[#1] Jak zaprogramować ATF1502AS-10JU44
Witam 
Chciałem sobie zrobić rozszezenie pamięć do Amigi z tego projektu 
https://github.com/SukkoPera/OpenAmiga500FastRamExpansion/tree/master/firmware 
Mam programator USB Blaster taki jak jest podany na github 
Urjtag na Windows daje błędy 
Na linux nie rozpoznaje do końca układu widzi że to Atmel ale nie mogę wgrać firmware 
Niestety nie mogę sobie poradzić z zaprogramowaniem Atmela ani na Windows ani na linux 
Może ktoś by mi mógł pomóc poprowadzić za rękę jak poradzić sobie z zaprogramowaniem tego układu 
Bardzo proszę o pomoc
[#2] Re: Jak zaprogramować ATF1502AS-10JU44

@Kulamario, post #1

Czy podałeś zasilanie na Atmela podczas programowania. Kabel JTAG nie zasila tego chipu. Ja nie mogłem sobie z USB Blasterem poradzić i kupiłem to:link , ale chyba niepotrzebnie, bo z początku też nie działało aż zaczaiłem że muszę ten układ oddzielnie zasilić. Po udanym programowaniu programatorem ATDH1150USB-K nie wracałem do testów USB Blastera.
[#3] Re: Jak zaprogramować ATF1502AS-10JU44

@Kulamario, post #1

Nie programowałem tego układu, ale może zamiast ascetycznego Urjtag weź sobie ATMISP od Atmela. Z tego co piszą w internetach to obsługuje Byte-Blaster/ByteBlasterMV więc może i Twojego Blastera ogarnie.
[#4] Re: Jak zaprogramować ATF1502AS-10JU44

@Kilos, post #3

Atmisp nie współpracuje/nie ropoznaje z USB Blaster link, prznajmniej u mnie nie widział go. Współpracuje z tym ATDH1150USB-K. Ten jest dużo droższy od USB Blastera, do jednorazowego programowania średnio się opłaca.
[#5] Re: Jak zaprogramować ATF1502AS-10JU44

@SimonGK, post #4

No cóż, dlatego warto mieć LPTa nawet w dzisiejszych czasach. Jakiś STK200-podobny stwór za 5 zł by to obleciał.
[#6] Re: Jak zaprogramować ATF1502AS-10JU44

@SimonGK, post #2

Układ zasilam zasilaczem
Właśnie rozmawiałem z Sukko niestety usb blaster nie ruszy ATMISP
To co mi poradził to spróbować na Windows XP urjtag
Mogę w nocy jak wrócę z roboty postawić XP i spróbować ale chyba są nikłe szanse skoro linux nie daje rady
Najlepszym rozwiązaniem był by właśnie programator Atmela i ATMISP
[#7] Re: Jak zaprogramować ATF1502AS-10JU44

@Kulamario, post #6

Spróbuj downgrade sterowników, szczególnie jak masz windoze 10.
[#8] Re: Jak zaprogramować ATF1502AS-10JU44

@Stoopi, post #7

Już poszło pod XP
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem