kategoria: Karty procesorowe
[#1] naprawy karty
Hi.
Otóż po kliku latach "A" wyszła z szafy, i od razu na start dramat.
Black screen... Po kliku chwilach winowajca został znaleziony - Karta rozszerzeń nie działa...
Wcześniej kilka lat temu wszystko działało od tzw strzału, po przeleżeniu kliku lat w pudle nagle przestała działać. Organoleptycznie po włączeniu tylko procesor karty się grzeje dość mocno.
Amiga 1200 bez karty gania jak powinna, a karta to M-tec 1230.
Nie bardzo chcę grzebać w niej lutownicą, gdyż chciałbym ją naprawić a nie dobić i tu kłopot...

Ktoś może polecić jakiś serwis, osobę prywatną która się tym zajmuje ??

Krótki research powidział że Amiserwis naprawia tylko warte miliony amigi, a nie takie popierdółki jak moje.
[#2] Re: naprawy karty

@psygnosis, post #1

Przeczyść złącze karty, gniazdo simm i procesora.
[#3] Re: naprawy karty

@psygnosis, post #1

Poczyść, podmuchaj, a jak nie pomoże to mogę Ci ją ogarnąć, kilka sztuk tego już podleczyłem. Napisz na PW jak by co.
[#4] Re: naprawy karty

@Risc, post #2

Dzięki za porady, ale wszystko powyższe zostało już uskutecznione.

- Złącze w A wyczyszczone sposobem na gumkę, bo faktycznie trochę zaśniedziało.
- Karta wsunięta w slot do końca na "siłę", potem cofnięta 2-3mm również brak reakcji.
- Wyjęta z karty pamięć i ustawione zworkami 0MB, co by sprawdzić czy to nie pamięć, również brak reakcji.
- procesor jest na stałe wlutowany w tej karcie więc nie do ruszania, ale co-op dociśnięty ponownie nic nie daje.
- karta wyczyszczona, obejrzana, sprawdzone czy nic nie odeszło - na oko wszystko gra a nie boot'uje A
[#5] Re: naprawy karty

@psygnosis, post #4

Sorry, nie doczytalem

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 20:01:01 przez BuLa
[#6] Re: naprawy karty

@psygnosis, post #4

Miałem sztukę w której padło CPLD Lattice, w takiej sytuacji jest po temacie, bo brak jest wsadu. Jeśli padł jakikolwiek inny układ to karta jest do uratowania.
[#7] Re: naprawy karty

@Kilos, post #6

Czy z Lattice da się jakoś odczytać wsad i załadować na nowo? (z różnych kart) czy to tylko jednostronne jest. W ESPLever Classic jest opcja "protect", rozumiem, że wtedy jest pozamiatane.
[#8] Re: naprawy karty

@Adinfo, post #7

Da się odczytać o ile przy programowaniu go nie zabezpieczysz. W przypadku komercyjnych produktów układy w 99.99% przypadków są zabezpieczone.
[#9] Re: naprawy karty

@Kilos, post #8

Czy to zabezpieczenie powoduje, że ponowny zapis też jest niemożliwy? (nadpisanie poprzedniego wsadu).
[#10] Re: naprawy karty

@Adinfo, post #9

Nie, zawsze możesz zabezpieczony układ skasować.
[#11] Re: naprawy karty

@psygnosis, post #4

Zatem zobaczmy czy da się coś zdziałać. PW
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem