kategoria: Płyty główne
[#1] Nie działa 1 kanał audio w A1200 - wymiana gniazda
Witam szanowne grono forumowiczów
Czy możecie mnie poratować informacją gdzie można zmówić/kupić nowe pasujące
gniazda "czincz" żeby wymienić w mojej Amidze 1200.
Jakiś czas temu zaczął mi szwankować prawy kanał. Jak poruszałem trochę wtyczką to czasem załapywał na chwile.
Myślałem ze to zimne luty ale okazało się ze nie łączy blaszka w środku.
Przeryłem kilka sklepów elektronicznych w Poznaniu i tylko w jednym udało mi się
kupić podobne ( trochę niższe ) ale pasujące gniazda "czincz" które kosztowały cały 1 pln za sztukę i według mnie niskiej jakości.
Po wymianie wszystko zadziałało i jakiś czas było OK.
Po kilku podłączeniach i rozłączeniach problem pojawił się ponownie.

w TME jest spory wybór ale nie wiem które będą pasować i działać poprawnie.
Pozdrawiam
Amiga Rulez
[#2] Re: Nie działa 1 kanał audio w A1200 - wymiana gniazda

@viger, post #1

Może problem nie leży bexpośrednio w gnieździe chinch?
[#3] Re: Nie działa 1 kanał audio w A1200 - wymiana gniazda

@viger, post #1

a jak podlaczysz przez modulator tv slyszysz oba kanały czy jeden ?
[#4] Re: Nie działa 1 kanał audio w A1200 - wymiana gniazda

@AmigaPL, post #3

Nie próbowałem bo nie mam takiego przwodu.
Zamowilem juz w TME klamoty. Powinny dotrzeć w tym tygodniu.
BULI zgadzam sie z Tobą bo jak poruszam wtyczką to chwile
łapie i grają oba kanały.
[#5] Re: Nie działa 1 kanał audio w A1200 - wymiana gniazda

@viger, post #4

To jak będą pasować 1:1 to poproszę o symbol, bo chyba takie same są w A600 a swoje ciutkę stopiłem hotem przy wymianie kondensatorów ;)

Swoją drogą dziwne że tylko jeden kanał nie działa, chyba że kanałem nazywasz sygnał wychodzący z cincha. Bo Amiga ma wewnętrznie 4 kanały - dwa lewe i dwa prawe.

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 18:23:53 przez teh_KaiN
[#6] Re: Nie działa 1 kanał audio w A1200 - wymiana gniazda

@viger, post #1

Gniazda śniedzieją... jeśli warstwa tlenków i siarczków jest już dostatecznie gruba konektory przestają przewodzić.
Można je wyczyścić na szereg różnych sposobów, wsadź choćby kawałek okrągłego pilnika
[#7] Re: Nie działa 1 kanał audio w A1200 - wymiana gniazda

@teh_KaiN, post #5

Ja kupiłem na allegro kiedyś identiko jak te w a600 i a1200, mogę Ci dwie szt podesłać :)
[#8] Re: Nie działa 1 kanał audio w A1200 - wymiana gniazda

@QUAD, post #7

Bardzo chętnie, dogadamy się na PW. Tak czy inaczej dla potomnych byłoby dobrze gdyby taki symbol się w jakimś poście pojawił.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem