kategorie: Dyski twarde, Kontrolery
[#1] szukam przejściówki...
Witam... czy ma ktoś namiar na przelotkę 44 Pin Male - 40 Pin Female lub 44 Pin Male - 40 Pin Male ?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 10:13:49 przez AndrECHO
[#2] Re: szukam przejściówki...

@AndrECHO, post #1

Sprawdzę dzisiaj, bo coś mi się walało i dam znać.
Jestem ze Świdnicy jak coś :).
[#3] Re: szukam przejściówki...

@Drakon, post #2

byłbym wdzięczny :) jakby co to daj znać na PW.
[#4] Re: szukam przejściówki...

@AndrECHO, post #3

Rozumiem, że chodzi Tobie o coś takiego:

http://i.ebayimg.com/00/s/MzE0WDUwMA==/z/SLEAAOSwG-1WznRK/$_35.JPG
[#5] Re: szukam przejściówki...

@Drakon, post #4

hmm.. jeżeli 44 pinowe (w tle fotki) jest typu męskiego (bolce) to tak, jeżeli dziurki to nie.
[#6] Re: szukam przejściówki...

@AndrECHO, post #5

Hm, jeśli nie jest, to jak nie znajdziesz takiego jakie chcesz, to sprawdź w najbliższym elektronicznym sklepie czy nie mają takiego "paska" dwóch rzędów pinów o rozstawie pomiędzy rzędami takim jak w IDE44. Normalnie przeznaczone to było by do lutowania na płytkę - ale możesz spróbować wcisnąć jeden koniec w gniazdo na przejściówce, no i będziesz miał męskie :)
[#7] Re: szukam przejściówki...

@AndrECHO, post #1

Zdradź do jakiego to projektu.
Może okazać się że jest inne rozwiazanie
[#8] Re: szukam przejściówki...

@Norbert, post #7

hehehe... jaki tam projekt :). mam ide68k w A500+ oraz jakiś malutki SSD (1GB) i chciałbym to wszystko połączyć. W kontrolerze jest 40 pinów a w ssd gniazdo 44. taka tam zabawa:)
[#9] Re: szukam przejściówki...

@AndrECHO, post #8

Kupowalem na taka przejściówkę 44pin męska i 40pin męska.
Jeden/dwoch sprzedawców ma chyba.
Link: link

Tez używam tej przejściówkę z karta DOM.
Disk-ON-Module 512MB.





Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 18:18:53 przez robertos231
[#10] Re: szukam przejściówki...

@robertos231, post #9

niestety brak konta PayPal. chyba, że skorzystam z pomocy kogoś z forum... ktoś chętny ?-).
ps. a gdzie tam się podłącza zasilanie?
[#11] Re: szukam przejściówki...

@AndrECHO, post #10

Siedzę na telefonie wiec nie wrzucę zdjęcia.
Ale kiedys opisałem jak podłączyć zasilanie: link
[#12] Re: szukam przejściówki...

@robertos231, post #11

u mnie to ma być podłączone odwrotnie. moduły, które posiadam mają gniazda 44 pin żeńskie. coś takiego: http://allegro.pl/dysk-flash-ata44-1gb-do-terminala-tableta-fv-i6215348132.html
[#13] Re: szukam przejściówki...

@AndrECHO, post #12

Przejściówka nie ma żadnych układów.
Wiec nie ma problemu w ktora stronę ma pracować.
Moze robic za przejściówkę z 40pin na 44pin i z 44pin na 40pin.
[#14] Re: szukam przejściówki...

@AndrECHO, post #10

Nie musisz miec konta Paypal, zeby placic Paypalem.
[#15] Re: szukam przejściówki...

@robertos231, post #13

tak wiem, tylko uściśliłem :).
nie bawię się w kombinowanie z tymi zagranicznymi przelewami, trudno chwilowo musi wystarczyć karta cf. Dzięki za pomoc :)
[#16] Re: szukam przejściówki...

@AndrECHO, post #15

Ja kupiłem taką przejściówkę:

http://allegro.pl/adapter-ide-2-5-44pin-na-3-5-40pin-warszawa-i4867780726.html#

Do SSD msata z przejściówką, na której jest gniazdo męskie - więc nic więcej nie musiałem kombinować.

Sprawdź, skoro twoje SSD jest ze złączem 2.5", to może wymagać podłączenia zasilania przez złącze 44 pin - w przypadku mojej przejściówki tak właśnie jest, muszę podłaczyć zasilanie pod tego molexa.

I tak jak pisałem wczesniej... chyba trudno kupić ci będzie przejściówkę z męskim IDE 44... prędzej zrobisz taką sam, albo, skorzystaj z powyższej i w sklepie elektronicznym dopasuj jakąś listwę z pinami aby ci to połączyła na wcisk.

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 21:58:33 przez APair
[#17] Re: szukam przejściówki...

@APair, post #16

Włożenie samych pinow miedzy tą przejściówkę, a dysk SSD aby je połączyć nie zadziała.
A nawet jest wielkie ryzyko uszkodzenia portu IDE bo sygnał na pinach sie nie zgodzą.

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 22:11:42 przez robertos231
[#18] Re: szukam przejściówki...

@AndrECHO, post #1

spytam jeszcze o jedno... mam kilka taśm ata 80/100 ale każda ma zaślepiony jeden pin i wiadomo, że nie wciśniemy do złącza ze wszystkimi pinami, jakoś sobie z tym radzicie (wywiercić dziurkę :)) ?
[#19] Re: szukam przejściówki...

@robertos231, post #17

Sygnały się zgodzą jeśli pozamieniane zostaną przewody na taśmie IDE.
Zostało to opisane tutaj
[#20] Re: szukam przejściówki...

@Norbert, post #19

To tak. Po zamianie sygnałów na taśmie zadziała - wtedy taśma robi za przejściówkę.

Jednak zaproponowany pomysł na wpięcie pomiędzy żeńską -> a żeńską wtyczkę IDE tylko pinów aby je połączyć nie zadziała, a narobi szkód. Sygnały na pinach muszą być pozamieniane jak w opisie taśmy powyżej.
[#21] Re: szukam przejściówki...

@AndrECHO, post #18

Tak. Wystarczy wywiercić dziurkę. Czasami jest tam wciśnięty po prostu plastikowy kołeczek i wystarczy wydłubać go igłą.
[#22] Re: szukam przejściówki...

@robertos231, post #17

Ah sh*, racja zapomniałem! A sam teraz też robię przejściówke z podobnym problemem (zamienić żeńskie na męskie) tylko nie do IDE i też zamieniam podłączenie pinów z tego tytułu...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem