[#1] RGB (DB23) - RCA, to możliwe?
Cześć.

Pytanie czysto teoretyczne. Mam A600 z niesprawnym gniazdem RCA (nie chcę go tykać, nie chcę uszkodzić płyty) i po przeanalizowaniu poniższego:

http://www.ianstedman.co.uk/downloads/SCART_cable.png

Zastanawiam się, czy z gniazda RGB da się poprowadzić sam sygnał poprzez RCA bez zabawy we wtyczkę SCART i całą resztę. Czyli: masa w pin 19, sygnał w 10tkę i gotowe.

Pewnie zaraz pojawią się pytania "A po co? kabel SCART jest 100 razy lepszy" itd :D Pytam, bom ciekawy i być może kiedyś przydałoby mi się rozwiązanie, które mimo gorszej jakości obrazu będzie bardziej uniwersalne dla mojego arcykapryśnego TV :)

A z kablami SCART niestety mam problem - jeden działa dobrze tylko na A500, drugi tylko na A600 i A1200 :))
[#2] Re: RGB (DB23) - RCA, to możliwe?

@Jedras, post #1

W szybki i łatwy sposób można ale tylko mono composite video
http://www.pavouk.org/hw/en_monochrom.html
[#3] Re: RGB (DB23) - RCA, to możliwe?

@Norbert, post #2

Wiedziałem, że to nie może być tak proste jak zakładałem i gdzieś jest haczyk ;)

Sięgnąłem po prostsze rozwiązanie - jutro jadę odebrać Syncmastera 710n ;)
[#4] Re: RGB (DB23) - RCA, to możliwe?

@Jedras, post #3

Pragnę podłączyć Amigę 600 do monitora LCD z wejściem 3RCA. Dostępne są schematy z DB23 na Scart. Czy jest możliwość podłączenia z DB23 na 3RCA?
[#5] Re: RGB (DB23) - RCA, to możliwe?

@misiomatyk, post #4

Z DB23 się nie da, ale da się inaczej.
Trzy RCA masz z tyłu Amigi . Composite video, Audio L, Audio P
[#6] Re: RGB (DB23) - RCA, to możliwe?

@Norbert, post #5

Chodziło mi o podłączenie 3RCA (RGB) do viedeo. O tym drugim sposobie to wiem.
[#7] Re: RGB (DB23) - RCA, to możliwe?

@misiomatyk, post #6

Nie za mało tych RCA ? 3 RCA to RGB. A sygnały synchronizacji?
Jakie sygnały przyjmuje ten monitor po RCA?
Co napisane jest w dokumentacji monitora?
Gdy już to znajdziesz, sam sobie odpowiesz na pytanie czy da się podłączyć DB23 do tajemniczego RCA w tajemniczym monitorze.
[#8] Re: RGB (DB23) - RCA, to możliwe?

@misiomatyk, post #6

Chodzi ci kolego o gniazda opisane jako ypbpr? Najlepiej zrob pare zdjec.
[#9] Re: RGB (DB23) - RCA, to możliwe?

@misiomatyk, post #4

Kolega ma zapewne na myśli gniazda "Component", które są w kolorach RGB co może zmylić. Niestety pod te gniazda w prosty sposób Amigi nie da się podłączyć.
[#10] Re: RGB (DB23) - RCA, to możliwe?

@NeckUno1, post #9

Pytanie co dla kogo znaczy "prosty sposób". Jeśli znaczy, że mają być tylko druty, to rzeczywiście się nie da. Ale krąży po sieci prosty schemat jak to zrobić: link
Od razu dopowiem, że nie wiem jaka jest jakość uzyskanego w ten sposób obrazu, ani nie wiem czy to działa bez problemów, bo tego nie wykonywałem, ale tak jak wspomniałem po sieci ten schemat krąży, a w kilku miejscach czytałem, że podobno działa.
[#11] Re: RGB (DB23) - RCA, to możliwe?

@Mq, post #10

Na schemacie brakuje synchronizacji na Y
[#12] Re: RGB (DB23) - RCA, to możliwe?

@infboras, post #11

No to chyba można łatwo dołożyć.
Tu jest dyskusja na ten temat: link
Tu ktoś podał trochę inny schemat: link
Z tym, że znów powiem, że nie wiem czy, jak, i które rozwiązanie zadziała. Trzeba by zgłębić mocniej temat, ja tego nie budowałem, ani się nie przymierzam, wspominam tylko, że widziałem rozwiązania i że zapewne da się taki konwerter dość łatwo zbudować.

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 13:07:35 przez Mq
[#13] Re: RGB (DB23) - RCA, to możliwe?

@misiomatyk, post #4

LMH1251MT ?
[#14] Re: RGB (DB23) - RCA, to możliwe?

@Mq, post #12

A tu gotowe rozwiązanie w cenie $70. Jakiś czas temu na alledrogo były do kupienia PCB do tego za 30PLN.

Na stronie z pierwszego linku jest w sumie wszystko co potrzeba do zbudowania takiego konwertera.
[#15] Re: RGB (DB23) - RCA, to możliwe?

@MariuszK, post #14

Wobec powyższego na chwilę obecną pozostanę przy Composite Video.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem