kategoria: Karty graficzne
[#1] Picasso II amiga 1200 problem
jak w temacie... pojawiają mi się takie o to kropki na ekranie w picasso II... przyczyna oczywiście nie znana... Czy ktoś może pomóc?

[#2] Re: Picasso II amiga 1200 problem

@Paul149, post #1

Jaki kabel vga? Ekranowany dobrej jakości? U mnie na IndivisionECS "słaby" kabel bez ekranowania powodował podobne problemy.
[#3] Re: Picasso II amiga 1200 problem

@_Skiba, post #2

Kabel jest dobry na pececie z nim nie ma prblemu...
[#4] Re: Picasso II amiga 1200 problem

@Paul149, post #1

Prawdopodobnie uszkodzona pamięć ram karty graficznej lub brak styku na którejś kości
od ram. Życzę żeby to nie było to.
Pozdrawiam
[#5] Re: Picasso II amiga 1200 problem

@Paul149, post #1

Tak jak kolega powyżej wspomniał wygląda to na uszkodzoną pamięć karty graficznej.
[#6] Re: Picasso II amiga 1200 problem

@Paul149, post #1

Jeśli cześć ramu masz w podstawkach to proponuje je wyjąć i przetestować ponownie kartę.
Jeśli kolorowych kropek zaraz po załadowaniu systemu jest mało lub wcale i pojawiają się coraz więcej z czasem jak używasz Amigi to potwierdza ze to będzie ram karty.
[#7] Re: Picasso II amiga 1200 problem

@viger, post #6

Własnie jest tak jak wspomniałeś teraz przy załadowaniu systemu nie ma kropek w ogóle, a zaczynają się pojawiać podczas uruchamiania programów otwierania okienek.

Po załadowaniu Dopus5 w osobnym oknie czy doscontrol to może 2 czy 3 kropki się pojawią, ale też tylko na workbenchu. Jeżeli jednak zacznę na workbenchu otwierać programy i okienka to kropek znacznie przybywa...
[#8] Re: Picasso II amiga 1200 problem

@viger, post #4

Te kropki poruszają się, czy pozostają w stałych miejscach? Na pierwszy rzut oka zgadzam się z vigerem, wygląda jak losowa utrata bitów w pamięci graficznej.
[#9] Re: Picasso II amiga 1200 problem

@Krashan, post #8

Te kropki poruszają się, czy pozostają w stałych miejscach?


pozostają w stałym miejscu a w Dopusie jak się pojawią to znikną jak otworzę okno na pełny ekran...
[#10] Re: Picasso II amiga 1200 problem

@Paul149, post #1

Hej, wczoraj na SACP postawiłem jasną diagnozę, koledzy potwierdzili ...
[#11] Re: Picasso II amiga 1200 problem

@biax, post #10

Nie mam innych pamięci nawet nie wiem skąd je dorwać ... masakra
[#12] Re: Picasso II amiga 1200 problem

@Paul149, post #9

pozostają w stałym miejscu a w Dopusie jak się pojawią to znikną jak otworzę okno na pełny ekran...
To potwierdza diagnozę naszego konsylium .
[#13] Re: Picasso II amiga 1200 problem

@Krashan, post #12

Kto załatwi DIP ram dla picasso? xD bo ja kompletnie nie wiem skąd dorwać...
[#14] Re: Picasso II amiga 1200 problem

@Paul149, post #13

Np. tu link
Sorki myślałem że to picasso II++
Ale tu są takie pamięci link
I tu też są link

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 11:58:23 przez Amigo-A1200-040

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 11:59:54 przez Amigo-A1200-040
[#15] Re: Picasso II amiga 1200 problem

@Amigo-A1200-040, post #14

to nie jest ten scalak to musi być DIP 20 po 10 nóżek na każda stronę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem