kategoria: Kontrolery
[#1] Problem z podłączeniem Competition Pro do PC
Jak w temacie. Zakupiłem w allegro przelotkę z db9 do usb LINK
Docelowo mam zamiar polutować sobie kabel null modem, ale nie przyszły jeszcze końcówki, więc postanowiłem pobawić się na emulatorze C64. Problem w tym, że komp nie widzi joysticka, próba wyszukania nowego urządzenia też nic nie dała. Zainstalowałem sterowniki dostarczone przez sprzedawcę.
Obywatele, pomożecie?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 19:40:11 przez lincoln06
[#2] Re: Problem z podłączeniem Competition Pro do PC

@lincoln06, post #1

Potrzebujesz czegoś takiego :

https://allegro.pl/oferta/retrofun-adapter-podlacz-retro-joystick-do-pc-6036021876

na przelotce rs232/USB to nie zadziała.
[#3] Re: Problem z podłączeniem Competition Pro do PC

@Kwiatki, post #2

Jest może gdzieś schemat czegoś takiego do samodzielnego polutowania?
[#4] Re: Problem z podłączeniem Competition Pro do PC

@lincoln06, post #3

[#5] Re: Problem z podłączeniem Competition Pro do PC

@lincoln06, post #3

Tutaj masz np. schemat, etc. :
wg. strony retronicdesign
to jest o tyle ciekawe, że mimo, że właściciel strony chyba handluje(i zarabia) tymi urządzeniami, to zdecydował się na opublikowanie "za darmo" schematu tego urządzenia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem