[#1] Klawiatura z A500 i Arduino Leonardo.
Koledzy.
Nie wiem czy w dobrym dziale ale pomóżcie bo mnie trafi...
Mam stare graty z Amigi i mi się zachciało podłączyć Klawiaturę z Amigi500 do PC.
Znalazłem taki oto temacik:
https://forum.arduino.cc/index.php?topic=139358.0

I wszystko ładnie pięknie ale za cholerę nie mogę tego zweryfikować (o wgraniu do płytki nie mówiąc).
Sciągnąłem ostatni dostępny pliczek (strona 7, post ze stycznia 2020) i Leonardo IDE przy próbie weryfikacji wywala " 'KEY_F11' was not declared in this scope"
Nawet jak usunę to z linii kodu wywala następny "Key".
Może ktoś z Was z tym walczył?
Jestem już tydzień na kwarantannie w domu i w zasadzie wszystko z żoną żeśmy już wystprzątali.szeroki uśmiechszeroki uśmiech
Chciałem się dzisiaj pobawić ale technologia mi troszkę dokucza.
Pomóżcie
[#2] Re: Klawiatura z A500 i Arduino Leonardo.

@bastan, post #1

W IDE masz zaznaczone że budujesz kod pod Leonardo? Dodatkowo upewnij się że w swoim kodzie masz linię:

#include <Keyboard.h>


Bo tam wg internetu są zdefiniowane te wszystkie KEY_*. Nie używam Arduino IDE więc nie wiem jak to tam sprawdzić, ale może możesz ctrl+klikiem na tym inkludzie wejść w ten plik i zobaczyć czy faktycznie te define tam są.
[#3] Re: Klawiatura z A500 i Arduino Leonardo.

@teh_KaiN, post #2

programuje na arduino, wrzuć kod a powiem więcej
[#4] Re: Klawiatura z A500 i Arduino Leonardo.

@wnuczus, post #3

Zaraz się odezwę.
Jest pewien postęp.
Za pół godziny będę wiedział więcej :)



Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 19:23:30 przez bastan
[#5] Re: Klawiatura z A500 i Arduino Leonardo.

@bastan, post #4

No więc Koledzy.
Faktycznie jestem "Tępą łychą" i nie wybrałem z menu IDE, że
programuję Leonardo. Moja wina... Kretynszeroki uśmiechszeroki uśmiechszeroki uśmiech
Teraz natomiast sketch się zweryfikował.
podczas próby wgrania wyskakuje komunikat, że znaleziono nowe urządzenie (Arduino Leonardo) i za chwilę, że jest niepowodzenie w instalacji sterownika. potem w IDE jest błąd załadowania skryptu.
Sterowniki podgrane.
W systemie płytka zgłasza się jako Arduino Leonardo. Jak podaję ręcznie ścieżkę do najnowszych sterowników to Windows krzyczy, że najnowsze już ma.
Hmmmm
Spróbuję na innym kompie...
[#6] Re: Klawiatura z A500 i Arduino Leonardo.

@bastan, post #5

to jest oryginał czy jakiś chińczyk?
[#7] Re: Klawiatura z A500 i Arduino Leonardo.

@wnuczus, post #6

Chinczyk.
Ale dzięki Panowie za pomoc.
Poszło.
Na laptopie córki, na którym jest Winda10.
Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam wszystkich.OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem