działać, może nawet ze wsparciem dla 3D. By to sprawdzić możesz śmiało użyć bieżącej wersji Live Icaros'a, która w zakresie obsługi urządzeń pewnie w niewielkim stopniu będzie się różnić (jeżeli w ogóle) od wersji 2.0
[#16] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@gilban, post #14

Mam kompa z taką samą kartą graf. i podobnym dzwiękiem. Widzi 16mb karty graf. również z akceleracją 3d (sterownik intel gma).Dzwięk wykrywany jak realtek hd.Zmieniłem później na sb live.ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 17:00:49 przez simka113
[#17] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@simka113, post #16

CHIP RAM widoczny na belce Wanderera to nie jest pamięc graficzna karty.
[#18] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@tygrysekHD, post #13

Premiera już chyba w najbliższy weekend, miała się odbyć na jakiejś imprezie, po której mają się pojawić pliki w sieci.


Nie widziałem takiej informacji od autora dystrybucji. Paolo nadal twierdzi, że jest to "jesień" 2014 :)
[#19] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@deadwood, post #18

Faktycznie pisał tylko o prezentacji nowego Icaros'a na tej imprezie ;)
[#20] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@tygrysekHD, post #19

[#21] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@deadwood, post #20

[#22] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@deadwood, post #21

Chyba dużo ludzi go pobiera, bo ledwo co się ściąga.
[#23] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@deadwood, post #21

No to zasysamy. Info powinno iść na stronę główną.
[#24] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@waldiamiga, post #23

PobraneOK Pod Windowsem działa powoli. Trza to przerzucić na usb. Sprawdzę jak działa z laptopem MSI GS60. Czy w ogóle zadziała
[#25] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@glichtanski, post #24

Moja przygoda z Icarosem zaczęła i skończyła się jak zwykle ;) Mój dżifors nie jest lubiany, tak samo jak mój kvm więc można rzec - wypaliłem, odpaliłem, zapomniałem.
[#26] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@pamp3rs, post #25

[quote]Moja przygoda z Icarosem zaczęła i skończyła się jak zwykle ;) Mój dżifors nie jest lubiany, tak samo jak mój kvm więc można rzec - wypaliłem, odpaliłem, zapomniałem./quote]

Tryb VESA też Ci nie zadziałał?
[#27] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@deadwood, post #26

Tryb VESA też Ci nie zadziałał?


VESA działa tylko jednak to nie z kvm są problemy, aros nie lubi się z moją płytą i nie widzi usb.
[#28] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@waldiamiga, post #23

Postawiłem pod VirtulBox, wszystko pięknie, ale jak się pisze z polskimi znakami? Wszelakie ustawienia nic nie zmieniają.

Drugie to jak działa integracja z aplikacjami 68k. Czytałem manual, ale programy 68k mogę uruchomić tylko, przez odpalenie "emulacji" 68k. A niby powinno się jakoś integrować z tego co rozumiem z dokumentacji?
[#29] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@radzik, post #28

To zawsze bedzie emulator, tylko wybierasz czy ma sie uruchomic przy bootowaniu systemu. Integracja polega na tym, ze nie pokazuje sie osobne okno/ekran emulatora tylko programy m68k pokazuja swoje okna bezposrednion na ekranie Wanderera/DOpus.
[#30] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@pamp3rs, post #27

Jeśli chodzi Ci o USB 3.0 to u mnie też nie działa. Może zmiana w biose pomoże?

@radzik

Co do polskich znaków, to chyba tu się nic nie zmieniło od czasu poprednich wydań. Brak polskich czcionek

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2014 09:29:45 przez glichtanski
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem