[#1] Diody LED
Wie ktoś gdzie mogę znaleźć diody 2mm x 10mm z 4 nóżkami? Potrzebuję takich do Amigi 3000, bo uszkodziły się w transporcie.
[#2] Re: Diody LED

@SuperBuster11, post #1



takie??

zapytaj CJ_Warlock - może ma takie "luzem"
[#3] Re: Diody LED

@Fiszer18, post #2

Te są za szerokie, ale w ten "deseń".
[#4] Re: Diody LED

@SuperBuster11, post #1

Teraz to potrzebuję całą płytkę. Na mojej odpadły miejsca lutownicze i teraz nawet dioda od dysku twardego nie świeci
[#5] Re: Diody LED

@SuperBuster11, post #4

Diodę możesz uzyskać sklejając dwie diody Led 5x2. Ja tak skleiłem trzy diody.
Ścieżki na płytce naprawisz cienkim przewodem.
[#6] Re: Diody LED

@Jacenty, post #5

Ścieżki są dobre, odpadły w miejscu otworów gdzie przechodzą nóżki od diody. Nie ma teraz jak przylutować diody, bo jest luźna. A otwory mają tylko z jednej strony płytki miejsca lutownicze.

Poza tym oryginalne diody mają delikatnie inny rozstaw nóżek. Zlutowałem tak 2 diody, ale się przekrzywiły po założeniu pokrywy. Był między nimi odstęp około 1 mm.
[#7] Re: Diody LED

@SuperBuster11, post #6

Zrób oczko z drucika i przylutuj do diody.
[#8] Re: Diody LED

@sanjyuubi, post #7

O tym nie pomyślałem, dzięki OK
[#9] Re: Diody LED

@SuperBuster11, post #8

A wie ktoś na jakie napięcie mają być te diody? Niby na schemacie jest 5V, ale wychodzi na to, że to są 2 diody w jednej obudowie, połączone szeregowo?? ( +, - z +, - ). W sklepie mają albo na 12V albo na 3,3V.
[#10] Re: Diody LED

@SuperBuster11, post #9

Mają być zwykłe diody, te , które mają podane napięcie mają w sobie rezystor (choć podejrzewam, że te na 3.3V to zwykłe).
[#11] Re: Diody LED

@sanjyuubi, post #10

Na przykład takie?
[#12] Re: Diody LED

@SuperBuster11, post #9

Na ,końcach' masz 5V (jak na schemacie) a na ,pojedynczej' diodzie niecałe 2V.
[#13] Re: Diody LED

@SuperBuster11, post #11

Tak. Napięcie diody zależy od jej koloru i kształtuje się ono w granicach 2V, diody na inne napięcia, mają w sobie rezystor. W Amidze są zwykłe diody LED, a rezystor jest na zewnątrz.
[#14] Re: Diody LED

@SuperBuster11, post #11

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem