kategoria: Karty procesorowe
[#31] Re: Wicher508i

@tWINpIX, post #10

No to pokaż gdzie piteruszka jest tania
[#32] Re: Wicher508i

@tbone, post #31

W Lidlu np: ale czy tania? to znaczy w sezonie jest tak w okolicach 15 trzynastu złotych a ostatnio jakieś trzy tygodnie temu kupowałem po 4,80. Czyli zamiast sprzedawać cały czas po np:7 złotych wolą w sezonie januszycz a gdy kończy się sezon to jest ta sam po 4,80 i wtedy susza i powodzie nie obowiązują.

Ale można to stwierdzić bez zostawania rolnikiem vide "kupowania Atari. Można stwierdzić że coś jest nie tak z ceną. Gdy Jens na którym to nie raz wieszano psy, wypuszcza lepszą opcje, to znaczy że coś jest nie tak.

Już nie chodzi o komponenty, bo może ktoś woli płacić więcej i dostawać mniej. Ale instrukcja jest nie kompletna, i tego nie obalisz żadną pietruszką czy zrób taniejok, racjaok, racja
[#33] Re: Wicher508i

@tWINpIX, post #32

W Lidlu jest zapewne Pasternak nie pietruszka.
Dlatego ludzie nie widzą różnicy.
[#34] Re: Wicher508i

@spidi, post #1

W ramach rozluźnienia atmosfery wszystkim Wesołych Świąt i tylko takich prezentów szeroki uśmiech

[#35] Re: Wicher508i

@spidi, post #34

Dziękujemy i życzymy wzajemnie.Dodatkowo pomysłu na Wichra wkładanego z boku coś jak Aca 500+w Nowym Roku niech się przyśni i zrealizuje jako gotowiec dla fanów retro sprzętu.
[#36] Re: Wicher508i

@tWINpIX, post #32

"Pietruszka" - karta do A500 z podobnymi parametrami.
[#37] Re: Wicher508i

@tbone, post #36

Kolega z zawodu ogrodnik czy to tylko hobby.?
[#38] Re: Wicher508i

@spidi, post #34

Dzięki i wszystkim użytkownikom portalu również życzenia świąteczne. A co do kart to 020 albo 030 byłoby elegancko OK
[#39] Re: Wicher508i

@spidi, post #34

A co to rozluźniać :) Robisz świetną robotę której efekty widać i można z przyjemnością konsumować.

Wiecznych malkontentów można spokojnie ignorować.

Wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia !!!OK

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 17:30:28 przez Sventevith
[#40] Re: Wicher508i

@spidi, post #34

Wesołych, wesołych OK ok, racja
[#41] Re: Wicher508i

@marcinm, post #37

Twinpix twierdzi, że karta jest droga i ma prawo tak twierdzić (tak jak np. o pietruszce w sklepie). Skoro twierdzi, że jest droga to niech pokaże tańszą.
[#42] Re: Wicher508i

@tbone, post #41

Szkoda ze do dzis nie wyszedl Tf536.Napewno bylby lepszy...Czekam tez na Tf1260 i Tf360.Im wiecej takich nowych rzeczy do Amig tym moze normalniejsze ceny beda dla kazdego.Bo ceny czasami sa wedlug mnie za wysokie ale wiadomo ze retro rzadzi sie swoimi prawami i czasami bez rozsadku...

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 23:50:18 przez Siege77
[#43] Re: Wicher508i

@Siege77, post #42

Ceny TF1260 czy TF360 będą ograniczone z dołu przez cenę procesora. A 060, zwłaszcza te chodzące szybciej i niegrzejące się, są bardzo drogie :-/
[#44] Re: Wicher508i

@Siege77, post #42

moze normalniejsze ceny beda dla kazdego.Bo ceny czasami sa wedlug mnie za wysokie


Zgadzam się, więc dla czego tak drogo sprzedajesz swoje sprzęty?
[#45] Re: Wicher508i

@BULI, post #44

Retro kosztuje a te nowe rzeczy wedlug mnie sa puste i bez duszy.Moje zdanie i Wesolych Swiat ☺
[#46] Re: Wicher508i

@Siege77, post #45

i Wesolych Swiat


i tu też się z tobą zgadzam, więcej Wesołych, mniej marudnych- Wesołych Świąt OK
[#47] Re: Wicher508i

@BULI, post #44

Miałem coś do dodania, ale... Zdrowych i wesołych, hej!

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2019 12:23:46 przez tbone
[#48] Re: Wicher508i

@spidi, post #34

Wesołych Świąt !!!
[#49] Re: Wicher508i

@spidi, post #34

Odpowiedni procek i do tego dobry sprzęt i rekordy same padaj

[#50] Re: Wicher508i

@spidi, post #49

Czy planujesz jakieś karty na boczne złącze w A500 ?
Fajnie nie rozbierać Amigi i dobre chłodzenue łatwiej zrobić.
[#51] Re: Wicher508i

@Sventevith, post #50

A co problem rozkręcić Amige ?
Powstała chyba jedna wersja na boczne złącze .
No nie dogodzisz
[#52] Re: Wicher508i

@Dorian3d, post #51

Ten Pan chyba nie lubi rozbierać przyjaciółek.
[#53] Re: Wicher508i

@sanjyuubi, post #52

Rozbieranie przyjaciółek szczególnie tych zajętych jest ryzykowne Nie da Ci żona nie da Ci matka co może dać Ci twoja sąsiadka

Kwestia podejścia do rozbudowy. Obecnie nie gonimy już świata i posiadanie
więcej niż jednej Amigi to nie problem. Fajnie jest rozbudowywać bez bebeszenia.
Ktoś chce bardziej rozbudować może kupić dużą Amigę jtóra do tego jest przystosowana. Małe fajnie rozszerzać korzystając ze slotów do tego przeznaczonych.

Kiedyś gdy kogoś nie było stać na 4000 kupował 1200 a później przekładał do obudowy dokładał sloty zorro etc Ja lubie jak Amuga jest rooudowana z jak najmnuejszą ingeręcją w obudowe etc. Kwestia gustu.
Rozumiem tych co mogą mieć jedną Amigę i wyciskają z niej co się da.

Swoją drogą A500 z roszrzeczeniem z boku w obudowie kozacko wygląda.


Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 18:16:46 przez Sventevith
[#54] Re: Wicher508i

@Sventevith, post #53

Budowa rozszerzenia wewnętrznego jest tańsza i łatwiejsza, przy zewnętrznym dochodzi złącze i obudowa, która powinna być, chociaż, jak pokazuje przykład ACA500, to niekoniecznie.

Zawsze można zaprojektować przystawkę zewnętrzną na karty wewnętrzne.

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 18:20:02 przez sanjyuubi
[#55] Re: Wicher508i

@sanjyuubi, post #54

W dobie druku 3d może być sama karta jak aca.
Oczywiście w przypadku A600 czy cdtv pozostaje bebeszenie.
Mam dwie A600 jedna w bardzo dobrym stanie z HD tą planuje rozbudować o chip a dalej pcmcia Hd zostaje orginalny druga taka obśrumplana tej może wrzuce coś do środka.
[#56] Re: Wicher508i

@Sventevith, post #53

Edu Arana zrobił gniazdo mc68000 na pcb wpinanym z boku A500. Podepniesz sobie wtedy każdą kartę zaprojektowaną do montażu w gnieździe procesora.

Edit: Łazarz

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 21:58:33 przez tbone
[#57] Re: Wicher508i

@tbone, post #56

Trzeba wyjąć wewnętrzny procek aby to zadziałalo. Czy w przypadku Aca 500 też tak jest ?
[#58] Re: Wicher508i

@Sventevith, post #57

Nie, totalny plug&play
[#59] Re: Wicher508i

@spidi, post #49

Confiration z wichercfg zrobiło mi dziś dzień :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem