[#1] Problem z zasilaczem
Panowie, co może być z zasilaczem że amiga daje taki obraz po podłączeniu? Na innym zasilaczu jest ok.

Z góry dziękuję za jakieś informacje.

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 11:30:24 przez Red
[#2] Re: Problem z zasilaczem

@Red, post #1

Napięcia mierzyles ?
[#3] Re: Problem z zasilaczem

@Red, post #1

Kondensatory
[#4] Re: Problem z zasilaczem

@mikecios, post #2

Zasilacz kupiłem jako sprawny ;) Więc wcześniej nie mierzyłem, teraz po sprawdzeniu okazało się że winowajcą jest +12V którego nie ma. Rozebrałem zasilacz a w środku ślady po jakimś płynie :( No nic trzeba wszystko posprawdzać. Ma ktoś może schemat zasilacza lekkiego 4,5A?
[#5] Re: Problem z zasilaczem

@Red, post #4

Ja też z OLX kupiłem zasilacz do C128 jako sprawny - bo kiedyś facetowi dioda świeciła i stwierdził, że jest sprawny. Niestety też ubity, kondensatory.
[#6] Re: Problem z zasilaczem

@Red, post #4

Rozebrałem zasilacz a w środku ślady po jakimś płynie :(


Pewnie piwo. Dobrze, że chociaż po zalaniu nie wyrzucił zasilatora przez okno... ok, racja
[#7] Re: Problem z zasilaczem

@Adinfo, post #5

Ja kiedyś kupiłem z olx dwa zasilacze do C64 a dostałem jeden do c64 i jeden do CD32(c64 martwy, a ten od cd32 leży i się kurzy) ;)
Co do płynu to chyba jednak cola, przynajmniej kolorystycznie.
Ktoś jakiś schemat zasilacza posiada? Łatwiej mi będzie prześledzić drogę od transformatora(choć nie wygląda to jakoś strasznie skomplikowanie).
[#8] Re: Problem z zasilaczem

@Red, post #7

Słyszałem że zasilacz z C64 pasuje do CD32
[#9] Re: Problem z zasilaczem

@agrajek, post #8

Nie z C64 tylko ze stacji 1541 II
[#10] Re: Problem z zasilaczem

@Red, post #1

Ej no fajne nowe demko, rozumiem że wyrabia się i jest płynne? Zooma tylko brakuje jakiegoś - nowy trend - niezłe efekty dzięki modyfikacji sprzętowej zasilaczy OK

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 09:36:57 przez Chador
[#11] Re: Problem z zasilaczem

@Red, post #1

Może zrób sobie swój zasilacz z pecetowego ATX ?
Ja ATX upchałem w taką oto ogólnie dostępną obudowę


Przed zamknięciem



Po zamknięciu
[#12] Re: Problem z zasilaczem

@mikecios, post #11

OK
[#13] Re: Problem z zasilaczem

@mikecios, post #11

Takie, po rozebraniu, mieszczą się w obudowie zasilacza amigowego.
[#14] Re: Problem z zasilaczem

@Chador, post #13

Tylko to może być trochę za mało "prądu" dla Amigi jak podepnie się dysk twardy i inne pierdoły.
Lepszy taki zasilacz jak na tym zdjęciu PicoTower i zasilacz. Jest mniejszy i daje więcej "prądu'. Jak będzie taka potrzeba to sprawdzę jego oznaczenie.

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 10:40:23 przez Tomski
[#15] Re: Problem z zasilaczem

@Tomski, post #14

Ale czemu, wg opisu parametrami "pobija" większość zasilaczy oryginalnych. No chyba, że ktoś chce podłączyć naprawdę dużo to wtedy wiadoma sprawa, że trzeba szukać czegoś mocniejszego. Tutaj kolega chyba chce golasa podłączać, więc mu styknie.
[#16] Re: Problem z zasilaczem

@mikecios, post #11

Mam zasilacz zrobiony na PT65B, ale ten kupiłem okazyjnie, więc chciałbym go uruchomić(lepiej mieć w zapasie).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem