[#1] Apollo 1230 Turbo MK1 - Nie widzi RAMu
Kolega dał mi taką kartę do sprawdzenia.
Naprawiłem kilka przelotek, które uszkodziła bateria.
Karta odpala, ale nie widzi ramu. Z założoną zworką, lub bez.
Wylutowałem ROM i zrzuciłem,
Zawartość kończy się na lini 1A10
Ktoś ma ten Rom dla porównania?
Rom zgrywa się poprawnie z weryfikacją



Bez romu karta również odpala i nie widzi Ramu
[#2] Re: Apollo 1230 Turbo MK1 - Nie widzi RAMu

@snifferman, post #1

To że danych w romie jest mniej, to wcale nie znaczy że jest źle...
A co do ramu, może po prostu socket SIMM jest już zużyty i nie dociska tam gdzie trzeba...
[#3] Re: Apollo 1230 Turbo MK1 - Nie widzi RAMu

@MariuszK, post #2

W karcie są dwa sloty na ram. Na obu nie wykrywa ramu. Wyczyszcze i posprawdzam. Dostałem plik rom od kolegi z forum i jest troche inny, ale podobny. Możliwe, że trochę inna wersja.

Sugestie padają również na ścieżki od romu. Kilka strawionych przelotek przy baterii znalazłem i naprawiłem, więc może coś przeoczyłem

Chyba czeka mnie mozolna praca


Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 12:34:55 przez snifferman
[#4] Re: Apollo 1230 Turbo MK1 - Nie widzi RAMu

@snifferman, post #3

Może być walnięty układ MACH.
Są do kupienia na Amibay za 40EUR bodajże.
[#5] Re: Apollo 1230 Turbo MK1 - Nie widzi RAMu

@stachu100, post #4

No ale jakby padł mach, to nie było by ani CPU ani nic... Tak mi się wydaje.
A z tego co pisze to tylko fastu nie ma... Ja bym zaczął właśnie od sprawdzenia ścieżek w okolicy baterii i wszystkich przelotek. Żmudna i nudna robota... :/

A później ścieżki że slotów Simm
[#6] Re: Apollo 1230 Turbo MK1 - Nie widzi RAMu

@MariuszK, post #5

Procka widzi.
Sprawdziłem połączenia do romu i wszystko jest. Z wyjętym układem na oscyloskopie widać aktywność na liniach więc połączenia są.
Zawartość romu jest inna niż ta, którą dostałem od kolegi z forum.
Wypalę to co dostałem i sprawdzę, ale podejrzewam, że może to być poprostu inna wersja.
Macha nie mam na podmianę i trochę bez sensu kupować, jak nie wiadomo, czy pomoże.
[#7] Re: Apollo 1230 Turbo MK1 - Nie widzi RAMu

@snifferman, post #6

Macha nie mam na podmianę i trochę bez sensu kupować, jak nie wiadomo, czy pomoże.

Niestety, ale to jest jedyna opcja.
MACH-y padają. Wiem, bo sporo na CSPPC/BPPC zamieniłem. I karty wstały.
[#8] Re: Apollo 1230 Turbo MK1 - Nie widzi RAMu

@stachu100, post #7

Ale z uwalonym machem jest taki sam objaw, że karta wstaje i nie widzi ramu.?
[#9] Re: Apollo 1230 Turbo MK1 - Nie widzi RAMu

@snifferman, post #8

MACH może być uwalony na milion sposobów. Wystarczy, że jeden bit się skasuje i MACH działa "prawie" dobrze.
[#10] Re: Apollo 1230 Turbo MK1 - Nie widzi RAMu

@stachu100, post #9

Dokładnie tak może być. Miałem kiedyś taką kartę i działała co jakiś czas. Jak docisnąłem gniazdo- działa. Innym razem- albo nie wstaje albo nie wyrywa pamięci.
Możesz jeszcze posprawdzać przejścia przy złączu- o tym powiedział mi nowy właściciel co ode mnie kupił tę 1200 z tą kartą.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem