kategoria: Karty graficzne
[#31] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@ryshard, post #30

Ale mam inne problemy z A600, podczas doczytywania z HDD albo FDD obraz się zciemnia, czasem flop Chinon z A600 nie startuje, głowica próbuje ruszyć i na tym koniec. Jak podepnę Chinon'a z A500 chodzi dobrze. Raczej to wina późno wymienionych kondensatorów, ale dobrze by było by ktoś nakierował w którym miejscu szukać usterki.
[#32] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@ryshard, post #31

Zasilacz jest felerny
[#33] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@ryshard, post #28

Niestety u mnie to nie działa.
Przy zwarciu masy z pinem 11 znika obraz.
[#34] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@Bartek2075, post #32

To nie zasilacz, mam dwa mocne. To samo pod ATX. Stacja FDD zaczęła świrować jeszcze kiedy używałem A600, tak gdzieś przed studiami, klepałem program w AMOS'ie do obliczania przekładni zębatych z PKM'u. (ok. 2000 r.)
[#35] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@kar78787878, post #33

....

"puściłem CLK przewodem ekranowanym do masy" oznacza, że ekran przewodu jest podłączony do masy, nie sygnał, jak zwierasz najważniejszy sygnał do masy, to nic dziwnego, że obraz znika.

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 01:40:53 przez san_u
[#36] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@san_u, post #35

Trochę niejasno się wyraziłem, przewód CLK leci w przewodzie ekranowanym do "masy", CLK nie jest połączone z "masą".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem