kategoria: Płyty główne
[#511] Re: Płyta GBA 1000

@Red, post #510

ok, a jaki masz ten mikroskop? to popatrze
jak nie zdąże kupić to weź
[#512] Re: Płyta GBA 1000

@JacK_Swidnik, post #511

Coś w tym stylu. Taki trochę krzak, ale do sprawdzenia lutów jest ok.
[#513] Re: Płyta GBA 1000

@Red, post #512

Hmmmmm na oko wygląda fajnie.
Tylko niby ten sam model na różnych aukcjach ma różne powiększenia.
Ciekawe jak w praktyce się sprawdza. Masz taki czy tylko zasugerowałeś że może być przydatny.
Myślę czy nie kupić do płyt winylowych i poprawiania na piechotę zarysowań na płycie.
[#514] Re: Płyta GBA 1000

@mikecios, post #513

Mam taki i chyba nawet z tym powiększeniem. W piątek go wezmę, to będzie można sprawdzić sobie jakość.
[#515] Re: Płyta GBA 1000

@Red, post #514

ok, dzięki, ja dziś kupiłem w gotroniku ale nie wiem czy mi dojdzie do piątku
to jak nie rozwiąże problemu do piątku to weź ze sobą
[#516] Re: Płyta GBA 1000

@JacK_Swidnik, post #515

Ja mam coś takiego link , sprawdza się bardzo dobrze.
[#517] Re: Płyta GBA 1000

@mikecios, post #513

Różne powiększenia to ściema. W praktyce ten sprzęt osiąga powiększenie ×100. Wady: matryca ma rozdzielczość 640×480 pikseli, oraz optyka jest taka, że sensowne powiększenie osiąga się przy odległości około 1 cm między mikroskopem a obiektem. Miałem taki, ale szybko zmieniłem na Andonstara ADSM201. To też nie jest jakiś straszny wypas, ale od tych czarnych mikroskopów z Allegro po 80 zł gra ze trzy ligi wyżej. Niemniej, jeżeli ktoś ma krótki budżet, a chce tylko sprawdzać luty, to ten allegrowy ujdzie. Ale np. już do wyżej wspomnianej korekty zarysowań na płycie się nie nadaje, bo nie da się praktycznie pod nim operować narzędziami.

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 17:11:31 przez Krashan
[#518] Re: Płyta GBA 1000

@JacK_Swidnik, post #515

Jacek - wezmę do Chełma mój mikroskop, porządna optyka. Zobaczysz :)
[#519] Re: Płyta GBA 1000

@Kilos, post #506

sprawdziłem cały sdram, wszytkie 16 kości, wydaje mi się że jest ok, dla pewności poprawiłem parę lutów ale jeszcze bez mikroskopu.
[#520] Re: Płyta GBA 1000

@JacK_Swidnik, post #519

po tym przeglądzie s-ramów narazie miałem spokój, nic się nie wieszało
dziś ma mi przyjechać mikroskop to jeszcze tym sprawdzę
[#521] Re: Płyta GBA 1000

@JacK_Swidnik, post #520

Na AP po diagnostyce wyszlo ze chipram mam do wymiany
Jużem sobie przygotował. Jenot mnie poratowal simmami.
link
[#522] Re: Płyta GBA 1000

@JacK_Swidnik, post #521

Miałem chwile i wymieniłem kości chip. Niestety to nie pomogło a nawet jest gorzej.
Plyta wstaje, ram 2mb chip widzi, wb sie uruchamia programy tez ale proba odpalenia dem czy gier juz wywala system.
Testy mem przechodzi zarowno na diagmem jak i systest.
Wiesza sie tez z goteka.

Moze kosci chip mam dalej trefne bo sa z odzysku
[#523] Re: Płyta GBA 1000

@JacK_Swidnik, post #522

Tu są nowe link
[#524] Re: Płyta GBA 1000

@JacK_Swidnik, post #522

Muszę w koncu wypalić diagrom i oblookac co jest w srodku bo jak dla mnie to jakies voodoo magic, że przechodzi test pamięci. A mozesz odłączyć fast ram żeby został sam chip, uruchomic wb i przerzucic cos do ramdysku dosc duzego?
[#525] Re: Płyta GBA 1000

@michal_zukowski, post #524

Szczerze to nie mam pojecia jak fast odłączyć bez wylutowania kości.
[#526] Re: Płyta GBA 1000

@JacK_Swidnik, post #525

Sorry, mogę się mylić czy to w tym przypadku pomoże - był pod WB taki "dziwny" pliczek nazywał się NoFastMem, to wyłączało FAST programowo - czy się mylę? (to oczywiście przy DiagROM nie ruszy - ale pod WB powinno.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 22:08:34 przez Adinfo
[#527] Re: Płyta GBA 1000

@Amigo-A1200-040, post #523

Witam.
Jaki powinny mieć czas dostępu pamięć fast i chip dla GBA1000?
Pozdrawiam.
[#528] Re: Płyta GBA 1000

@ted, post #527

apropo GBA1000:

Ile kosztowało by dziś złożenie kompletnej GBA1000?
i kto by się tego podjął?

ps
posiadam sprawną A500 (na części)
:)


Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 13:07:10 przez Cezarykl
[#529] Re: Płyta GBA 1000

@Cezarykl, post #528

myślę że na dzień dzisiejszy koszt samych elementów bez częsci z A500 i bez płyty GBA to z 1600-1800zł
koszt robocizny to chyba każdy ustala indywidualnie, ale czas jaki na to poświęcić to min 800-1000zł za samą robotę
tak myślę
ale pomyśl nad tym żeby samemu złożyć nawet z niewiedzą (tak jak ja) ale potem ktoś uruchomi.
[#530] Re: Płyta GBA 1000

@JacK_Swidnik, post #529

ma ktoś obraz systemu wb 3.9 z danymi gry, demka, użytki żeby potestować konfigurację
GBA1000+Picasso+Turbo060 ?
tak na CF 8 lub 16GB
[#531] Re: Płyta GBA 1000

@JacK_Swidnik, post #530

GBA1000 ma dwa złącza IDE 3,5" i 2,5", do tej pory używałem różnych adapterów głównie na 2.5", rzadzej na 3.5", ale tak kombinuje czy uda mi się uruchomić oba adaptery przy jednym systemie
ustawiłem adapter karty CF na slocie 3,5" na slave a na slocie 2,5" adapter CF na master
sama gba wstaje, system się bootuje i działa z karty CF ze slotu 2,5", w drugim siedzi karta CF 4GB w FAT co ją używam do pcmcia w A1200 do przenoszenia danych i nic, nie wykrywa mi jej
czy komuś udało sie uruchomić oba złącza IDE na jednym systemie żeby działały? czy można użyć drugiego złącza do przenoszenia danych, rozumiem że to nie A1200 ale przy każdorazowym wyłaczaniu i włączaniu płyty mogło by mi to działać
[#532] Re: Płyta GBA 1000

@JacK_Swidnik, post #531

Jacek, złącza połączone są ze sobą, to jest tak jakby jedno złącze, tylko dla wygody jest 2.5 i 3.5 cala, więc nie trzeba przelotki. W związku z tym możesz używać obu złącz, ale w każdym może być wtedy po jednym urządzeniu i jedno z nich musi być master, a drugie slave.
[#533] Re: Płyta GBA 1000

@JacK_Swidnik, post #531

Miałem podwójny adapter CF na złączu 40pin, nie widzę powodu dla którego nie miało by to działać w takim układzie o jakim piszesz. Zasilanie podpiąłeś do tego adaptera na złączu 40pin?
Poleciłbym Ci złożenie Thylacine USB, ale jeśli masz 030 to może lepiej nie, bo będziesz się denerwował tylko.
[#534] Re: Płyta GBA 1000

@Kilos, post #533

Mam Thylacine USB ale przy 030 jak napisałeś mecze sie nie dziala to. Mam tez ten adapter podwojny kart cf i tez nie dziala. Nawet testowałem na roznych kartach.
Pomyslalem sobie ze jak sa dwa sloty to jak ustawie je na master/slave na dwoch różnych adapterach to mi sie pojawią w systemie wb 3.1 ale zle myślałem.

Czyli teoretycznie to mam podlaczyc na jednej taśmie dwa adaptery karty cf i ustawic je na master/slave i tak to powinno ruszyć?
[#535] Re: Płyta GBA 1000

@JacK_Swidnik, post #519

Cześć, odgrzebię trochę temat. Kompletuję podzespoły do GBA 1000 i będę miał pewnie kilka pytań. Na początek
czy można użyć pamięci SRAM firmy ISSI (znacznie tańsze i też dostępne, Ty chyba tych użyłeś) zamiast CYPRESS.
Ma ktoś wyodrębnioną listę komponentów które można pominąć jeśli nie będę montował Ambera?
Z góry dzięki z pomoc.
[#536] Re: Płyta GBA 1000

@SimonGK, post #535

Patrząc na pinout wyglądają OK. Na pewno musisz się upewnić, że są na 5V, bo w przypadku CYPRESSów ludzie powsadzali 3.3V i im się popaliły.
Co do części od FF, to na pewno możesz też (obok AMBERA) zrezygnować z układów pamięci ramki.
[#537] Re: Płyta GBA 1000

@wali7, post #536

Wiem że muszą być 5V . Prześledziłem ten post tutaj i na Amibay. Chcę użyć tych: link
Co do układu z Amber tam jest też trochę rezystorów, kondensatorów i chyba VIDIOT jeden byłby zbędny.
Jak znajdę czas to zrobię listę i wrzucę tutaj to może ktoś potwierdzi.

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2022 13:18:17 przez SimonGK
[#538] Re: Płyta GBA 1000

@SimonGK, post #537

Pamięci będą dobre, ja kiedyś takich używałem właśnie do gba1000.
[#539] Re: Płyta GBA 1000

@Amigo-A1200-040, post #538

Dzięki za info o pamięciach.

Wydaje mi się że tych elementów zaznaczonych nie trzeba montować jeśli nie będzie Ambera. Chociaż C60 i C61 na dole PCB powinny chyba zostać bo to kondensatory odprzęgające jak rozumiem do układów IC23 i IC24.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem