[#1] A3660 i problemy z działaniem
Polutowałem sobie kartę A3660 tylko z prockiem 040 (060 nie posiadam). Karta niby działa ale nie do końca.
1) Amiga z tą kartą nie wstaje jeśli mam do FastATA podłączony dysk. Przy uruchamianiu zaświeca się dioda aktywności dysku i koniec, nic więcej się nie dzieje. Nie ma tego problemu jeśli dysk mam podłączony do IDE na płycie głównej. Sama FastATA, bez podłączonych dysków, nie wpływa na uruchamianie się Amigi. W EarlyStartup wszystkie karty ZIII są wykrywane i pracują OK.
2) Amiga uruchamia się ale tylko "na zimno" i działa do pierwszego restartu. Jak uruchomię Amigę z dyskiem podpiętym do IDE na płycie głównej to mogę sobie na niej robić wszystko, przechodzi wszystkie testy (sysinfo, sysspeed, memtest), działa XSurf i RapidRoad, test pamięci na FastLANE też przechodzi bez błędu (obsługi dysku SCSI nie sprawdzałem). Tak uruchomiona Amiga działa tak długo dopóki jej nie zrestartuję. Po resecie zapętla się w ciągłych restartach. Żeby znowu zaczęła działać muszę ją wyłączyć i poczekać aż ostygnie.

Pomóżcie, co może być nie tak z tą kartą (a może to wina Amigi lub procka 040?)? Jakieś sugestie, pomysły co może być przyczyną?

Do tej pory wyeliminowałem:
- problem z zasilaniem - testowane na 3 zasilaczach w tym 2 ATX, napięcia, mierzone co prawda na molexie, są OK;
- problem układu watchdoga/resetu (U490) na A3660 - zastąpiłem go układem RC (R400, C400) i dalej to samo;
- problem kondensatorów - wszystkie są wymienione, nie było wylanych.
[#2] Re: A3660 i problemy z działaniem

@dolek, post #1

1. Program do konfiguracji FastAta wykrywa interface ?
2. Przy podłączonym dysku do FA, można z dyskietki wystartować i sprawdzić podłączone urządzenia ?
[#3] Re: A3660 i problemy z działaniem

@Norbert, post #2

1. Nie próbowałem odpalać FastATAPrefs ale FastATA.driver mam w SS na dysku i nie wyrzuca błędu przy uruchamianiu z dysku podłączonego do IDE na płycie. Wydaje mi się że powinien wyrzucić komunikat, że nie wykrył karty. Dzisiaj tego nie sprawdzę, postaram się jutro.
2. Przy podłączonym dysku do FA nie da się nawet wejść do EarlyStartup. Wiesza się na etapie wykrywania/identyfikacji podłączonych urządzeń.
[#4] Re: A3660 i problemy z działaniem

@dolek, post #3

Jaki jest generator kwarcowy? znaczy ile ma MHz?
Przy procku 040 na tej karcie stabilnie działa max 32MHz czyli generator musiałby być 64MHz.
[#5] Re: A3660 i problemy z działaniem

@Amigo-A1200-040, post #4

Przerobiłem temat wieki temu i faktycznie max 32MHz, ja miałem oscylator 60MHz i z CV64 3D były problemy z właściwym wyświetlaniem obrazu. Na Agatce wszystko "hulało" jak ta lala. Po założeniu 66MHz A4k nie chciała wstać.
[#6] Re: A3660 i problemy z działaniem

@Amigo-A1200-040, post #4

Na razie chodzi na 25MHz (generator 50MHz). Jak ruszy stabilnie to będę kombinował z wyższymi zegarami.
[#7] Re: A3660 i problemy z działaniem

@dolek, post #6

Ja złożyłem kilkanaście takich kart i nigdy nie było takich problemów, jak masz Ty.
[#8] Re: A3660 i problemy z działaniem

@Amigo-A1200-040, post #7

A skaładałeś jakieś z prockiem 040, czy same 060? Nie wykluczam też, że z moją A4000 jest coś nie tak, nie mam drugiej żeby to sprawdzić. Najlepiej byłoby wsadzić kartę do innej A4000 to bym miał pewność, czy problem dotyczy mojej karty, czy Amigi.
[#9] Re: A3660 i problemy z działaniem

@Amigo-A1200-040, post #7

skoro max to 32mhz, to w ogole warto pchać tam 040@33mhz czy lepiej kręcic aktualne 040@25?
[#10] Re: A3660 i problemy z działaniem

@michal_zukowski, post #9

Biorąc pod uwagę istnienie Apollo 1240/40 z prockami 040/25 to bym rzekł "kręć co masz" ;D

Najwyżej trzeba będzie kawałek radiatora dodać.
[#11] Re: A3660 i problemy z działaniem

@dolek, post #1

Zrobiłem dodatkowe testy:
1) Jak całkiem wyciągnę FastATA to wszystko działa OK.
2) Jak uruchomię zimną Amigę z zimną FA to działa dopóki nie wykonam resetu po paru/parunastu minutach pracy, wtedy wpada w pętlę ciągłych restartów.
3) Jak uruchomię rozgrzaną Amigę z zimną FA to też działa dopóki nie wykonam resetu po paru/parunastu minutach pracy, wtedy też wpada w pętlę ciągłych restartów.
Powyższe sugerowałoby problem z FA (jak się rozgrzeje to przestaje współpracować z A3660) ale takich objawów nie ma jak włożę oryginalną A3640 (mam rev. 3.1).
[#12] Re: A3660 i problemy z działaniem

@dolek, post #11

Udało mi się pogodzić A3660 z FA. Na A3660 zmieniłem R101 z 10ns na 5ns i zaczęło działć. Niestety są też minusy tego rozwiązania. A3660 z R101 ustawionym na 5ns rusza mi z generatorm 64MHz ale bez FA w systemie. Jak włożę FA to chodzi mi tylko na 50MHz (testowane z 50MHz, 60MHz, 64MHz i 66MHz - innych kwarców nie mam). Cóż, nie można mieć wszystkiego.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem