[#1] A600 i karty Turbo z A500
Pytanie czysto teoretyczne do znających temat czy karty typy TF520, TF530, Turbo 030 od Matze i inne dla A500, ale raczej te z nowszych produkcji, czy jest możliwość że da się je uruchomić w A600 ?
[#2] Re: A600 i karty Turbo z A500

@KrisbA, post #1

Też się nad tym zastanawiałem - czy za pomocą odpowiedniego risera da radę takie karty uruchomić w A600.
[wyróżniony] [#3] Re: A600 i karty Turbo z A500

@Adinfo, post #2

A500 i A600 mają ten sam CPU tylko w innej obudowie. Niestety z A600 CPU nie wyciągniesz jak z A500, wiec trzeba go dezaktywować co by inne karty mogły działać. Jak będziesz miał odpowiedni riser możesz próbować odpalić turbiacze z A500.

Po angielsku, ale dokładniej opisane jest to tutaj

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 12:49:49 przez MariuszK
[#4] Re: A600 i karty Turbo z A500

@MariuszK, post #3

Jest jeszcze możliwość wylutowania procesora i wlutowania podstawki, ale to drastyczna operacja. Ciekawe co z Turbo, które będzie miało IDE, skoro A600 ma też IDE, jak to zostanie rozpoznane - czy będzie kolidować.
[#5] Re: A600 i karty Turbo z A500

@Adinfo, post #4

Można jeszcze drastyczniej, odciąć nóżki od procka i przylutować podstawkę do nóżek. :)
[#6] Re: A600 i karty Turbo z A500

@MariuszK, post #3

Riser już mam, taki na którym powinny technicznie zmieścić się karty TF530, ta od Matze i vampire V4. Właśnie się zastanawiam co poprawić i czy ma to sens wysyłać do fabryki.

link

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 12:48:22 przez KrisbA
[#7] Re: A600 i karty Turbo z A500

@KrisbA, post #6

Jesteś żywym dowodem na to, że rynek nie cierpi próżni Zapytałem w wątku o V4 o adapter plcc-dil i proszę - jest Twój projekt

Swoją drogą przy obecnym braku dostępności V2 600 można by zamówić V2 500+ tylko co z tym ide...?
[#8] Re: A600 i karty Turbo z A500

@tbone, post #7

Właśnie dlatego że zapytałeś zainteresowałem się tematem szeroki uśmiech
[#9] Re: A600 i karty Turbo z A500

@KrisbA, post #8

Ten schemat jest przycięty, nie jestem pewny co z sygnałami, które idą dalej np. 15, 25, 26, 27
[#10] Re: A600 i karty Turbo z A500

@MariuszK, post #3

Czytam ten tekst i jeśli dobrze zrozumiałem to ma to być tak: Akcelerator( załóżmy TF530 ) ma wystawić sygnał niskiego poziomu na pinie BR - żądanie dostępu do magistrali, CPU na płycie odpowiada mu na pinie BG -BUS GRANT. Wtedy akcelerator odbiera ten sygnał i wystawia potwierdzenie na pinie BGACK. Kiedy ta sekwencja się zakończy pierwotny procesor odłącza się od magistrali systemowej. A akcelerator przejmuje do niej dostęp.
Sygnały BR, BGACK są w stanie domyślnym zawsze wysokim. Nie wiem jak to zrealizować ale chyba ten sygnał BR trzeba puścić przez bramkę AND dołożyć na tę bramkę +5V sygnał wysoki i na wyjściu z bramki otrzymam sygnał niski żądanie dostępu do magistrali dla procesora pierwotnego. W ten sposób procesor na płycie zostanie odłączony od magistrali.
Zechce ktoś pomóc, doradzić jak to zrealizować dobrze. to doprojektowałbym to do tej płytki może wyjdzie coś z tego. Albo może nic nie trzeba robić bo jak procesor chce przejąć kontrolę nad magistralą to sam wystawi stan niski na pinie BR i sekwencja zostanie zainicjowana.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2017 20:36:23 przez KrisbA
[#11] Re: A600 i karty Turbo z A500

@KrisbA, post #10

Tu jest schemat link
BR przez 0R do GND i proc wyłączony na turbo BR do VCC o ile karta nie korzysta z DMA to będzie działać. . Karta Matze używa DMA TF530 nie .. pozostaje jeszcze kwestia magistrali synchronicznej która w A600 jest realizowana przez GAYLE
[#12] Re: A600 i karty Turbo z A500

@KrisbA, post #1

Poszło do produkcji zobaczymy co z tego będzie.
link
[#13] Re: A600 i karty Turbo z A500

@KrisbA, post #12

Ponieważ WHDload generalnie wymaga 68010+ to może być ciekawa opcja by wsadzić do A600 nawet 68010
[#14] Re: A600 i karty Turbo z A500

@tbone, post #13

Będę musiał spróbować tak się składa że w mojej A600 prawdopodobnie padł procesor zobaczymy czy dzięki temu da się ja uratować. . Płytki dotarły wczoraj, fotka niedługo pojawi się w graffiti.
[#15] Re: A600 i karty Turbo z A500

@KrisbA, post #14

Oby się udało trzymam kciuki za projekt.Nie ukrywam ze interesuje mnie taki adapter także jakby była zbiórka jakaś na gotowy zestaw to chętnie bym wziął nawet 2 sztuki :)
[#16] Re: A600 i karty Turbo z A500

@FeRu, post #15

Ano zobaczymy co z tego wyniknie:
link
[#17] Re: A600 i karty Turbo z A500

@KrisbA, post #16

Jestem ciekaw jak zachowa się TF530 na takim adapterze w A600, szczególnie co z IDE, które jest już w A600, czy będzie to działało jako osobne złącze IDE czy trzeba je wyłączyć na tej karcie.
[#18] Re: A600 i karty Turbo z A500

@KrisbA, post #16

Możesz zdradzić czy riser działa tak jak miałeś w założeniach?
[#19] Re: A600 i karty Turbo z A500

@AD99, post #18

Płytka do tego jest zrobiona ale problemem okazała się podstawka smd. Ogólnie to takie podstawki nie są ani projektowane, ani przeznaczone do tego aby je montować na układzie od góry. Ja na tej płytce wypróbowałem dwie podstawki i obie spadały z układu co uniemożliwia zastosowanie tej płytki, Rozwiązaniem pewnie będzie zmiana na podstawkę THT i zakup przystosowanej podstawki jaką ma w ofercie architekt. Na razie jednak nie przeprojektowałem tego i ten temat leży.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem