kategoria: Karty procesorowe
[#1] Apollo 1240/40 jaki simm 32MB
Mam w tej chwili kartę Apollo 1240/40 z pamięcią SIMM 16MB.
Pytanie, jaka pamięć wsadzić aby mieć 32MB?
Pamiętam że były jakieś myki, że SIMM ma byc jednostronny czy coś bo inaczej widzi z 32 tylko 16MB.
[#2] Re: Apollo 1240/40 jaki simm 32MB

@Maffi, post #1

Nic z tych rzeczy. Simm 32MB działa w autokonfiguracji. Wsadż taki żeby pasował do obudowy i nie robił zwarć. Potem sprawdzaj.
64MB tak nie działa i tu będą problemy. Jest do tego dodatkowa płytka żeby zadziałało z jednym simmem 64MB
1
[#3] Re: Apollo 1240/40 jaki simm 32MB

@Mikrobi, post #2

ja probowalem dorwac SIMM 64MB i te z ebaya nie dzialaly, dopiero jak dalem ogloszenie na gieldzie ppa to dobra dusza sie odezwala i sprzedala mi SPRAWDZONY SIMM... moge dzis albo jutro zrobic jego zdjecie, moze bedzie cos charakterystycznego. na pewno jest dwustronny i chyba pozlacane zlacze
[#4] Re: Apollo 1240/40 jaki simm 32MB

@juen, post #3

W Apollo 1240/1260 bez przeróbek chodzi Ci SIMM 64MB ?!
z tego co wiem to Apollo obsługuje moduły max 32MB, chodzi większość dwustronnych, po 8 kostek na stronie, jednostronne i te z dwiema kostkami częściej nie działają, a 64MB dało się uzyskać przez instalację 2x32MB, ale wtedy nie mieściła się w desktopie, trzeba było kombinować z wlutowaniem modułu z kostkami slim.
Jakiś czas temu pojawił się mod pozwalający obsługiwać jeden moduł SIMM 64MB, ale wymaga to dodatkowej elektroniki i są opinie że jest mniej stabilne.
[#5] Re: Apollo 1240/40 jaki simm 32MB

@UJP, post #4

Oczywiście, że z przerobka. Myślałem, że to będzie jasne w tym kontekście sorry :p

Co do opinii o stabilności to u mnie twardo jak skała dzięki majstrowi Quadowi :)
[#6] Re: Apollo 1240/40 jaki simm 32MB

@Maffi, post #1

Apollo jest cholernie wybredne jeśli chodzi o pamięci 32MB. Najlepiej siąść z garścią kostek i sprawdzić które ze sobą pójdą.

Jak sprzedawałem Amigę 20 lat temu najwięcej chętnych było właśnie na pamięć (2x32MB).
[#7] Re: Apollo 1240/40 jaki simm 32MB

@hrw, post #6

Nie jest takie wybredne, moje Apollo działało z każdymi kostkami jakie włożyłem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem