[#1] Co to, Pamięć Amiga ?
Witam, odwiedziłem dzisiaj giełdę w Słomczynie i znalazłem wśród wystawkowych śmieci pamięć, wygrzebałem ją spośród tony płyt i RAM-ów pc-towych, moje pytanie to czy to jest na pewno pamięć do Amigi czy też innego kompa, sprzedający twierdził, że PC, po wyglądzię i pinach wygląda mi to na pamięć Amigową, nie znam się, dlatego was pytam o to.

Cena 4zł

[#2] Re: Co to, Pamięć Amiga ?

@magnatt, post #1

Jeżeli jest dwustronna to 8Mb, jeśli jedno to 4Mb
[#3] Re: Co to, Pamięć Amiga ?

@magnatt, post #1

To jest zwykła pamięć simm, czyli do komputerów z takim slotem (głównie PC, A4000 miała takie sloty na płycie i większość rozszerzeń pamięci i akceleratorów dla Amigi).
[#4] Re: Co to, Pamięć Amiga ?

@sanjyuubi, post #3

Tak jest to dwustronna i zauważyłem, że A4000 ma coś takiego podobnego, dlatego to podkupiłem, po czym poznaje się, że to ma 4,8,16 itd. pamięci? jak mogę szybko to przetestować czy to działa? mam w swojej A4000 kości z poniższego zdjęcia, ta poniżej jest jednostronna, tą którą dzisiaj dokupiłem nie wchodzi w płytę bo dystansują ją mikroprocesory (czy jak to zwał) z drugiej strony, jak to wsadzić, w pierwszy rząd odpada bo zajęty również dwustronną.



Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 17:07:22 przez magnatt
[#5] Re: Co to, Pamięć Amiga ?

@magnatt, post #4

Wróć, źle spojrzałem. Te górne, to są kości po 128 KB.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 21:56:07 przez Raul

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 21:56:24 przez Raul
[#6] Re: Co to, Pamięć Amiga ?

@Raul, post #5

A dolna kosc to kostki po 512 kB
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem