[#1] A500+ rev8a - pytanie o diagrom 1.1
Amiga wydaje się być sprawna. Problem pojawił się gdy włożyłem w nią wichra. Nie zawsze startowała z dysku. Reset pomagał i system się ładował. Przełożyłem wichra do innej A500 rev8a i tam ten problem nie występuje. Podejrzenie padło na samą amigę. Mam inne problemy z samymi wichrami, ale to już opisałem w wątku dotyczącym wichra.

Wlutowałem nową podstawkę pod procesor, włożyłem 68000 i DiagROM 1.1

W testach graficznych test "2 - Testcreen 320x200" nie zawsze odpala. Czarny ekran i amiga już nie reaguje. Jak odpali to na ekranie mam to:


test "4- Test raster" daje:


Reszta testów graficznych wygląda jak na filmikach na YT. Testy pamięci i CIA przechodzą.

Ktoś może ma możliwość co testy pokażą u niego na A500/A500+
[#2] Re: A500+ rev8a - pytanie o diagrom 1.1

@snifferman, post #1

To nie powinno tak wyglądać.
Masz problem z chipsetem.
Przełóż układy z innej Amigi.
[#3] Re: A500+ rev8a - pytanie o diagrom 1.1

@stachu100, post #2

Przełożyłem Diagrom do innej amigi rev8a i taki sam efekt.
[#4] Re: A500+ rev8a - pytanie o diagrom 1.1

@snifferman, post #3

A to ciekawe...
Moja wiedza tutaj się kończy.
[#5] Re: A500+ rev8a - pytanie o diagrom 1.1

@snifferman, post #3

U mnie na 1.1 tez tak jest na 0.9 te testy normalnie działają. Właśnie sprawdziłem.
[#6] Re: A500+ rev8a - pytanie o diagrom 1.1

@MariuszK, post #5

Czyli co, bug w diagromie?
Na ECS i AGA (A3000, A1200 i A4000) te testy działaja normalnie na diagrom v1.0 i 1.1.
I produkują ładnie zmieniające się kolory bez tego czerwonego paska pośrodku.
[#7] Re: A500+ rev8a - pytanie o diagrom 1.1

@stachu100, post #6

Właśnie sprawdziłem na a500 rev6a. to samo....
muszę wypalić starszą wersję... która sprawdzona na a500/a500+?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem