kategoria: Karty procesorowe
[#1] Pistorm i dema - za szybko lub za wolno
Witam, sprawiłem sobie pistorm'a i mam kilka spostrzeżeń. Większość starych dem nie działa poprawnie. Na cpu 68020/68030 z reguły za szybko (aż do zawieszenia). Testowałem m.in. Arte, Desert Dream, kilka starych gier... Czy jest jakaś konfiguracja pistorm'a która działa w trybie zgodnym 100% z m68000? Jak ustawię w konfiguracji pistorm'a procesor 68000 to z kolei dema czasem zwalniają, nie wyrabiają się w ramce. Czy ktoś ma podobne doświadczenia? W obecnej sytuacji pistorm pozostaje jedynie ciekawostką, przynajmniej dla mnie. Na Amidze częściej się jednak ogląda stare dema niż gra w doom'a.
[#2] Re: Pistorm i dema - za szybko lub za wolno

@jarek72, post #1

To w opcjach Amiberry ustaw sobie 68000 i more compatibile i sprawdź, dodatkowo procek ustaw nie na fastest tylko na cosik wolniejszego, może 14? 7 Mhz ?
[#3] Re: Pistorm i dema - za szybko lub za wolno

@jarek72, post #1

Póki nie będzie zrobionej poprawnej obslugi przerwań, to tak to się będzie zachowywało.
1
[#4] Re: Pistorm i dema - za szybko lub za wolno

@mikecios, post #2

Sorka, dwudniowy stan upojenia skierował moje mysli na pimigę.
[#5] Re: Pistorm i dema - za szybko lub za wolno

@jarek72, post #1

niestety ale tak się dzieje :). Ja jak ustawię 68000 to mam zwis PISTORMA i muszę na nowo plik config zmieniać. O dziwo te moje paszkwile które zrobiłem w Amosie chodzą ultra płynie jak na 060... przy tym podstawowym konfigu z 030 bez fpu. Tak samo działa to demo da jormas które jest pod 020... działa znacznie lepiej niż na aca1221lc przy 42 mhz. No trudno sprzęt jest eksperymentalny i mam nadzieję że w końcu coś ruszy :). Jak ktoś ma podesłać jakiś konfig żeby działało pistorm z os 1.3 i 68000 będę wdzięczny.
[#6] Re: Pistorm i dema - za szybko lub za wolno

@jimiche, post #5

konfig żeby działało pistorm z os 1.3 i 68000 będę wdzięczny.

ok... tylko poco? wtedy nie zadziała ani RTG, ani Fast w Z3, ani wifi/ethernet (chyba)... nie jestem pewien czy zadziałają wtedy nawet pi-scsi. Jak chcesz taki config to wyjmij pistorma i wsadź zwykłe CPU 68k
1
[#7] Re: Pistorm i dema - za szybko lub za wolno

@MariuszK, post #6

Niby racja. Tylko już przez takie wkładanie wyjmowanie rozwaliłem sobie jeden układ CIA. Inna sprawa że o ile na o20 prAwie wszystko co jest pod whdload działa. Tak prawie wszystkie stare dema nie spachowane nie pójdą bez 68000 i 1 MB. Na tym polega też potęgą pistorma że jest możliwość zmiany configu w locie. Fakt problemu przerwań to nie rozwiązuje na dzień dzisiejszy, ale taka full kompatybilność do tyłu to dobra opcja.
[#8] Re: Pistorm i dema - za szybko lub za wolno

@jimiche, post #7

Spoko, może niedługo będzie emu68 to będziesz miał pełną zgodność i ~800MIPS (sysinfo-wych).
[#9] Re: Pistorm i dema - za szybko lub za wolno

@MariuszK, post #8

Szkoda że pistorm nie ma podstawki na m68000, wtedy może można by było się przełączać w razie potrzeby na stary cpu. Na razie trzymam amige otwartą bo nie wiem czy pozostanie tam pistorm czy motorola szeroki uśmiech
[#10] Re: Pistorm i dema - za szybko lub za wolno

@jarek72, post #1

Dziś na szybko przetestowałem Grind by Dekadence&Accession i działa super (ale to demo działa super nawet na 17 mhz :)), g-force by Pygmy Projects też działa super, hardknee lotus niestety świruje z dźwiękiem. Dreamscope by Triumph też klatkuje jak na 020 no może lekko szybciej działa. Demo Roots2 (pod WHDload) chrzani muzykę.
Jak by ktoś z forumowiczów dał cynka w sprawie HDF'a z full sysem i p96 to proszę na priva. Zgram dema które dobrze działają na pistormie z wsadem dostępnym teraz.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem