[#1] ReAmiga 1200 składanie
Składam właśnie drugą ReAmigę 1200, tym razem dla znajomego, pierwszą z rok temu zlutowałem bez większych problemów.

Ale w tym wypadku mam amnezję ;)

Lecę po kolei jak opisuje Chucky https://wordpress.hertell.nu/?p=735 doszedłem do momentu gdy podłączyłem kartę z CPU i pamięcią. Po podłączeniu dioda power zaczyna migać szybko a następnie zaczyna świecić ciągle razem z diodą fdd. Z tego co pamiętam to po szybkim miganiu dioda power powinno zgasnąć? Pamięta może ktoś jak lutował, bo nie wiem czy lecieć dalej czy szukać coś jest nie tak.
[#2] Re: ReAmiga 1200 składanie

@lopezpb, post #1

Witam.
Zamontuj DiagROM i podłącz się kablem szeregowym do PC.
Pozdrawiam
[#3] Re: ReAmiga 1200 składanie

@lopezpb, post #1

Cześć. Tak trochę poza tematem jaki jest przybliżony koszt takiej plyty głównej?
[#4] Re: ReAmiga 1200 składanie

@Kali80, post #3

Wlutowalem paule i serial, ale nie mogę uzyskać nic na terminalu przez serial na usb. Musze gdzieś starego kompa dorwać, kabel mam zrobiny tak:

db23 - db9
7- 5
2 - 3
3 - 2

Samo PCB to ok 100zl, a reszta to już zależy za ile dostaniesz uszkodzona płytę A1200 lub części. Ogólnie może wyjść drożej niż zakup uzywamej sprawnej plyty.
[#5] Re: ReAmiga 1200 składanie

@lopezpb, post #4

Włożyłem diagrom do sprawnej A1200 i kabelek oraz serial/usb działają poprawnie, tak wygląda na sprawnej płycie:


Niestety na reAmidze wygląda to bardzo źle:


wygląda, że na pin 2 nic się nie pojawia, a na pin 3 taki śmietnik jak wyżej, ma ktoś pomysł od czego zacząć sprawdzanie? Paula? CIA?


Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 21:49:20 przez lopezpb
[#6] Re: ReAmiga 1200 składanie

@lopezpb, post #5

Witam.
Składasz z nowych części czy z dawcy? Jak z dawcy to która rewizja?
Układ Gal ma być z wersji 1d4 inaczej trzeba go przeprogramować.
Pamięci z wersji 2 nie nadają się.
Gniazdo serial w Amidze to DB 25 a nie DB23.
Pozdrawiam.
[#7] Re: ReAmiga 1200 składanie

@ted, post #6

Z nie działającego dawcy 1D4, płyta była w bardzo kiepskim stanie. GAL zaprogramowany, DB25 (czeski wielbłąd) ;) pamięci oraz CPU jeszcze nie lutowałem, podłączyłem kartę ACA1221EC.

Teraz patrząc na schemat, widzę, że U28 nie mam wlutowanego, chyba tutaj jest pies pogrzebany, jeśli chodzi o Serial.

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 22:09:53 przez lopezpb
[#8] Re: ReAmiga 1200 składanie

@lopezpb, post #7

Serial działa, cpu i ram przylutowane, obraz jest, cia testy ok.

To już chyba będzie z górki OK
1
[#9] Re: ReAmiga 1200 składanie

@lopezpb, post #8

Polutowałem całość, wygląda, że większość rzeczy działa poprawnie. Jedynie nie działa myszka podłączona do portu zewnętrznego. Próbowałem podłączyć przewód w obie strony, raz po wciśnięciu przycisku myszki pokazuje mi, że wciśnięty jest przycisk + ruch w prawo, po podłączeniu odwrotnie w ogóle nie działa.
Ma ktoś może gdzieś schemat/pinout jaka powinna być kolejność podłączenia CN1A <-> DB9? nie mm oryginalnego kabelka, a ten co mam jest od PCta. Port DB9 wlutowany w płytę działa poprawnie (joy i mysz) więc obstawiam, że to wina tego kabelka.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 14:37:16 przez lopezpb
[#10] Re: ReAmiga 1200 składanie

@lopezpb, post #9

Jest taka możliwość.
Jeśli w reAmidze jest tak jak w klasyku, to pinout masz w PCB Explorerze
Pinout DB9 znajdziesz
1
[#11] Re: ReAmiga 1200 składanie

@snifferman, post #10

Dzięki, jak by ktoś szukał to pinout wygląda tak:

CN1 - DB9
1 - 1
2 - 6
3 - 2
4 - 7
5 - 3
6 - 8
7 - 4
8 - 9
9 - 5
10 -NC

Wygląda na to, że kolejna ReAmiga żyje

ps. a odpowiadając na początkowe pytanie w wątku, to jest ok, dioda ma szybko migać, wówczas robi test pamięci, następnie przechodzi do "menu" diagromu i wówczas świeci ciągle, a diodą fdd nie należy się przejmować :)

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 17:16:04 przez lopezpb
[#12] Re: ReAmiga 1200 składanie

@lopezpb, post #11

Jeszcze jedno pytanie, w erratach widzę, że 72LS166 (U34) pin 8 ma być podłączony do masy, w wersji 1.2 którą mam tak nie jest. Nie zauważyłem jakiś dziwnych akcji z joystikem. Ktoś zauważył jakieś niepożądane akcje i robił tą poprawkę? czy zastawić jak jest?
[#13] Re: ReAmiga 1200 składanie

@lopezpb, post #12

Pcb rev1.2 jest trochę skopane. Dlatego wyszła rev1.4 i z małymi poprawkami rev 1.5
[#14] Re: ReAmiga 1200 składanie

@Amigo-A1200-040, post #13

Nie widzę aby było coś mocno skopane, pomylone są wartości 3 rezystorów, 74F32 brak zasilania + ten z 74S166, ale w sumie płyta działa stabilnie bez tych poprawek.

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 22:03:17 przez lopezpb
[#15] Re: ReAmiga 1200 składanie

@lopezpb, post #14

OK
[#16] Re: ReAmiga 1200 składanie

@lopezpb, post #14

Tylko dopiszę, że brak zasilania na 74F32 u mnie skutkował tym, że w diagromie przy teście "Testscreen 320x200" czasami komputer się zawieszał, po dodaniu zasilania problem znikną. Z tym, że to jest opisane przez Chucky'ego w tutorialu ze składania.
[#17] Re: ReAmiga 1200 składanie

@Dorian3d, post #15

Czy ktos tutaj za ucziwa cene mógłby mi poskladac ReAmige 1200 ? Glownym dawca bedzie plyta rev 1B ktora nie przeżyła zabawy lutownica ( przerwane ścieżki w okolicy gniazda koproca) Oferte cenowa poprosze na priv.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2022 21:31:44 przez fibi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem