Forum » AROS
[#1] Uruchamianie AROS z USB
Nagrałem sobie dystrybucję Tiny AROS na pendrive USB. Poszło to gładko pod Linuxem Mint z USB Image Writer. Gdy wkładam pena przy odpalonym Linuksie, to podpina się jako "AROS Live CD" i swobodnie można go przeglądać.
W BIOS laptopa ustawiłem bootowanie z "removable disk", ale niestety na tym skończyła się zabawa, bo nie startuje.
Macie jakieś pomysły?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2023 23:06:03 przez R-Tea
[#2] Re: Uruchamianie AROS z USB

@R-Tea, post #1

Wejdź w bootmenu podczas startu laptopa i tam wybierz pendrive.
[#3] Re: Uruchamianie AROS z USB

@R-Tea, post #1

Laptop działa w trybie 'Legacy BIOS' czy 'UEFI'? W tym drugim AROS raczej nie zabootuje.

Ja osobiście nie "wypalam" ISO na USB tylko używam VirtualBox pod którym z ISO installuje AROSa na USB pen drive. Wtedy partycja jest widoczna jako "AROS Live Drive" i z takiego pen drive'a jest w statnie wystartować komputer.
[#4] Re: Uruchamianie AROS z USB

@deadwood, post #3

Nie wiem jak sprawdzić tryp pracy laptopa, ale w końcu udało mi się odpalić AROS z pendrive. Ale na pendrive musi być koniecznie nagrany specjalnie do tego przygotowany obraz ISO. JA użyłem AROS ONE.
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem