[#1] Filmik o samplerach na youtubie
link
Chyba merytorycznie dobry?!
Kraszan - proszę zmiażdż go jeśli są błędy.
Mi podoba się pokazanie aliasingu.
[#2] Re: Filmik o samplerach na youtubie

@Mikrobi, post #1

Ale przecież to były samplery Cheap jakieś lepsze samplery będą w kolejnych odcinkach yippee
[#3] Re: Filmik o samplerach na youtubie

@Mikrobi, post #1

Podoba mi się ten długi i pusty w środku Master Sound. Najpierw pomyślałem, że wydłużyli go tylko dla ściemy, żeby robił wrażenie droższego produktu. Ale może firma zostawiła sobie furtkę dla bardziej zaawansowanej wersji, a dopiero potem wpadli jak zrobić wersję stereo i całość skrócić.

Miałem jeden, może 2 samplery ale nie pamiętam jakiej firmy. Tam chyba był dołączany program którym można było zgrać stream muzyki prost ona dyskietkę i odtwarzać od razu po włożeniu do stacji. Ale też nie pamiętam jego nazwy. Może ktoś kojarzy?

Do samplowania używałem raczej AudioMastera. W sumie dość ciekawe oprogramowanie na tym filmie jest pokazane. Nie wiedziałem, że tam jakieś proste sekwencery bywały.
[#4] Re: Filmik o samplerach na youtubie

@nogorg, post #3

Nie wiedziałem, że tam jakieś proste sekwencery bywały


Ten odcinek był o tanich Samplerach. Czym lepszy "sprzęt" tym oprogramowanie bywało i bardziej rozbudowane. Soft od GVP posiadał Tracker-a. Na przykład:

Video



Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 16:05:26 przez tWINpIX
[wyróżniony] [#5] Re: Filmik o samplerach na youtubie

@Mikrobi, post #1

Nie oglądałem jeszcze całości, ale cTrix to świetny muzyk i o zawartość merytoryczną byłbym spokojny :)

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 16:20:31 przez Jazzcat
[wyróżniony] [#6] Re: Filmik o samplerach na youtubie

@Mikrobi, post #1

Kraszan - proszę zmiażdż go jeśli są błędy.
W temacie tworzenia muzyki, to z pewnością cTrix mógłby zmiażdżyć mnie, a nie ja jego. Jeżeli chodzi o cyfrowe przetwarzanie sygnałów, widać, że zna temat i wie o co chodzi. Nie ma się do czego przyczepić. Oczywiście mógłby pogłębić temat, sypnąć paroma wzorami z całkami , ale przecież nie o to w tym filmie chodzi. Moim zdaniem bardzo dobry materiał. Z zainteresowaniem czekam na następne części.
[#7] Re: Filmik o samplerach na youtubie

@Krashan, post #6

Dokładnie tak jak ja.
Może zdradzi jak przerobić/skompresować sample żeby ładnie brzmiały na demoparty,
a nie robiły dudniący pogłos.
[#8] Re: Filmik o samplerach na youtubie

@Mikrobi, post #7

Może zdradzi jak przerobić/skompresować sample żeby ładnie brzmiały na demoparty,
a nie robiły dudniący pogłos.
Na większości demoparties jest tak beznadziejne nagłośnienie, że nic nie zrobisz. Ma być głośno i ma być basowy wykop, tak rozumuje większość ludzi ustawiających sprzęt. Do tego dodajmy najczęściej nieciekawą akustykę sal i mamy efekt. Po prostu na compos trzeba pisać szybką muzykę taneczną z mocno zaznaczoną linią rytmicznego basu, najlepiej z wysoką zawartością harmonicznych. Aha i dynamika nie więcej niż 20 dB.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 08:02:01 przez Krashan
[#9] Re: Filmik o samplerach na youtubie

@Krashan, post #8

Gdyby tylko istniała magiczna formuła na wygrywanie compo...

Zgoda co do akustyki sali. Tylko że w takich warunkach IMO lepiej sprawdzają się kawałki o prostszej, przejrzystej aranżacji i raczej nie te zmasakrowane limiterem, a dynamiczne, gdzie części ciche kontrastują z głośniejszymi.

Jest mnóstwo modułów, które są całkowitym zaprzeczeniem estetyki, którą opisujesz, a jednak wygrały. Pierwszy z brzegu - zwycięzca The Party'93, kiedy to jeszcze nikomu nie przeszkadzało, że mod użyty w demie wystawionym na party bierze też udział w music compo.

Ja bym powiedział, że często wygrywa utwór, który w jakiś sposób się wyróżnia na tle pozostałych. Czy to stylem, czy melodią, czy doborem brzmień.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 09:22:35 przez Jazzcat
[#10] Re: Filmik o samplerach na youtubie

@Jazzcat, post #9

Trochę rzecz jasna ironizowałem. Poza tym nie należy mnie w tej kwestii słuchać, ponieważ żadnego kompo nigdy nie wygrałem i raczej się na to nie zanosi.
[#11] Re: Filmik o samplerach na youtubie

@Krashan, post #10

Ogólnie to myślałem że jest jakaś wypracowana praktyka co do limitowania sampli basowych i perkusji.
Na ostatnim riverwashu demo grupy tristesse brzmiało bardzo miło a produkcje potem zlewały się w dudnienie, mimo że sala była ta sama.
[#12] Re: Filmik o samplerach na youtubie

@Mikrobi, post #11

Poczytaj tu.
[#13] Re: Filmik o samplerach na youtubie

@Mikrobi, post #11

produkcje potem zlewały się w dudnienie


Ale to nie powinno być tak że, jest tam jakiś DiscJockey. I ma mikser i ewentualnie koryguje brzmienie? tzn. dostosowuje tony do warunków panujących na sali:) Lub rack,a z kilkoma efektami. No chyba że jest "bida" to chociaż laptop i z dwie wtyczki:)

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 12:44:13 przez tWINpIX
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem