[#1] Problem z kartą Furia a stacją dysków
Witam wszystkich serdecznie.

Problem pojawił się jakiś czas temu otóż po założeniu karty furia EC020 nie wgrywają sie dyskietki z grami które normalnie działały wcześnie dyskietka się ładuje do pewnego momentu a po czasie
> stacja albo się zawiesza mieli tak jak by w miejscu z dość dużym hałasem lub po prostu staję wgrywa się zazwyczaj demko poprzedzające grę kiedy wypnę Furie nie ma problemu wszystkie dyskietki się wczytują nie mam pojęcia gdzie leży problem Workbench działa bez zarzutu gry whdload tez wszystkie się wczytują nie ma problemu z zewnetrzną kartą tylko ze stacja dysków.
[#2] Re: Problem z kartą Furia a stacją dysków

@Tomo, post #1

Przy otwartym komputerze też tak się dzieje ?
Czyli tak (zdjęcie przykładowe)


Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 21:35:06 przez Norbert
[#3] Re: Problem z kartą Furia a stacją dysków

@Norbert, post #2

Nie sprawdzałem sprawdzę zaraz
[#4] Re: Problem z kartą Furia a stacją dysków

@Tomo, post #3

Tak samo
[#5] Re: Problem z kartą Furia a stacją dysków

@Tomo, post #1

1: Sprawdź z inną stacją dyskietek.
2: Sprawdź z innym zasilaczem.
[#6] Re: Problem z kartą Furia a stacją dysków

@viger, post #5

Nie mam innego zasilacza wszystko działa jeśli chodzi o stacje myśle ze problem tkwi w furii bo bez niej stacja hula bez problemu albo rzeczywiście zasilacz wymienić pewnie wszystkie kondensatory
[#7] Re: Problem z kartą Furia a stacją dysków

@Tomo, post #1

To może być wina tych crackerskich "demek" przed grą. Gdzieś czytałem, że one dosyć często powodowały niekompatybilności przy innych niż ówczesne, typowe Amigi (czyli CPU inny niż 68000, fast ram, itp.). "Demko" działało, ale wczytywaną po nim grę wysyłało w kosmos.
Spróbuj taką grę odpalić z wersji niescrackowanej (jeśli takie masz).
WHDLoad zawiera (zdaje się) oryginalne wersje, poza tym w odpowiedni sposób patchuje grę pod nowszy od 68000 procesor.
Oczywiście może być jak koledzy piszą - brakuje prądu, być może pomógłby dodatkowy kondensator eliminujący ewentualne tętnienia zasilania... Jeśli masz taką możliwość, to spróbuj zasilić FDD bezpośrednio z zasilacza. Ale MUSI to być TEN SAM zasilacz z którego zasilasz Ami, bo stosowanie osobnego zasilacza dla FDD (chociaż u wielu ludzi działa) przy pewnej dozie pecha może usmażyć Amigę!
Co do wymiany kondensatorów... nieśmiertelna rada :) A600 zawiera zawodne kondensatory (podobnie jak A1200 i A4000), więc jeśli tego nie zrobiłeś, to warto o tym pomyśleć. A czy pomoże, to się zobaczy :)


Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 01:20:25 przez wali7
[#8] Re: Problem z kartą Furia a stacją dysków

@Tomo, post #1

Wyłącz FPU
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem