kategoria: Kontrolery
[#1] Joysticki marki „Quickshot / Quickjoy” do PC parę pytań
Mam do was takie pytanie: czy Joysticki marki „Quickshot / Quickjoy” do PC (gameport) są tak samo w środku zbudowane jak te do Amigi? Chodzi mi oto czy te styki od Joysticka do Amigi (blaszki i sprężynki) są tez wbudowane do Joysticków od PC? Chodzi mi o zakup takiego Joysticka do PC lub ewentualnie części zamienne od Amigi Joysticka do PC Joysticka.

A może ma ktoś z was Quickshot / Quickjoy” do PC i by mógł pokazać jak wyglądają od środka bo w internecie nic nie znalazłem.
[#2] Re: Joysticki marki „Quickshot / Quickjoy” do PC parę pytań

@olafmi, post #1

Nawet dżoje na usb da się przerobić jak masz wtyczkę do Amigi.
Oczywiście trzeba wtedy pominąć elektronikę usb w dżoju.

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 18:44:21 przez Vato
[#3] Re: Joysticki marki „Quickshot / Quickjoy” do PC parę pytań

@Vato, post #2

Joye na usb da się przerobić, ale na gameport z tego co pisano wielokrotnie już nie. Gdyby była taka możliwość te joysticki nie kosztowałyby po 10 zł a sporo więcej.

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 18:59:59 przez misiek2
[#4] Re: Joysticki marki „Quickshot / Quickjoy” do PC parę pytań

@misiek2, post #3

Te na mikrostykach się musi dać przerobić. Analogowych może się nie dać.
[#5] Re: Joysticki marki „Quickshot / Quickjoy” do PC parę pytań

@Vato, post #4

Analogi tez się da, niedługo pokaże co i jak.
[#6] Re: Joysticki marki „Quickshot / Quickjoy” do PC parę pytań

@Architect1200, post #5

Fajnie szeroki uśmiech Poszukałem i np. tu link jest jakiś adapter. Czyli znaczy ... się jednak da. Chyba za dużo czytam inne fora.

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 20:08:44 przez misiek2
[#7] Re: Joysticki marki „Quickshot / Quickjoy” do PC parę pytań

@olafmi, post #1

Widzę że wszyscy gadacie nie na mój Post! Nie chodzi mi o przerobienie Joysticka z PC na Amige lub na odwrót. Tylko o zakup Quickjoya do PC i tyko chce wiedzieć czy
części od joysticka Amigowego będą pasować do joysticka Pecetowego (blaszki i sprężynki).

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 23:39:36 przez olafmi
[#8] Re: Joysticki marki „Quickshot / Quickjoy” do PC parę pytań

@olafmi, post #7

Mechanizm jest zupełnie inny.
[#9] Re: Joysticki marki „Quickshot / Quickjoy” do PC parę pytań

@olafmi, post #7

PC-towy analog jest zrobiony na zasadzie zmiany rezystancji przy wychylaniu drążka i tam są potencjometry. Więc bezpośrednio nie będzie pasował.
Amigowy to tylko zwieranie ze sobą poprzez przełącznik poszczególnych linii.
[#10] Re: Joysticki marki „Quickshot / Quickjoy” do PC parę pytań

@olafmi, post #1

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem