kategorie: Karty procesorowe, Płyty główne
[#1] Problem zorro 2
Witam, posiadam plyte 1d4 i sloty zorro 2. Problem polega ze wlozone rozszerzenie 4mb powoduje czerwony ekran, znow bez slotów rozszerzenie dziala poprawnie. Czy ktos moglby zaradzić? Ewentualnie naprawic sloty?
[#2] Re: Problem zorro 2

@Paul149, post #1

wkładasz te 4mb w zorroII czy pod A1200?
masz jakieś inne karty w zorro ?
[#3] Re: Problem zorro 2

@Risc, post #2

Wkladam zorro w a1200 i te 4mb w zorro. Na razie do zorro nie mam innych kart. Jak jest same rozszerzenie w amidzeto w programie sysinfo widac rozszerzenie jako zorro 2, po wyjeciu rozszerzenia z amigi puszczam amige z zorro system sie wczyta i w sysinfo w boards nie widać żadnych kart. Tak samo jest przy rozruchu amigi trzymajac 2 przyciski myszy.
[#4] Re: Problem zorro 2

@Paul149, post #1

Jak na mój nos kolizja adresów. Wsadź na próbę jakąś kartę co ma adresację z przestrzeni Z3 (np. Blizza, którego masz w podpisie). Co to za za busboard? Są tam jakieś zworki?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 07:45:09 przez tbone
[#5] Re: Problem zorro 2

@tbone, post #4

Sloty micronika 6860 rev 4.20 nie ma żadnych zworek na tym. Jezeli chodzi o sloty to jak wypne same sloty z plyta 1200, podlacze zasilanie i reset to amiga sie uruchamia, po wcisnieciu resetu amiga sie resetuje więc nie wiem czym to jest spowodowane.

Odnośnie tego blizzarda to juz go nie posiadam a mam zwykle rozszerzenie pamieci 4mb elbox 1204 i dzieja sie cuda, amiga szaleje.

Z samym rozszerzeniem amiga dziala bez zarzutów.
[#6] Re: Problem zorro 2

@Paul149, post #5

Tak jak pisano, prawdopodobnie jest konflikt adresów - oba urządzenia chcą się wbić w tę samą przestrzeń adresową Z2. Karta turbo z procesorem która się adresuje w obszarze Z3 (Blizzard, Apollo itp.) powinna rozwiązać problem.
[#7] Re: Problem zorro 2

@Paul149, post #5

A nie ma tam na płycie żadnych punktów lutowniczych pod simma. Nie wiem w której wersji ale na pewno były wersje z ze slotem na simma. Pewnie autokonfiguruje w tej samej przestrzeni. W takim razie polecalym dolutować simma, wsadzic tam pamięć.
[#8] Re: Problem zorro 2

@Paul149, post #5

Na pewno zworek nie ma? Widzę jakieś goldpiny przy złączu zasilania:



To ta z Jastrzębia Zdroju, co wisiała przynajmniej rok czasu na OLX?


Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 14:11:34 przez tbone
[#9] Re: Problem zorro 2

@tbone, post #8

Do jednych gold pinow sie oodlacza reset a przy drugim turbo pisze... To ta z Jastrzębia co wisiala, a ze bylo blisko to wziąłem je.
[#10] Re: Problem zorro 2

@Paul149, post #9

Też tę z Jastrzębia widziałem, ale nie mam jeszcze A1200 więc nie brałem.
[#11] Re: Problem zorro 2

@Adinfo, post #10

Amiga sie uruchamia z zasilania zorro i resetuje wiec chyba jest sprawne. Zobaczymy najwyżej bedzie lezakowalo hehe
[#12] Re: Problem zorro 2

@Paul149, post #9

Może to turbo to właśnie jak włożysz turbo?

Z rozpiski modelu Z-2i wynika, że zworka turbo ma być zamknięta jeżeli chce się używać akceleratora.

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 19:00:21 przez tbone
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem