[#1] Konsola Mister
7
[#2] Re: Konsola Mister

@flops, post #1

O! I coś takiego bym kupiłszeroki uśmiech
3
[#3] Re: Konsola Mister

@flops, post #1

Sprzętowa implementacja Amigi i innych sprzętów.
Mamy możliwość podłączenia oryginalnego joya,
pada usb, klawiatury na usb.
Wszystkie wyjścia video, również hdmi.

Nie emulacja. Brak input
laga.
Czego chcieć więcej?

Czyżby marzenie miało stać się faktem? szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 16:10:19 przez mmarcin2741
[#4] Re: Konsola Mister

@mmarcin2741, post #3

Wyjścia procka jakoś wyprowadzone jak w każdej amidze czy nie tego ma i to nie sprzętowa implementacja a emulacja?
[#5] Re: Konsola Mister

@michal_zukowski, post #4

No właśnie,gdzie podłączyć rozszerzenie 512kb ze swojej
A500? szeroki uśmiech

Implementacja sprzetowa poprzez zaprogramowanie
układu fpga. Można to nazwać emulacją sprzętową.
W każdym razie, brak input laga jest tu najważniej-
szy.
Emulator softwarowy zawsze doda 2-4 klatki laga,
tu tego problemu nie będzie.

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 17:38:26 przez mmarcin2741
[#6] Re: Konsola Mister

@flops, post #1

A500 mini dostępna będzie w sklepach a to nigdzie. Taka ciekawostka bez nadziei na przyszłość.
[#7] Re: Konsola Mister

@djpiotrs, post #6

Z tego, co zrozumiałem, to współpracują z poważną
firmą i dostępność ma być.
Tyle że cena będzie wysoka, także kupią pasjonaci.
W komentarzach widać duże zainteresowanie,
także stawiam 50%, że konsola trafi do fanów.
[#8] Re: Konsola Mister

@mmarcin2741, post #3

Wydajność procesora jest kiepska (zdaje się, że to odpowiednik 030 40 MHz), brak FPU (MMU zresztą też), RTG jest bardzo podstawowe, AHI brak, sieć tylko przez serial port, brak wsparcia Warp3D.
[#9] Re: Konsola Mister

@Cedrat, post #8

No tak. Nie ma produktu, który spełni wymagania wszystkich.
[#10] Re: Konsola Mister

@mmarcin2741, post #9

To jest konsola która ma udawać różne platformy. Niestety mist czy mister to jeśli chodzi o Amigę to jest ślepa uliczka.
[#11] Re: Konsola Mister

@djpiotrs, post #10

Raczej: brakuje rąk do pracy.
[#12] Re: Konsola Mister

@djpiotrs, post #10

Znowu ktoś odkrywa koło na nowo.. przecież to wszystko ma rasberry.
2
[#13] Re: Konsola Mister

@kaka, post #12

Jakie znowu koło na nowo ? Mister nie jest na rynku od wczoraj. Mister Multisystem to po prostu kolejny projekt na bazie de10nano. Co kto lubi, ludzie kupują repliki snesa , nesa, megadrive w fpga z ładnymi obudowami. Mister oferuje to wszystko i wiele więcej. Dla niektórych emulatory to zło. Za to fpga już jest ok, więc każdy z tych produktów znajdzie swoich zwolenników.

@djpiotrs
Nikt nie robi z tego nowej Amigi , jest Minimig aga core i tyle.
[#14] Re: Konsola Mister

@djpiotrs, post #6

Zapewniają, że z dostępnością nie będzie problemu, przez to, że to robi poważna firma powiązana w przeszłości z Arcade na masową skalę.
Sprzeda się tego sporo więcej niż Amigi 500mini, gdyż Amigowcy, to mała część odbiorców. Ci co kochają Arcade i Nesy, Snesy, rzucą się na to. Ale to dobrze dla nas, bo będzie dużo na rynku i oprócz Amigi, można będzie odpalić super gry z Arcadów.
1
[#15] Re: Konsola Mister

@flops, post #14

A skąd wiadomo, że nie zabraknie płytek DE10 Nano?
[#16] Re: Konsola Mister

@Cedrat, post #15

Płytki robi fabryka na podstawie ich schematów, a póki co części są powszechnie dostępne i na razie nie ma zagrożenia, że ich zabraknie (wiadomo Covid i polityka PRC troszkę zmienia stary porządek, ale na dzień dzisiejszy nie ma zagrożenia, co nie znaczy, że za rok będzie tak samo).
Ale dzisiaj z wszystkim jest tak, samochody, TV, laptopy itd. Dopóki nowe fabryki półprzewodników nie powstaną w EU i USA, nie masz gwarancji na zapewnienie dostaw na lata niczego z półprzewodników.
Od 5:14 tego filmu jest fragment na którego podstawię wydaje mi się, że nie będzie problemu z dostępnością.


Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 12:36:54 przez flops
[#17] Re: Konsola Mister

@flops, post #16

MMS będzie w sprzedaży w dwóch wersjach. Podstawowa bez de10nano i wersji premium.

link
[#18] Re: Konsola Mister

@flops, post #16

Póki co, to ja właśnie czytałem, że głupich kondensatorów zaczyna brakować - więc zupełnie nie rozumiem, skąd zapewnienia o tym, że nie będzie problemów z dostępnością.
[#19] Re: Konsola Mister

@JakubH_, post #17



Można już składać preordery w sklepie rmcretro

link
[#20] Re: Konsola Mister

@JakubH_, post #19

Nie wiem czy warto , ponad 2k i wieloplatformowa. Nadchodzi też A500mini za 600 zł i tylko Amigowa.
[#21] Re: Konsola Mister

@djpiotrs, post #20

Obudowa trochę przypomina mi Nec-a PC Engine. Jakoś takie miałem skojarzenie od razu. Ponoć 80% już się sprzedało od otwarcia pre-orderów dzisiaj o 15:00.

[#22] Re: Konsola Mister

@Sir_Lucas, post #21

Ech! już nie ma
[#23] Re: Konsola Mister

@Sir_Lucas, post #21

Obudowa trochę przypomina mi Nec-a PC Engine

Mam identyczne skojarzenie ok, racja
1
[#24] Re: Konsola Mister

@djpiotrs, post #20

Nie wiem czy warto , ponad 2k i wieloplatformowa. Nadchodzi też A500mini za 600 zł i tylko Amigowa.

Nie ma co porównymwać Mistera do Amigi500mini. A500mini
to zwykła emulacja.
Mister to implementacja sprzętowa, nie ma input laga.
Brak input laga był pokazany we wcześniejszym
filmie - działał prawidłowo lightgun, gdzie timing
musi się zgadzać co do 1 mili sekundy.

Obudowa trochę przypomina mi Nec-a PC Engine.

Świetny wybór. Pc Engine to była/jest najmniejsza
konsola, jaka kiedykolwiek powstała.
Taka Amiga 600 wśród konsol szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 10:02:58 przez mmarcin2741
[#25] Re: Konsola Mister

@djpiotrs, post #20

W sumie to przecież o to chodzi w tym projekcie, multiplatforma :) Mister to super zabawka do retro.
[#26] Re: Konsola Mister

@JakubH_, post #13

Całkowicie zgadzam sie z Jakubem. Rzućcie okiem na link do GitHuba oryginalnego projektu MiSTer FPGA:
MiSTer FPGA - GitHub
Obecnie jest wysyp reimplementacji FPGA, ale wszystko sprowadza sie do tego samego układu FPGA - Altera Cyclone V. Dodatkowo wszystkie te remplementacje sprzętowe korzystają z tego samego wsadu amigowego Minimig-Mist-Aga, stworzonego na bazie oryginału Dennisa van Waarena sprzed ponad 15 lat. Port na MiSTera praktycznie niczym sie nie różni od tego na MiSTa (autor Rok "Chaos" Krajnc and co.). Czyli mamy procesor 68020, 2MB Chip, oczywiście dużo więcej FASTU na MiSTer niż oferował MiST). Tylko tyle i aż tyle, bo do reimplementacji A500 i zabawy wystarczyły zasoby starego poczciwego Minimiga ze skromnym FPGA Spartana (ale za to ze sprzętowym 68k szeroki uśmiech ).
Plusem MiSTera względem MiSTa są większe możliwości obliczeniowe, stąd mamy implementację RTG na deser.
W kwestii wsadu nie dzieje się praktycznie nic przełomowego, custom chip ECS/AGA jest w zasadzie od dawna gotowy, dochodzą pomniejsze bugfixy. Myślę, że rozwój pojdzie w implementacje szybszych procesorów (turbin).
Nie wiem dlaczego, ale standardowy projekt MiSTer nie przewiduje niestety portów DB9 na oryginalne joye. Myślę, że ze względu na konieczność łączenia płytek poprzez port usb nie dało się uniknąć lagów. Używając padów USB i tak mam wrażenie poważnych opóźnień. Powstała nawet płytka USB-Hub rzekomo niwelująca te lagi na dwóch portach USB, ale jest potężnie droga.
Z doświadczenia powiem, że poczciwy MiST od Lotharka u mnie do dzisiaj rządzi, młody systematycznie go ujeżdża, sam też się nim bawię, obudowa haevy-duty, joy i myszka oryginał.
Ale sam MiSTer też naprawdę jest super. Teraz włożę kij w mrowisko - odpalam na nim wsad ao486 i lecę po wszystkich doomopodobnych FPSach z epoki . A do amigowania mam w końcu moje oryginalne przyjaciółki! OK.
[#27] Re: Konsola Mister

@Michciu, post #26

Chciałbym tylko dodać, że RTG jest także na "starym" poczciwym MiST :)
[#28] Re: Konsola Mister

@JakubH_, post #27

Oooo, no to tego żem nie wiedzioł... A jednak się dało!
1
[#29] Re: Konsola Mister

@Michciu, post #26

Nie wiem dlaczego, ale standardowy projekt MiSTer nie przewiduje niestety portów DB9 na oryginalne joye. Myślę, że ze względu na konieczność łączenia płytek poprzez port usb nie dało się uniknąć lagów.

W tej skonsolizowanej wersji Mistera jest możliwość
montażu przystawki z dwoma portami DB9.
Lightgun działał.
Myślisz, że jednak jakiś lag jest nawet
jak podłączymy przez DB9 klasyczny
joy?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 16:58:56 przez mmarcin2741
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem