[#1] Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000
Cześć,
szukam chętnych do zakupu złącz do kart CPU w A4000/A3000.
Złącze na płytę główną kosztuje 20$, złącze na kartę procesorową kosztuje 15$. Do tego wysyłka 39$, więc opłaca się gdy bierzemy więcej - wysyłka do równego podziału między zamawiających, im więcej chętnych, tym taniej.
Trzeba się też liczyć z możliwością zapłaty VATu (liczonego od całości - z transportem), przy komercyjnych przesyłkach z USA zazwyczaj tak się dzieje... chociaż jest szansa, że nie.
Zamierzam zamknąć listę za kilka dni, potem czekam na wpłaty na moje konto i zamawiam.
Moim zdaniem warto, bo ceny raczej rosną, poza tym jest to produkt deficytowy, który w dowolnym momencie nieodwracalnie może zniknąć z rynku.

Lista chętnych:
1. wali7 - 2 złącza na płytę, 1 złącze na kartę CPU
[#2] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@wali7, post #1

Lista chętnych:
1. wali7 - 2 złącza na płytę, 1 złącze na kartę CPU
2. lukzer - 1 złacze na płytę, 3 złacza na karte CPU
[#3] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@lukzer, post #2

Lista chętnych:
1. wali7 - 2 złącza na płytę, 1 złącze na kartę CPU
2. lukzer - 1 złacze na płytę, 3 złacza na karte CPU
3. Rafał A-3000 - 1 złącze na płytę

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 14:40:18 przez Rafał A-3000
[#4] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@Rafał A-3000, post #3

Lista chętnych:
1. wali7 - 2 złącza na płytę, 1 złącze na kartę CPU
2. lukzer - 1 złacze na płytę, 3 złacza na karte CPU
3. Rafał A-3000 - 1 złącze na płytę
4. dolek - 1 złącze na płytę
[#5] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@dolek, post #4

Lista chętnych:
1. wali7 - 2 złącza na płytę, 1 złącze na kartę CPU
2. lukzer - 1 złącze na płytę, 3 złącza na kartę CPU
3. Rafał A-3000 - 1 złącze na płytę
4. dolek - 1 złącze na płytę
5. ted - 2 złącza na płytę, 2 złącza na kartę CPU

Mają tam jeszcze coś ciekawego do Amigi?
[#6] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@ted, post #5

Lista chętnych:
1. wali7 - 2 złącza na płytę, 1 złącze na kartę CPU
2. lukzer - 1 złącze na płytę, 3 złącza na kartę CPU
3. Rafał A-3000 - 1 złącze na płytę
4. dolek - 1 złącze na płytę
5. ted - 2 złącza na płytę, 2 złącza na kartę CPU
6. QUAD - 1 złącze do karty CPU
[#7] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@QUAD, post #6

Podbijam temat. Jeśli dzisiaj wieczorem nikt się nie dopisze, to chyba zamkniemy listę, przeliczę koszty zamówienia i jutro wyślę do każdego info dot. płatności.
6 osób daje nam koszt przesyłki na osobę około 25 zł (plus ew. VAT). Bardzo przyzwoita cena, jak na przesyłkę z USA :)

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 11:43:53 przez wali7
[#8] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@wali7, post #7

Podbijam wątek jeszcze raz - ostatni moment na załapanie się na złącza w dobrej cenie i dobrej cenie wysyłki. Jutro rano zamykam listę i rozsyłam do każdego info o wpłacie.
[#9] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@wali7, post #8

Lista zamknięta, policzone, wysłane PM do zainteresowanych. Nie bijcie, jeśli coś źle policzyłem ;)
Rozliczać się będziemy co do grosza gdy przesyłka nadejdzie.
[#10] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@wali7, post #9

PS. bo już dostałem pytania.
Policzyłem z 23% VATem, czyli tym co naliczają celnicy w przypadku przesyłki spoza Unii (nie naliczają bowiem oni cła w tym przypadku, to zupełnie inny rodzaj podatku). Jeśli dostanę bez tych opłat, to oczywiście zwracam nadpłatę.
[#11] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@wali7, post #10

nie wiem czy się załapię jeszcze ale chiałbym kupić po 1 zestawie tych złącz na zapas
jak już za późno to się mną nie przejmuj

Lista chętnych:
1. wali7 - 2 złącza na płytę, 1 złącze na kartę CPU
2. lukzer - 1 złącze na płytę, 3 złącza na kartę CPU
3. Rafał A-3000 - 1 złącze na płytę
4. dolek - 1 złącze na płytę
5. ted - 2 złącza na płytę, 2 złącza na kartę CPU
6. QUAD - 1 złącze do karty CPU
7. Jack - 1 złącze na płytę, 1 złącze na kartę CPU

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 12:55:13 przez JacK_Swidnik
[#12] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@JacK_Swidnik, post #11

Zamówione
[#13] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@wali7, post #12

Witam.
Wiadomo już coś o przesyłce?
Pozdrawiam.
[#14] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@ted, post #13

Póki co przesyłka nie dotarła, została wysłana 15 listopada z Santa Rosa, CA, ostatni status to:
wysłana z New York, konkretnie z lotniska JFK, 21 listopada

Dzwoniłem dziś do Poczty, dowiedziałem się, że zapewne dotarła do Polski, ale z uwagi na dużą ilość przesyłek nie została zeskanowana. W przyszłym tygodniu powinna już być jakaś zmiana.
Czekamy :)
[#15] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@wali7, post #1

W temacie złącz nic się nie zmieniło - jak 21 listopada wyleciały z Nowego Jorku, tak w Polsce ich jeszcze nie widziano. Dzwoniłem w ostatni piątek na infolinie Poczty, ale oni tradycyjnie nic nie wiedzą i zrzucają wszystko na przedświąteczny szczyt.
Paczka to First Class Package (czyli paczka zwykła), nie wiem ile powinna iść....
Póki co czekam, myślę że w najgorszym wypadku po Nowym Roku złożę reklamację. Inna sprawa, że w infolinii powiedzieli mi, że ma to zrobić wysyłający. Dziwne.
Czyli czekamy.
[#16] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@wali7, post #15

Przy odpowiedniej dozie szczęścia paczka dojdzie około 20 stycznia. Przerabiałem już przedświąteczny szczyt na przykładzie Chin...
[#17] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@Krashan, post #16

Potwierdzam - wysyłanie Pocztą Polską czegokolwiek to ciężki temat.
I nie chodzi tutaj o ograniczenia Poczty Polskej - właściwie zawsze problem leży po tej drugiej stronie.
W przypadku wysyłek do Polski to poczta w kraju nadawcy czeka na wolne miejsce w samolocie. Czyli paczka czeka aby do Polski przylecieć.

Ten sam problem ma Poczta Polska z wysyłkami zagranicznymi - ilość samolotów rejsowych się nie zmienia, a ilość paczek wzrasta kilka razy.

Firmy kurierskie dysponujące własną flota samolotów są oczywiście w lepszej sytuacji, ale ich samoloty też nie są z gumy.
[#18] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@stachu100, post #17

I nie chodzi tutaj o ograniczenia Poczty Polskej
Niestety również o te ograniczenia chodzi. Paczki spoza UE czekają na odprawę celną, a dopóki nie przejdą odprawy, nie wyświetają się na trackingu, że dotarły do Polski.
[#19] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@wali7, post #15

We wrześniu na paczkę z "JUESEJ" czekałem równo 2 tygodnie, aż sam byłem zdziwiony że tak szybko poszło. Ale za to teraz na kolejną czekam już 3 tydzień. Tak więc świąteczny szczyt w pełni... Na trackingu poczty pojawiła się dopiero jak miała przejść procedury celne.
Same procedury to był jeden dzień.

Za to druga z Kanady, gdzie nadawca nie napisał wartości paczki, też jakieś 2 tygodnie szła, ale sama papierkologia i procedury celne tu w Polsce następne 2 tygodnie...
[#20] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@wali7, post #1

Dobre wieści. Nasze sloty trafiły dzisiaj (23 grudnia) na cło w Warszawie.
[wyróżniony] [#21] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@wali7, post #1

Koledzy,
mam dwie wiadomości, dobrą i złą. Niezgodnie z tradycją zacznę od dobrej, bo zła nie jest aż tak zła
Złącza dotarły (to ta dobra), a zła jest taka, że celnicy wyliczyli VAT trochę więcej niż ja liczyłem. Więc trzeba dopłacić, ale to wyjdzie po kilkanaście- dwadzieścia kilka złotych (każdy ma dopłatę proporcjonalną do wielkości zamówienia - nie zarabiam na tym) na głowę. W dopłacie uwzględniłem koszty pakowania i wysyłki na 15 zł, więc jeśli ktoś planuje widzieć się ze mną osobiście, to może przelać o te 15 zł mniej. Nie wiem, czy będę na Amiparty i SACPie....
Lista wpłat, konto to samo co ostatnio:
lukzer 22 zł
Rafał A-3000 8 zł
dolek 8 zł
ted 23 zł
QUAD 7 zł
dez 18 zł
Jack_Swidnik 19 zł

Panowie Rafał A-3000, dolek i QUAD nadpłacili poprzednio 10 zł, stąd mają mniejszą wpłatę... w przyrodzie nic nie ginie.

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 13:07:33 przez wali7
[#22] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@wali7, post #21

Jak zrobicie wpłatę (poprzedni post), to wyślijcie mi na priv adres do wysyłki. Może być też paczkomat inPostu (wtedy nr paczkomatu i jego adres, nr telefonu i e-mail, oraz imię i nazwisko).

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 13:22:15 przez wali7
[#23] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@wali7, post #22

Rozumiem szczyt bo świeta ale mi tu wychodzi ze to szło|trwało prawie dwa miesiące.No bez przesady.
[#24] Re: Zakup slotów do kart CPU w A4000 i A3000

@retrozygi, post #23

Jak widać i Poczta Polska wstała z kolan. Zaiste, słuszną linię ma nasza Partia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem