kategoria: Kontrolery
[#1] Ryś MK2 wewnątrz Amigi? Sum z obsługą myszki?
Jest szansa na powstanie czegoś takiego jak w temacie? Byłoby fajnie podłączyć do USB odbiornik bezprzewodowy myszki i schować to wszystko wewnątrz Amigi

Ewentualnie zastanawiałem się, czy rozgałęźnik portu równoległego na 2 dodatkowe joysticki obsłuży myszkę? Nie podoba mi się ta odstająca przejściówka na USB z boku klawiatury, dużo lepiej byłoby umieścić ją z tyłu komputera.
[#2] Re: Ryś MK2 wewnątrz Amigi? Sum z obsługą myszki?

@domin81, post #1

Jeśli chodzi o myszkę, to ja takie coś w mojej A1200 z płytą rev.2A zrobiłem sobie używając Tom+.
[#3] Re: Ryś MK2 wewnątrz Amigi? Sum z obsługą myszki?

@perinoid, post #2

Ta taśma "wychodząca" z replikatora jest jakoś wypuszczona na zewnątrz i wpięta w oryginalny port myszy, czy podlutowana do płyty?
[#4] Re: Ryś MK2 wewnątrz Amigi? Sum z obsługą myszki?

@domin81, post #1

W takim razie powstanie wersja wewnętrzna wersja czegoś co będzie połączeniem Ryśka i Suma (docierały już do mnie podobne informacje).
Będzie to (nazwy jeszcze nie ma) wpinane w miejsce oryginalnego portu myszki podłączanego do płyty głównej (czyli nie do wszystkich płyt będzie można podłączyć).
Urządzenie będzie posiadało dwa porty USB co umożliwi podłączenie myszki lub klawiatury.
Konstrukcja będzie posiadała dodatkową podstawkę zakładana na układ U7 zapewniającą obsługę klawiatury. Oczywiście dotyczy to A1200.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 19:50:07 przez spidi
[#5] Re: Ryś MK2 wewnątrz Amigi? Sum z obsługą myszki?

@spidi, post #4

Łoś, dawaj łosia. Skoro to ma być nazwa zwierzakowo - samolotowa to jak nic pasuje PZL 37. Samolot - dwa silniki, zwierzak - dwie łopaty. Czy mogę zostać matką chrzestną tego projektu:D?
[#6] Re: Ryś MK2 wewnątrz Amigi? Sum z obsługą myszki?

@spidi, post #4

Uboższa wersja (z obsługą myszy tylko w wersji PS2) jest już od dawna LINK. Jest nawet u nas recenzja tego sprzętu. Zamontowałem coś takiego w swojej i powiem tak - ogólnie działa ale z montażem jest sporo zabawy. U mnie musiałem nieco podoginać ekran i kawałek plastiku wewnątrz obudowy. Niestety cały mechanizm wystaje na tyle w górę, że podpiera stację dyskietek. Stacja przez to nie działa poprawnie (chyba dociskany jest od dołu mechanizm obrotowy). Po 4h walki zostawiłem goteka zamiast FDD i z tym nie ma problemów.
[#7] Re: Ryś MK2 wewnątrz Amigi? Sum z obsługą myszki?

@domin81, post #3

To jest na wersji 2a płyty, w której pierwszy port myszy jest na osobnej płytce przypiętej do płyty głównej goldpinami. Wyjąłem ją a w jej miejsce dałem taśmę ze złączem goldpinów 2x5 po jednej stronie, a z drugiej zwykłym DB9. No i z adaptera druga taśma już DB9 męski - DB9 żeński przykręcona do blachy. Jedyna modyfikacja destrukcyjna polegała na konieczności wycięcia odrobiny blachy z ekranu, żeby się toto zmieściło pod stacją.
[#8] Re: Ryś MK2 wewnątrz Amigi? Sum z obsługą myszki?

@fazior, post #5

Łoś pasuje idealnie OK .. byle w polskich barwach, nie rumuńskich
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem