kategoria: Karty procesorowe
[#1] Uszkodzona karta A3640
Mam problem Posiadam uszkodzoną kartę A3640. Objaw jest taki, że komputer się włącza, pojawia się żółty ekran, potem ciemny i reset. Operacja powtarza się cały czas. Karta była na płycie po wylewie(płytę naprawiłem), miała kondensatory pocące się i chyba ktoś próbował ją naprawiać. Obecnie staram się sprawdzić jakie kondensatory zostały wymienione(różnią się nieznacznie od tych oryginalnych) i czy mają dobre wartości(jeden ma inną niż na schemacie, C220A ma 100n zamiast 330n). Ktoś ma jakiś pomysł? Sprawdzałem kolorki w tabeli i nic mi niestety nie mówi ten żółty. Rev karty 3.0
[#2] Re: Uszkodzona karta A3640

@Red, post #1

Do jakiej Amigi ją podłączasz i z jakimi kartami zorro?
Mi zdarza się podobny objaw, bo gryzie się z którąś z kart zorro. Prawdopodobnie CV64. Po wyjęciu kart, uruchomieniu Amigi bez kart zorro, można je ponownie włożyć i wtedy na powrót działa normalnie (do następnego razu). Najczęściej kilka miesięcy. :D Nie doszedłem czego się tak dzieje. Przypuszczam, że chodzi o dostęp do szyny zorro. Swego czasu musiałem cache zorro wyłączać, bo przy włączonym cache i z CV64, Amiga się tylko w kółko resetowała. Teraz działa przy włączonym cache. Niestety nie znam aż tak systemu, aby dojść o co w tym chodzi.
[#3] Re: Uszkodzona karta A3640

@Rafał A-3000, post #2

Odpalałem ją bez slotów, sama płyta rev 2 i a3640. Płyta na 100% działa, bo jak podpinam A3630(z uwzględnieniem zmiany zworek) to odpala się bez problemu.
[#4] Re: Uszkodzona karta A3640

@Red, post #3

Nie wiem jak jest z A4000, ale mi A3000D bez daughterboardu na kickstarcie wyższym niż 1.3 się nie uruchamiała. Myślę, że wtedy raczej próbowałem ją z A3640, nie na procesorze z płyty. Skoro jednak A3630 u Ciebie działa, to A3640 chyba też powinna.
[#5] Re: Uszkodzona karta A3640

@Red, post #3

Mam prawie identyczny problem z jedną z płyt A4000D rev. B płyta z kartą A3630 działa bez problemu, a z innymi np. A3640, CSMKIII i CSPPC nie działa. objaw jest taki jak piszesz, lub w kółko restarty, czasami z A3640 jest tak że wszystko normalnie wstanie, zacznie się system ładować przez IDE z karty CF po czym wszystko się zatrzyma jest czarny ekran i po tym płyta musi odleżeć około 2h bo wtedy przestaje działać nawet z A3630. Na razie problemu nie rozwiązałem bo mi się nie chce nad tym siedzieć i nie mam takiej potrzeby ale w końcu się za to zabiorę. Oczywiście wspomniane karty na innych płytach działają beż żadnego problemu.
[#6] Re: Uszkodzona karta A3640

@superbonio, post #5

U mnie ten objaw jest na obu płytach od A4000D. Z tym, że u mnie żadna amiga nie wstaje. Do tego na kilku stronach zagranicznych opisują sporo podobnych problemów z kartą rev 3.0
[#7] Re: Uszkodzona karta A3640

@Rafał A-3000, post #4

A4000 uruchamia się bez daughterboardu. W przeciwieństwie do A3000.
[#8] Re: Uszkodzona karta A3640

@Red, post #6

U mnie nie odpalala sie na A3000T (SuperBuster 11 i reszta CHIPow tez w nowszej wersji, kick 3.1). Na A4000D owszem. To byla rev. 3.1 notabene.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem