[#1] Lutowanie gniazda sim
Czym najlepiej i najprościej przylutować gniazdo sim w RCA120,stare wyjąłem nowe na razie nieprzylutowane.
[#2] Re: Lutowanie gniazda sim

@marcinm, post #1

Cynąpomysł
[#3] Re: Lutowanie gniazda sim

@polutuje, post #2

Jaki topnik oraz jaka lutownica.
[wyróżniony] [#4] Re: Lutowanie gniazda sim

@marcinm, post #3

Najlepsza do lutowania stacja lutownicza.
[#5] Re: Lutowanie gniazda sim

@adammis56, post #4

Jak tyle tu fachowców od lutowania z pomocą to jak najlepiej i czym wy lutować i zalutować pamięci do A 1200 NEC 424260-70 .?
[wyróżniony] [#6] Re: Lutowanie gniazda sim

@marcinm, post #5

Wylutować hotem, przedtem oklejając okolice kaptonem. Przylutowanie: zadawkować pastę lutowniczą na pady i też hotem.
[#7] Re: Lutowanie gniazda sim

@Krashan, post #6

A jakiej pasty używacie? Używam AMTECH NC-559-ASM , ale czasem przydałoby się coś mniej gęstego, łatwiejszego w nanoszeniu
[wyróżniony] [#8] Re: Lutowanie gniazda sim

@snifferman, post #7

A jakiej pasty używacie? Używam AMTECH NC-559-ASM , ale czasem przydałoby się coś mniej gęstego, łatwiejszego w nanoszeniu

Są topniki, które można dodać aby zmienić jej konsystencję.
[#9] Re: Lutowanie gniazda sim

@spidi, post #8

Masz na myśli coś typu TK83 albo RF800?
[#10] Re: Lutowanie gniazda sim

@snifferman, post #9

Dziękuję kolegą za pomoc rady doświadczonych speców od lutowania są bezcenne dla amatorów.
[#11] Re: Lutowanie gniazda sim

@marcinm, post #1

A czym wyjąłeś stare?
[#12] Re: Lutowanie gniazda sim

@stachu100, post #11

Kupiłem odsysacz taki grzany mogę przysłać foto o nazwie soldering iron 30 w taki żółty na moje umiejętności wystercza bardzo ładnie się zrobiło ,gorzej z lutowaniem lutownica trafo i taka prymitywna stacja lutownicza co kosztuje poniżej 100zł/ mam .
[wyróżniony] [#13] Re: Lutowanie gniazda sim

@marcinm, post #12


i taka prymitywna stacja lutownicza co kosztuje poniżej 100zł/ mam .

Jeżeli regulacja temperatury nadal działa, to jak najbardziej ta stacja się nada.
Poćwicz jeno wcześniej lutowanie na jakimś szrocie:
Nastaw jak najniższą temperaturę.
Jak będziesz lutować i pady lutownicze nadal będą całe (nie będą odchodzić od PCB), to jest ok.

Lutownica transformatorowa jest dobra do lutowania grubych przewodów - nigdy nie używaj jej do lutowania płytek drukowanych!
[#14] Re: Lutowanie gniazda sim

@marcinm, post #1

Wlutowałem to gniazdo do RCA120 i jest postęp bo zawsze Amiga się uruchamia z błędem rozszerzenia na czerwono (na starym gnieździe sim zawsze ciemny ekran i Amiga się nie uruchamiała) po kliknięciu continue Workbench się uruchamia i system widzi tylko 2 MB .Po uruchomieniu programu Memory test 1.0 program widzi 2 MB plus rozpoznaje 4 MB na karcie RCA 120 i sprawdza że jest ok.Gdzie jest uszkodzenie tej karty że Workbench jej nie widzi.?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 20:26:14 przez marcinm
[#15] Re: Lutowanie gniazda sim

@marcinm, post #14

Czy sysinfo widzi pamięć?
Ciekawe czy dodanie pamięci poprzez ADDMEM załatwiłoby sprawę.
Trzeba tylko wiedzieć jaki jest adres początku i końca
[#16] Re: Lutowanie gniazda sim

@Norbert, post #15

Sys info nie widzi pamięci wyżej napisałem że Memory test 1.0 piszę że ok to pomyłka sprawdza kwadraciki na czerwono a powinien na biało i po zakończeniu z wykrzyknikiem . Tak się ucieszyłem że się uruchamia to rozszerzenie że mi się pomyliło w opisie .

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 21:01:47 przez marcinm
[#17] Re: Lutowanie gniazda sim

@Norbert, post #15

Sys info w zakładce Boards tylko widzi rozszerzenie natomiast w Memory już nie. .

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 04:33:27 przez marcinm
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem