kategoria: Płyty główne
[#1] 10 mignięć LED power + biały ekran (A500)
Dostałem ostatnio Amige 500, po podłączeniu zasilania od razu wskakuje biały ekran
Capslock Mignie tylko raz zaraz po włączeniu, ale za to dioda power miga 10 razy szybko i raz wolniej - później ten cykl migania sie powtarza.
Widać że na płycie były wymieniane kondensatory i poprawiane ścieżki w okolicach pamięci.
Z ciekawostek - zamieniałem miejscami ukłądy CIA - w jednym przypadku jest tak jak opisałem, po zamianie jest tylko biały ekran i dioda power odraz pali się mocnym zielonym (w innej amidze dioda power najpierw zapala się lekko, a po 2-3 sekundach mocno)
Jakieś pomysły co można z tym zrobić aby działało w domowych warunkach - lutować potrafię :)
[#2] Re: 10 mignięć LED power + biały ekran (A500)

@ziemnpaw, post #1

To może na początek wymień oba uklady CIA.
[#3] Re: 10 mignięć LED power + biały ekran (A500)

@ziemnpaw, post #1

Próbowałeś ciab dać w miejsce ciaa a podstawkę pod ciab pozostawić pustą?
Poza tym powyciagaj wszystko co jest w podstawkach, przeczyść je i zamontuj układy spowrotem. Czasem pomaga.
Jeśli nie (a piszesz ze masz też inną amigę), po kolei przekładaj układy z tej sprawnej. Zacznij od tych CIA i Pauli
Pozdrawiam
Krzysiek
[#4] Re: 10 mignięć LED power + biały ekran (A500)

@ziemnpaw, post #1

Dobra Amiga ożyła , podmieniłem CIA miejscami i przelutowałem jeden drucik zastepujący scieżkę przy pamięciach. Ożyła jednak połowicznie - obraz jest tylko na Composite, na RGB jest cały czas biały, jedynie gdy zmienia kolory szarości to migną jakieś artefkaty podmiana Denisa nic nie daje. - jakies propozycje
[#5] Re: 10 mignięć LED power + biały ekran (A500)

@ziemnpaw, post #4

Jak artefakty, to Agnus może być do wymiany, albo podstawka do wymiany/wyczyszczenia.
[#6] Re: 10 mignięć LED power + biały ekran (A500)

@ziemnpaw, post #4

Najprostsze rzeczy są zawsze najmniej oczywiste :)
W TV mam chyba walnięte jedno ze złącz euro, po podłączeniu pod drugie złącze śmiga jak trzeba.

tak BTW, jakby komuś zbywało CIA to przygarnę 1 szt
[#7] Re: 10 mignięć LED power + biały ekran (A500)

@ziemnpaw, post #6

Może nie być walnięte, tylko nie obsługuje RGB. Wiele telewizorów z dwoma eurozłączami tak ma.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem