[#1] Wtyczki DB9
Cześć!

Muszę zregenerować kabel od joya, niestety ma 'zalaną' wtyczkę której nie da się zdemontować...
Ma ktoś doświadczenie z wtyczkami takiego typu (mocowanie żył a'la kostka elektryczna zamiast lutowania)?
Obawiam się też, że może być nieco za szeroka żeby podpiąć jednoczesnie dwa takie w A500, a sprawdzić będę mógł najwcześniej wieczorem...
A może ma ktoś sprawdzone wtyczki, najlepiej z Dużo, Tanio, Chiny? ;)
[#2] Re: Wtyczki DB9

@watman, post #1

Wtyczka jak wtyczka powinna działać, ale w niektórych komputerach może powodować komplikacje z uwagi na gabaryty. Można kupić też takie link jednak trzeba przylutować kabelki. Pewnie dostawa trwa miesiąc albo dwa krócej.
[#3] Re: Wtyczki DB9

@misiek2, post #2

Takie też widziałem, cena też jest wporzo :)
testowałeś może? Nie przeszkadzają te plastikowe zatrzaski na górze i dole?
[#4] Re: Wtyczki DB9

@watman, post #1

Za 8.50zl na ali kupisz przedłużacz do pada segi megadrive.
[#5] Re: Wtyczki DB9

@Norbert, post #4

W sumie można kupić za 2,2$ podróbę pada do SMD i upieprzyć kabel ;)
[#6] Re: Wtyczki DB9

@watman, post #5

Tych wtyczek nie przymierzałem do Amigi. Natomiast zrobiłem sobie adapter do joysticka do zx spectrum +2 (wykorzystane są całkiem inne piny) i niestety wtyczka koliduje z obudową i uniemożliwia montaż w 1 z 2 portów. Takie problemy mogą występować w różnych komputerach. Przychodzi mi na myśl np. amiga 600, atari st. Wtyczka tego typu jest po prostu za szeroka. Może być dobrym pomysłem skorzystanie z innego kabla tylko można mieć obawy o jakość kabla jeśli pad kosztował 7 zł.
[#7] Re: Wtyczki DB9

@misiek2, post #6

> Tych wtyczek nie przymierzałem do Amigi. Natomiast zrobiłem sobie adapter do joysticka do zx spectrum +2 (wykorzystane są całkiem inne piny) i niestety wtyczka koliduje z obudową i uniemożliwia montaż w 1 z 2 portów. Takie problemy mogą występować w różnych komputerach. Przychodzi mi na myśl np. amiga 600, atari st. Wtyczka tego typu jest po prostu za szeroka.

O! Dzięki za info! Sam mam A500, więc może nie być problemu :)

>Może być dobrym pomysłem skorzystanie z innego kabla tylko można mieć obawy o jakość kabla jeśli pad kosztował 7 zł.

To, plus jak już będę grzebał w dżoju, to pewnie zachce mi się go przerobić na 2x fire...
[#8] Re: Wtyczki DB9

@watman, post #7

Tak jak kolega wyżej radzi kup przedłużacz pada do Segi, one powinny był pełne tzn. 9 żył, sam się przymierzam do zakupu takich kabli bo w kilku joyach mam kable do wymiany bądź ich nie ma
[#9] Re: Wtyczki DB9

@watman, post #1

Kabelki z wtyczkami ma w swojej spzredaży także firma MATT.
[#10] Re: Wtyczki DB9

@Stoopi, post #9

daj linka ?
[#11] Re: Wtyczki DB9

@Dorian3d, post #10

[#12] Re: Wtyczki DB9

@misiek2, post #6

Ja kupiłem takie wtyki w naszym pierwszym lepszym elektronicznym.
W Cd32 mieszczą się dwie takie wtyczki obok siebie bez problemu, więc w każdej innej Ami z pewnością też.
[#13] Re: Wtyczki DB9

@mikecios, post #12

W A600 jest problem - gniazda są bardzo blisko siebie. W A500 jest też git.
[#14] Re: Wtyczki DB9

@mikecios, post #12

Chodzi Ci o takie jak w pierwszym poście wrzucałem, czy te z lutowaniem?

Przy okazji - pomierzyłem odstępy między portami w A500, i nawet dwie te z mojego linku powinny wejść na styk na szerokość... Za takie grosze chyba je zamówię i sprawdzę :)
[#15] Re: Wtyczki DB9

@watman, post #14

Z lutowaniem.
[#16] Re: Wtyczki DB9

@watman, post #1

Rzuć okiem tutaj i tutaj

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 22:03:35 przez Ferin
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem