[#1] Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa
Cześć,
Kupiłem A1200 u najwyraźniej 'mistrza' ze znanego portalu aukcyjnego.
Niestety długo po fakcie zauważyłem, że wyłamane jest kilka bolców ze złącza IDE.
I niestety do elektroniki dwie lewe ręce (jestem gość od softu stąd piszę z prośbą o pomoc - gdzie w Warszawie mogę szukać pomocy w naprawie tego za rozsądną cenę.
Nie wiem czy to wymiana całego złącza czy tylko wyłamanych bolców...
Dzięki!
[#2] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@sid777, post #1

Fotke wklej
[#3] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@sid777, post #1

Idź po prostu do serwisu komputerowego.
[#4] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@Stoopi, post #3

OK
[#5] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@sid777, post #1

Te piny najprawdopodobniej zostały podżarte elektrolitem, który wyciekł z kondensatorów znajdujących się w pobliżu złącza IDE. Te kondensatory również będą do wymiany.

Ja mogę Ci tą płytę naprawić, ale nie jestem z Warszawy.
[#6] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@sid777, post #1

może to niezbyt eleganckie ale nie wszystkie piny są "niezbędnie konieczne" do prawidłowej pracy amigi. link tu masz rozpiske - sprawdź za co odpowiadają uwalone piny i wtedy dopiero decyduj czy warto grzebać przy płycie...
[#7] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@sid777, post #1

Najlepiej wymienić całe gniazdo IDE. Na wolumenie na 100% dostaniesz goldpiny. W zeszłym roku kupowałem do mojej A600. Ewentualnie serwis na Batorego 18 p 257. Nie wiem tylko czy oni jeszcze działają.
[#8] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@sunater, post #6

Jak już wspomniałem przyczyną braku tych pinów jest wylany elektrolit, który pozostawiony na płycie pod gniazdem będzie powodował dalsze spustoszenie. Z tego też powodu należy w płycie pogrzebać.
[#9] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@sunater, post #6

Dzięki za odzew!
Umówiłem się już 'w pewnym miejscu' i w przyszłym tygodniu będe wiedział więcej.
Uwzględnię wszystkie Wasze sugestie, dziękuję.
Dam znać w przyszłym tygodniu co, gdzie i jak operacja wyszła (jeśli te piny wymagają naprawy) tak by wątek zamknąć dając info zwrotne lub temat kontynuować.

ps. jedna osoba prosiła o foto, ale to zostawię na przyszłość gdyby się operacja nie udała.
[#10] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@sid777, post #9

Daj znać (jeśli to nie tajemnica) ile "pewne miejsce" sobie zażyczyło za usługę naprawy złącza i wymiany kondensatorów. Tu różnice w cenie są przeogromne.
[#11] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@sid777, post #9

jeżeli chcesz to możesz podrzucić mi płytę na Ochotę to Ci wymienię piny, oczyszczę płytę z elektrolitu i mogę wymienić kondzioły
[#12] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@sid777, post #1

Ile dałeś za nie wiem czy sprawna, czy jak to wystawiał?
[#13] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@KM, post #12

Oj dajcie mi te kilka dni, wszystko dam znać, co gdzie, za ile, i jeśli nie uda się naprawić to kto mnie i za ile przerobił :)
Prosiłem o pomoc to teraz spowiedź z mojej strony też się będzie należała :)

Sama naprawa IDE ma być < 50PLN. Mo chyba, że uszkodzenia są głębsze.. wtedy mocniej będę działał prawnie bo towar niezgodny z opisem. ALe to zobaczymy :)

Pozdro!
[#14] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@sid777, post #13

Link do aukcji! Chcemy linczu!

50 zł to niezbyt drogo... oby dobrze się do tego zabrali OK
[#15] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@Vato, post #14

Operacja UDANA!
Wszysko śmiga, WHDLoad z CF działa!

Uratowali Mistrzowie z Batorego 18, pok 266, Warszawa. Cena poniżej < 50 PLN, wymiana całego złącza (a nie naprawa bolców).
Polecam serwis (Amigi, noteboki, PC, elektronika) bo kontakt był bardzo dobry i naprawa szybka.

Sprzedawca z Aledrogo nie odpisał na moje dwa emaile.
Ale chyba daruje sobie dalsze próby kontaktu bo za 710PLN (+ta naprawa) mam A1200 z zasilaczem, co do której Serwis nie miał więcej uwag.

Pozdrowienia!
[#16] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@sid777, post #15

Powiem tak:
Sprzedawca zrobił Cię w h... i się z tym godzisz. Twoja sprawa.
Jenak mógłbyś linka do aukcji dac...

Najważniejsze oczywiście, że Amiga odpalona i będzie służyć OK
[#17] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@Vato, post #16

Skoro sam kolega nie chce to spróbujmy go wyręczyć.

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 10:55:44 przez Fest3r
[#18] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@Vato, post #16

W którym momencie zrobił w ch..ja? Wcale nie musiał wiedzieć że złącze HDD jest uszkodzone, bo wątpie, że jest to jego kolekcja.
Inna sprawa, że nie odpowiada na maile.
[#19] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@sid777, post #15

bo za 710PLN (+ta naprawa) mam A1200 z zasilaczem


Szok nie wiem jak wyrazić to słowami ale cenny zasilaczy ostatnio bardzo poszły w górę. Strach pomyśleć co by było gdyby w komplecie była myszka Smiech
[#20] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@TechNineWonder, post #19

Oj sie uwzięliście, temat techniczny, a Was bardziej nakręca strona handlowo-społeczna.
Szkoda czasu Panowie.
:)

A zasilacz jak najbardziej z 50PLN, i na alledrogo masa sprzętu nie ma zasilaczy.
[#21] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@sobi1, post #18

No ale widzisz, że aukcji napisał że Amiga pochodzi z jego starej kolekcji?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 16:09:44 przez Vato
[#22] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@sid777, post #20

Nie ma, bo tak brzmi wiarygodniej, nie mam jak sprawdzić?
[#23] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@sobi1, post #18

za samo haslo "nie przyjmuje negatywow" mozna by mu dac nega dla udowodnienia w jakim to wielkim jest bledzie....
[#24] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@agrajek, post #23

Przepraszam, że odgrzewam, ale temat podobny.

Dziś w złączu na płycie A1200 zauważyłem przy wyciąganiu taśmy dwa ułamane piny (połówki zostały we wtyku taśmy).
Czy jest możliwe po odciągnięciu cyny wyciągnięcie pozostałości tych bolców ze złącza, czy w grę wchodzi tylko wymiana całego złącza?
[#25] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@kar78787878, post #24

Przy właściwym skilu i sprzęcie można wymienić same pojedyncze piny.
[#26] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@perinoid, post #25

Ok, dobra wiadomość.

Ale to oznacza, że one "siedzą" w tej plastikowej oprawce prawie luzem?
1
[#27] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@kar78787878, post #26

Lepiej wymienić całe złącze. Nie wiadomo w jakim stanie jest reszta pinów. Nie jest to trudne, jeśli ma się rozlutownicę i hota.
[#28] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@kar78787878, post #26

Ale to oznacza, że one "siedzą" w tej plastikowej oprawce prawie luzem?


Tak.
1
[#29] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@Daclaw, post #28

Dzięki.
Widzę, że trudno dostać złącze 2x22 z rastrem 2mm, ewentualnie dłuższe i trzeba docinać. Ale lepiej wymienić dwa piny niż całe złącze.
[#30] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@kar78787878, post #29

Kupujesz 2x40 i docinasz. Wymieniając dwa piny zluzujesz je w tym czarnym korpusie. Lepiej aby piny się go trzymały i łamały przy nim, niż miałbyś je wyrywać razem z przelotkami PCB.
Nie wiem gdzie widzisz "lepiej" w wymianie dwóch pinów.

Łatwiej, to też kwestia dyskusyjna. U siebie wymieniałem raz, bo było mocno zaśniedziałe i zajeło mi to może 20 minut
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem