[#1] Gotek - podłączenie wyświetlacza
Od jakiegoś czasu posiadam goteka z cortexem. Moje pytanie - jak podłączyć wyświetlacz do niego?
Oprócz lutowania(pod ten standartowy wyświetlacz w gotku?), coś trzeba programować?
Znalazłem coś takiego na ali-
https://pl.aliexpress.com/item/1PCS-LCD1602-1602-module-green-screen-16x2-Character-LCD-Display-Module-1602-5V-green-screen-and/32511014601.html?scm=1007.13482.37805.0&pvid=54e60cd2-4b6b-4c75-a757-b5f07aac858c&tpp=1

Są jeszcze inne na 5V, który byłby dobry?
Czytałem, że można też podłączyć (nie wiem?)głośniczek, żeby gotek symulował dźwięk stacji fdd.

Proszę o instrukcję jak do tego się zabrać.
[#2] Re: Gotek - podłączenie wyświetlacza

@AD99, post #1

Ten wyświetlacz sam z siebie się nie nada, potrzebujesz jeszcze interface do i2c. Opis instalacji znajdziesz tu na forum. Co do softu to w przypadku zwykłego Corteksa niestety nie wiem, jak to wygląda, ale wersja z HxC działa bezproblemowo od ręki.
[#3] Re: Gotek - podłączenie wyświetlacza

@AD99, post #1

Na allegro są po niecałe 20PLN. to i dwa rezystory załatwiają sprawę.
Rozpiska podpięcia, soft musi być HxC jak kolega niżej napisał.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 15:49:22 przez Red
[#4] Re: Gotek - podłączenie wyświetlacza

@AD99, post #1

Dodatkowy wyświetlacz działa na HXC i gotku. Na cortexie tylko ten standardowy
[#5] Re: Gotek - podłączenie wyświetlacza

@Red, post #3

Potwierdzam, że ten wyświetlacz jest OK. A co do rezystorów to mi świetnie działa bez nich, jakby co
[#6] Re: Gotek - podłączenie wyświetlacza

@Red, post #3

O dzięki, na tej stronce wszystko to co chciałem wiedzieć:)
Szkoda jednak, że wyświetlacz z cortexem nie działa:(
To jest pewnie jakieś ograniczenie softowe rozumiem?
A ten głośnik do emulacji dźwięku, ma ktoś z was? Jak to się ma w rzeczywistości?
[#7] Re: Gotek - podłączenie wyświetlacza

@AD99, post #6

z HxC wyświetlacz działa bezproblemowo, ja akurat przy okazji zamówienia w botland.pl kupiłem razem z interfejsem gotowy, tylko połączenie zrobiłem, tak, że niczego na Goteku nie musiałem lutować, zrobiłem to na przewodach oraz rozdzielaczu zasilania.
[#8] Re: Gotek - podłączenie wyświetlacza

@AD99, post #1

Znalazłem i poczytałem
http://www.ppa.pl/sprzet/gotek-i-wyswietlacz.html
http://www.ppa.pl/forum/elektronika/33554/gotek-i-wyswietlacz-12x2

wiedziałem, że kiedyś o tym czytałem
[#9] Re: Gotek - podłączenie wyświetlacza

@AD99, post #8

A może wyświetlacz 2x16, akurat taki mam: link
[#10] Re: Gotek - podłączenie wyświetlacza

@Adinfo, post #9

Nadaje się.
[#11] Re: Gotek - podłączenie wyświetlacza

@Adinfo, post #9

Coś w przyszłości na pewno będę z nim właśnie kombinował, bo to ciekawy bajer:). Na razie jednak, tak jak wspomniałem mam cortexa, więc tak jak poczytałem, jak i z waszych wypowiedzi wynika, że do niego takiego nie założę:(

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
[#12] Re: Gotek - podłączenie wyświetlacza

@AD99, post #11

Zawsze możesz kupić licencję HxC i sflashować urządzenie. Drogo nie jest, 10 euro czy 10 usd czy jakoś tak.
[#13] Re: Gotek - podłączenie wyświetlacza

@AD99, post #1

Odświeżam temat. Mam goteka z Flashfloppy, zakupiłem do niego taki wyświetlacz
Podłączyłem go na dwa sposoby zgodnie z instrukcją na stronie z flashfloppy. Dwa razy to znaczy - pierwszy raz jako LCD(po włączeniu Amigi stacja działa wyświetlacz świeci, ale nie ma żadnych napisów. Gry/programy wczytują się). Drugi raz podłączyłem jak Oled w instrukcji(te same objawy co wcześniej). Na stronie podane jest: " Linie SCL i SDA muszą być podłączone do VCC ("pulled up" to VCC) poprzez rezystory 4,7k. Zwróć uwagę, że wiele płyt I2C ma na pokładzie rezystory pullup i w tym przypadku nie musisz podłączać własnych pullupsów zewnętrznych. Możesz to potwierdzić, sprawdzając opór między SDA / SCL i VCC. Jeśli jest mniej niż 10k, nie musisz dodawać pullups.". No to nie dałem, bo po zmierzeniu wychodzi mi jakieś 9.4. Ma ktoś jakiś pomysł?
[#14] Re: Gotek - podłączenie wyświetlacza

@AD99, post #13

Firmware jest z obsługą oled ?
[#15] Re: Gotek - podłączenie wyświetlacza

@Norbert, post #14

Wgrany najnowszy firmware flashfloppy. Próbuję podłączyć LCD. Jak by wyświetlacz był dupnięty to chyba by nawet nie świecił(?)
[wyróżniony] [#16] Re: Gotek - podłączenie wyświetlacza

@AD99, post #15

A jak masz ustawione pokrętło kontrastu(Niebieski kwadratowy potencjometr z szarym pokrętłem)? SDA i SCL o ile pamiętam powinny być podłączone na krzyż, także możesz spróbować zamienić je miejscami. instrukcja

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 21:58:30 przez snifferman
[#17] Re: Gotek - podłączenie wyświetlacza

@snifferman, post #16

Snifferman wiszę Ci piwo😄. Problem rozwiązany-pokręciłem tak jak sugerowałeś i wszystko jest ok. Takie to było proste, a człowiek próbuje znaleźć coś poważnego. Amator jestem. Dzięki jeszcze raz.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem