[#31] Re: SCSI to SD/CF

@_Skiba, post #30

O 35 dolców mniej niż TU.
[#32] Re: SCSI to SD/CF

@Tomski, post #31

Gościowi podziękowałem. Widząc zerowe zainteresowanie, w takiej cenie. Lepszej ceny nie jestem w stanie zaoferować nawet jeśli miałbym robić sam takie płytki. Pozostaje kupować na własną rękę albo samemu składać w wersji ogólno dostępnej w sieci.
[#33] Re: SCSI to SD/CF

@Tomski, post #32

Podepnę się pod wątek SCSI
Czy ktoś ma doświadczenie z poniższymi wynalazkami i może potwierdzić działanie lub nie z Cyberstormem MK I?

AEC-7720U

ARS-2000SUP
[#34] Re: SCSI to SD/CF

@gerul, post #33

Ja mam AEC-7720UW i używam z CyberStormem MK III osiągając 30MB/s na karcie CF.
[#35] Re: SCSI to SD/CF

@gerul, post #33

Cześć,
ja mam CS MKI i używałem AEC-7720U z nim. Kiedyś czytałem, ze tylko napędy optyczne mogą być z tą przejściówką używane, a żeby używać hdd - trzeba zaktualizować soft. Nic nie aktualizowałem, wersję softu też chyba mam nie najnowszą, a jednak normalne dyski twarde chodziły. Producentów nie pomnę, ale na pewno podpinałem dyski od 8 do 120 GB i wszystko szło bez problemu. Problem był natomiast z używaniem takiej kanapki: SCSI<>ACARD<>IDE2SATA<>Kingston SSD. Dysku nie umiało zobaczyć żadne z narzędzi którego próbowałem. Kiedy przygotowałem dysk na FastATA (jak jeszcze działała :) ) - to w końcu Amiga dysk zobaczyła, ale i tak były tam ciągle jakieś problemy (nie pamiętam dokładnie, robiłem to ze 3 lata temu). Ostatecznie zrezygnowałem bo szybki dysk talerzowy i tak wyciąga max co daje SCSI na CS. To o co mi głównie chodziło to zmniejszenie temperatury w A4000 tym ssdkiem. Finalnie i tę sprawę rozwiązałem inaczej :).

Konkludując:
- normalne dyski IDE - tak
- dyski ssd na przejściówce IDE2SATA - nie
[#36] Re: SCSI to SD/CF

@baderman, post #35

Dzięki za odpowiedzi. Kusi mnie ta hybryda SCSI-SSD Acard'a ale cena powala. Gdybym miał 100% pewności że to pójdzie to bym kupił a tak to mam problem... Opchnąć potem coś takiego nie jest chyba łatwo...
[#37] Re: SCSI to SD/CF

@gerul, post #36

Kurcze - cena na Amazonie to 250$ bez przesyłki. Jak dla mnie to ciut za drogo :). Nawet jakbym miał 100% pewności że pójdzie, to i tak zwykłym dyskiem IDE jestem w stanie wysycić możliwości SCSI które mam w Amigach.
I faktycznie z taką ceną to może być problem to opchnąć. IMO - droga zabawka dla kogoś kto naprawdę tego potrzebuje.
[#38] Re: SCSI to SD/CF

@baderman, post #37

Czy ktos uzywal SCSI2SD v4, najchetniej w A2000? Czy warto za to zaplacic ~200 zlotych(czy troche wiecej) czy ma bledy i lepiej inwestowac w v5
[#39] Re: SCSI to SD/CF

@_Skiba, post #30

Jak rozumiem zamówienie nie doszło do skutku? Czy może było i komuś został jakiś ,luźny' egzemplarz? Właśnie pada mi kolejny dysk SCSI.
[#40] Re: SCSI to SD/CF

@gerul, post #36

link
Kolejna bariera cenowa padła - 2000$
O co k@$@ chodzi??? kilkanaście miesięcy temu kosztowało toto ok. 1200 PLN. Teraz 7k... WTF? Naprawdę ktoś to kupuje w takiej cenie?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 11:50:05 przez gerul
[#41] Re: SCSI to SD/CF

@gerul, post #40

Chyba po prostu juz tego nie produkuja, i cena wzrosla. Niby z Korei Pld. jest za 990USD.
[#42] Re: SCSI to SD/CF

@gerul, post #40

Uf, dobrze że kupiłem za 1300 z dyskiem w komplecie heh
[#43] Re: SCSI to SD/CF

@gerul, post #40

Facz, niezła cena.
Ja mam w swojej A1200 inny wariant SATA <-> SCSI i dowiedziałem się właśnie że potroiłem wartość Amigi .
[#44] Re: SCSI to SD/CF

@Kilos, post #6

Czy jest jeszcze gdzieś dostępny opis/instrukcja do wersji 4.2c? Chodzi mi głównie o opis złącz/pinów na płycie adaptera?
Nie wiem czy mam jakiś kiepski dzień ale nie potrafię tego odnaleźć.
[#45] Re: SCSI to SD/CF

@Rafał A-3000, post #44

Opisu i instrukcji niestety nie znalazłem, a że adapter jest ,świetnie' wykonany bardzo mi pomógł w tym, abym się nim cieszył jak najdłużej. Może komuś się poniższa wiedza przyda by nie spalił swojego...

Wreszcie po kilku miesiącach poskładałem znów Amigę (bo była kilka miesięcy w rozsyłce) i chciałem przygotować sobie adapter by pracował zamiast dysku. Podłączam, a tu z procesora adaptera się żar leje. Szybkie wyłączenie, odłączam taśmę dysku, ostrożnie włączam - to samo. Badam więc złącze zasilania - nic nie widać. Próbuję z ciekawości odwrócić wtyk zasilający i co? Wchodzi taka samo jak w poprzednim położeniu!
Ciśnienie zaczyna rosnąć - NIE MA ŻADNEGO OPORU niezależnie jak włożysz wtyczkę! Idę do słońca bo w moim kącie wiele światła nie ma i co widzę? Od dołu są w rogach jakieś ścięcia, które zupełnie niczego nie wnoszą! Bez słońca i lupy ich nie dojrzysz, a na włożenie wtyku nie mają wpływu żadnego!

Jeden ktoś zaprojektował adapter z ZUPEŁNIE ODWROTNYM zasilaniem niż mają wszystkie urządzenia IDE/SCSI. Ja dotąd nie spotkałem żadnego(!!!) aby miał w złączu zasilania ścięcia narożników od dołu. (Może ktoś się pochwali wyjątkiem od tej reguły)

Drugi ktoś użył takiego molexa, że możesz tam podłączać co chcesz i jak chcesz.

Amigę mam już długo. Wiele urządzeń do niej kupowałem ale takie rozczarowanie przeżyłem po raz pierwszy. Oto jak łatwo można komuś radość Amigowania zamienić na !^$%$%^&^! Wydałem kilkaset złotych by dać odpocząć dyskom i ...
[#46] Re: SCSI to SD/CF

@Rafał A-3000, post #45

Długo szukałem i znalazłem jeden taki naped. Creative CR-563-B
Znalazłem też taka dokumentacje
http://www.codesrc.com/mediawiki/index.php/SCSI2SD_UserManual
http://www.codesrc.com/mediawiki/index.php/SCSI2SD
Najlepsze jest to, że od wersji 5, zmienili molex na złącze do zasilania stacji dyskietek. Przypadek ?

Na płytce nie ma przypadkiem "bezpiecznika" na wypadek niepoprawnego podłączenia molexa (te 12V)?
Adapter wymaga tylko 5V.
[#47] Re: SCSI to SD/CF

@Norbert, post #46

?!?
Niestety nie śledziłem wątku bo nie widziałem dotąd takiej potrzeby ale według wskazanego opisu to mam sobie rozwalić kabel zasilający na potrzeby adaptera, aby tam w ogóle nie było 12V? Potem w razie potrzeby podłączenia dysku miałbym go sobie przylutować...
Złącze fdd też ma 12V. Kolory kabli są przecież takie same jak w molexie więc nie wiem co by ta zmiana gniazda miała wnieść? A może też trzeba przeciąć żółty kabel? Jeśli gniazdo FDD wykonane będzie przez tą samą ,firmę' to na pewno też będzie możliwość wpięcia go na odwrót. Jeśli można tak zepsuć prostego molexa to czemu nie złącza fdd.

Bezpieczników żadnych nie ma. Zgodnie z podanym opisem palił się tylko główny procesor. Ciekawe, czy ścieżek pod nim nie popaliło. Druga ciekawostka to ile tych adapterów się spaliło, by wreszcie ktoś poprawił to złącze? Ilu było rozczarowanych klientów kiedy adapter ,nie zadziałał'. A wystarczyło zmienić dostawcę molexa. Proponuję sprawdzić czy da się do molexa dysku włożyć wtyczkę na odwrót. Nie wciśniesz za ch.iny ludowe. Ech...

Tu świetnie widać przykładowego molexa... link

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 17:18:59 przez Rafał A-3000
[#48] Re: SCSI to SD/CF

@Rafał A-3000, post #45

Jak rozumiem wycięcia są "zgodne". Tzn. Jeśli się włoży wtyczkę zgodnie ze ścięciami narożników to działa poprawnie?

Co do jakości wtyczek Molex (a więc chyba też gniazd) nawet w sprzęcie znanych obecnie marek też można polemizować. Kiedyś przynajmniej taki dysk Quantum Prodrive miał na płytce oznaczenia napięć...

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 19:27:41 przez pgru2
[#49] Re: SCSI to SD/CF

@pgru2, post #48

Wycięcia w adapterze są odwrotnie w stosunku do napędów - ścięciami do dołu.
Na ,prawidlowym' (?) podpieciu adapter blokuje start Amigi. Pewnie padł procesor.
[#50] Re: SCSI to SD/CF

@Rafał A-3000, post #49

Przecież tam za wtyczką molex jest jak wół F1 ,nie spalił się ?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 17:36:05 przez damianx
[#51] Re: SCSI to SD/CF

@damianx, post #50

Nie wiem którą masz wersję ale v4.2c nie ma przy molexie żadnych opisów.
[#52] Re: SCSI to SD/CF

@Rafał A-3000, post #49

Jeśli chodzi o moje pytanie to chodzi o to, czy jak będę przykładał "ścięcia do ścięć" to będzie to oznaczało prawidłowe podłączenie i się nie spali. Bo to, że mogą być odwrotnie niż zazwyczaj czy, że da się niezgodnie z zasadami molexa włożyć wtyczkę na 2 sposoby to już wiem z Twoich komentarzy.
[#53] Re: SCSI to SD/CF

@pgru2, post #52

Myślę, że tak. Ja na razie miałem tylko ten przypadek, w którym adapter oczywiście nie zadziałał.
[#54] Re: SCSI to SD/CF

@damianx, post #50

U mnie bezpiecznik się nie spalił przy odwrotnym podłączeniu.
[#55] Re: SCSI to SD/CF

@sanjyuubi, post #54

Mam zamiennik. Adapter śmiga tak, że dysk się nie zdąży rozkręcić by go Amiga wykryła. Hehe. Dobrze, że jest SCSI mounter. OK Dane już fruwają między napędami.
Bałem się partycjonowania ale po doczytaniu, że wszystko jest tak jak z HDD tylko HDToolBox źle pojemność pokazuje poszło gładko. Brawa za artykuły na PPA.
Teraz tylko wentylator zasilacza wymienić i będzie cicha jak laptop.
[#56] Re: SCSI to SD/CF

@Rafał A-3000, post #55

Według SysInfo SD ma 1,084 MB/s, a poczciwy stary dysk 2,721 MB/s.
[#57] Re: SCSI to SD/CF

@Rafał A-3000, post #56

Potwierdzam. Karta ma slabiutkie osiągi w porównaniu do dysku.
Ciekawe czemu?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem