[#1] Konwerter SCART - VGA
Znalazłem na Allegro parę konwerterów sygnału i tak się zastanawiam czy działały by także z Amigą
Czy próbował ktoś już takie coś???
Na przykład połączyć taki SCART - HDMI



z takim HDMI - VGA

[#2] Re: Konwerter SCART - VGA

@KRISS, post #1

Hej ja mam takie coś ale nie działa niestety z moją ami.
[#3] Re: Konwerter SCART - VGA

@phl22, post #2

Trzeba by spróbować z tym schematem: Schemat i jeszcze dać włącznik na pin 16 od SCART. Amiga niestety generuje niestandardowy sygnał synchronizacji na RGB i najlepiej jako synchronizacją posłużyć się wyjściem composite, do tego często, żeby taka synchronizacja przebiegła prawidłowo, na chwile trzeba wyłączyć tryb RGB. Na moim upscalerze działa ten trick.
[#4] Re: Konwerter SCART - VGA

@flops, post #3

moze głupie pytanie ale - tzn wyłączasz i włączasz 16 pin scart na włączonej ami? To pomaga ?
[#5] Re: Konwerter SCART - VGA

@sunater, post #4

Tak Możesz nie montować przełącznika i wyciągać i wkładać wtyczkę na gorąco, ale to troszkę ryzykowne.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem