kategoria: Karty graficzne
[#1] Adapter RGB - VGA popsuty ?
Cześć chłopaki,
udało mi się zdobyć taki oto oryginalny adapter od Commodore




image hosting no register

Prawdopodobnie nie działa, podłączyłem go do slotu RGB w mojej A600 i do wejścia VGA w monitorze i nic się nie pojawia.

Pytanie mam więc następujące, jak mogę zdiagnozować gdzie jest problem ? Dużo elektroniki tutaj nie mamy więc raczej sobie poradzę szeroki uśmiech
[#2] Re: Adapter RGB - VGA popsuty ?

@emeliot87, post #1

A jaki monitor podłączyłeś?
[#3] Re: Adapter RGB - VGA popsuty ?

@_Skiba, post #2

LCD model LG 24MT57D-PZ
[#4] Re: Adapter RGB - VGA popsuty ?

@emeliot87, post #1

Jaki tryb graficzny wybrałeś?
[#5] Re: Adapter RGB - VGA popsuty ?

@sq7bti, post #4

Na monitorze ? oczywiście RGB co oznacza wejście VGA
[wyróżniony] [#6] Re: Adapter RGB - VGA popsuty ?

@emeliot87, post #5

Tu chodzi o tryb graficzny obrazu, który generuje Amiga na złączu RGB Video. Normalnie po włączeniu Amigi jest tam obraz PAL (odświeżanie 15.6 kHz), którego nie wyświetli żaden standardowy monitor PC (wymagają odświeżania ok. 31 kHz), używając tak prostego adaptera.

Tak więc, obraz przez ten adapter zobaczysz na monitorze PC, dopiero pod systemem Workbench, oczywiście po wcześniejszej zmianie trybu wyświetlania systemowym programem ScreenMode z katalogu Prefs.

Więcej o trybach graficznych Amigi znajdziesz na tej stronie.

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 20:13:39 przez RomanWorkshop
[#7] Re: Adapter RGB - VGA popsuty ?

@RomanWorkshop, post #6

Dziękuję już czytam co należy zrobić

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 20:24:38 przez emeliot87
[#8] Re: Adapter RGB - VGA popsuty ?

@RomanWorkshop, post #6

na tej stronie


Antywirus na pececie nie pozwala mi wejść na tą stronę. Zagrożenie URL:MAL.
[#9] Re: Adapter RGB - VGA popsuty ?

@Andrzej Drozd, post #8

Dzisiejsze antywirusy są często przewrażliwione. Moja strona to czysty HTML z wstawkami PHP, nie może być na niej żadnych zagrożeń.
[#10] Re: Adapter RGB - VGA popsuty ?

@RomanWorkshop, post #9

Spoko.
[wyróżniony] [#11] Re: Adapter RGB - VGA popsuty ?

@emeliot87, post #7

Generalnie chodzi o to:
Przekopiuj tryby graficzne z SYS:Storage/Monitors do Devs:Monitors. SYS: to partycja systemowa, a DEVS: to katalog Devs na partycji systemowej.
Zrób reset i pod monitorem PAL odpal ScreenMode i wybierz tryb np. Multiscan którego na pewno "złapie" monitor VGA.
Następnie odpal Amigę pod adapterem VGA.
[#12] Re: Adapter RGB - VGA popsuty ?

@Andrzej Drozd, post #11

Dzięki wszystkim za pomoc. Szczerze nie wiedziałem o ustawieniach trybów wyświetlania, wow Amiga znowu mnie zaskoczyła szeroki uśmiech

Najlepszy efekt udało mi się uzyskać na Multiscan ale tylko 4 kolory więc zostanę jednak przy SCART. W każdym razie adapter działa Pozdrawiam!
[#13] Re: Adapter RGB - VGA popsuty ?

@emeliot87, post #12

Adaptera się nie pozbywaj. Może kiedyś trafisz na stary monitor który "łapie" PAL i tryby VGA.
Ja mam MicrViteca CRT który wyświetla wszystkie tryby na A1200. Z pecetem też bez problemu pracuje w 1024x768 i nieco wyżej bez interlace.
[#14] Re: Adapter RGB - VGA popsuty ?

@Andrzej Drozd, post #13

W sumie w rodzinnym domu mam chyba z 2 stare monitory PCtowe, tam również z przymusu wywiozłem swojego 1084S.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem