kategoria: Płyty główne
[#1] Re-Amiga motherboard rev1.2
Cześć
Zauważyłem na ebay sprzedawcę, który oferuje to PCB, wychodzi około 170 zł za sztukę - czy ktoś z Was drodzy forumowicze zechciałby wziąć udział w zrzucie, aby obniżyć koszty wysyłki?
Obecnie te koszty to połowa płyty, dlatego nie chcę kupować sam
Tu jest aukcja https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F253991120517
Skontaktowałem się ze sprzedawcą i płyt jest więcej, niż te 3, które wystawił.

Ps: dopiero zaczynam na Forum PPA, więc proszę nie zabijcie mnie za moją ignorancję
[#2] Re: Re-Amiga motherboard rev1.2

@Apsior, post #1

Niedługo będą na naszym portalu aukcyjnym więc może nie warto sprowadzać. Na pewno pozłacane.
[#3] Re: Re-Amiga motherboard rev1.2

@Apsior, post #1

Płyta z tej aukcji ma cynowane styki złącza karty turbo. Sposób na kłopoty, chyba, że złącze pozostanie nieużywane.
[#4] Re: Re-Amiga motherboard rev1.2

@Apsior, post #1

OK

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 15:01:42 przez Dorian3d
[#5] Re: Re-Amiga motherboard rev1.2

@Apsior, post #1

200 pl
styki pozłcane maska czarny mat.
OK
[#6] Re: Re-Amiga motherboard rev1.2

@Dorian3d, post #5

Cześć
Dzięki za odzew.
Przyjrzałem się tym zdjęciom i widać, że to rev1.1.
Wolę wersję poprawioną. Choć muszę się zastanowić.
1.2 w porównaniu do 1.1 ma dwie poprawki błędów i nowy ficzer...
Z drugiej strony ta z Polski jest lepiej wykonana...
Normalnie osiołkowi, w żłobie dano...
[#7] Re: Re-Amiga motherboard rev1.2

@pong777, post #2

Czy te wieści są pewne? Bo brzmią bardzo zachęcająco.
Miałbym z głowy dylemat
[#8] Re: Re-Amiga motherboard rev1.2

@pong777, post #2

Tak z czystej ciekawości, trzeba mieć płytę A1200, bo układów specjalizowanych się nie kupi, całą resztę tak?
[#9] Re: Re-Amiga motherboard rev1.2

@KM, post #8

Układy są nowe do kupienia.
link
[#10] Re: Re-Amiga motherboard rev1.2

@KM, post #8

Układy specjalizowane są do dostania na icomp.de (jeśli wierzyć opisowi to NOS - czyli new old stock a nie wylutowane z płyt głównych). Niestety trochę to kosztuje. Najtaniej będzie upolować uszkodzoną płytę główną i z niej pozyskać układy. Na pewno bym nie wybebeszył działającej płyty (religia mi zabrania :) Resztę też da się zdobyć. W zasadzie poza układami specjalizowanymi cała reszta może być nowa.
[#11] Re: Re-Amiga motherboard rev1.2

@Grzegorz_P, post #10

A ma ktoś może wykaz wszystkich potrzebnych części do złożenia kompletnej płyty od a1200.
[#12] Re: Re-Amiga motherboard rev1.2

@Dorian3d, post #9

Tylko fortuna na to potrzebna, główna wygrana w EuroJacpot

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 19:58:02 przez SuperBuster
[#13] Re: Re-Amiga motherboard rev1.2

@Grzegorz_P, post #10

To chyba bym wolał wykorzystać do budowy A4000. Rzućcie linkiem, niech nowy kolega zobaczy, może mu się A4000 spodoba.
[#14] Re: Re-Amiga motherboard rev1.2

@Apsior, post #1

ja to już mam inny dylemat czy lutować już teraz 1.0 co mam czy kupować 1.2 czy czekać na np 1.5 ?
części to mam - nowa drobizna + uszkodzona/połamane płyta czy płyty główne

może ktoś wyczytać jak bardzo ten projekt płyty ma się zmienić?na jakiej wersji się zatrzyma?
[#15] Re: Re-Amiga motherboard rev1.2

@JacK_Swidnik, post #14

Tego to chyba sam autor pcb nie wie. Po prostu jak zauważał jakiś błąd, to to naprawiał. Na stronie projektu nie ma informacji o kolejnych rewizjach.
[#16] Re: Re-Amiga motherboard rev1.2

@Grzegorz_P, post #15

Pisał że 1.2 to będzie raczej ostatnia wersja.
[#17] Re: Re-Amiga motherboard rev1.2

@tom256, post #16

Jesli nei znajdzie sie jakis blad, to 1.2 jest wersja ostatnia, Chucky zabral sie juz za odtwarzanie plyty A3000 :)
[#18] Re: Re-Amiga motherboard rev1.2

@watman, post #17

[#19] Re: Re-Amiga motherboard rev1.2

@Dorian3d, post #18

[#20] Re: Re-Amiga motherboard rev1.2

@tom256, post #19

A1200+ jeszcze chyba nie jest uruchomiona
[#21] Re: Re-Amiga motherboard rev1.2

@mwb113, post #11

Wykaz części (ang. akronim: BOM) znajdziesz na tej stronie http://wordpress.hertell.nu/?p=587, jest tam ten link http://www.hertell.nu/webfiles/ReAmiga1200Rev12.zip.
Po rozpakowaniu znajdź plik excela, albo tekstowy (nie wiem, który z nich jest bardziej aktualny) BOM.xlsx oraz BOM-List.txt
[#22] Re: Re-Amiga motherboard rev1.2

@tom256, post #19

Dzięki za ten link, o wiele ciekawszy projekt od re-amigi, choć tu już poziom skomplikowania też w górę...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem